Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urodził się 31 marca 1917 r. w Haczewie w woj. rzeszowskim. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i rozpoczął pracę na Wydziale Rud w Państwowym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urodził się 31 marca 1917 r. w Haczewie w woj. rzeszowskim. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i rozpoczął pracę na Wydziale Rud w Państwowym."— Zapis prezentacji:

1

2 Urodził się 31 marca 1917 r. w Haczewie w woj. rzeszowskim. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i rozpoczął pracę na Wydziale Rud w Państwowym Instytucie w Warszawie. 1965 roku uzyskał tytuł doktora - samodzielnego pracownika naukowo- badawczego.

3

4 W 1951 roku powierzono Janowi Wyżykowskiemu pracę związaną z poszukiwaniem złóż rud miedzi. Temu zajęciu oddał się całym sercem. Szczególnie zainteresowały go obszary Dolnego Śląska. Przeprowadził bardzo szczegółowe badania w niecce śródsudeckiej w okolicach Kamiennej Góry - Okrzeszyna, a następnie w pasie od Głuszycy poprzez Świerk, Nową Rudę po Skipieć.

5

6

7

8 Zawsze chciał zostać śpiewakiem operowym, niestety choroba gardła mu to uniemożliwiła Kochał pierogi - mówiła Natalia Lelicka, mieszkanka Sieroszowic, która 50 lat temu wynajmowała pokój doktorowi Janowi Wyżykowskiemu

9 Odkrycie złóż miedzi to cenny dar, który sprawił, że nasza mała ojczyzna przeobraziła się w ważny ośrodek przemysłowy. W dzisiejszych czasach, kiedy cenne jest każde miejsce pracy, Jan Wyżykowski wciąż oferuje pomoc…, gdyż zatrudnienie w kopalniach czy hutach istniejących w naszym okręgu wielu rodzinom wciąż zapewnia zdobywanie środków do życia

10

11

12

13

14 "Był wybitnym ambasadorem miedzi w stolicy. Fascynowali go ludzie budujący nasze zagłębie. Miał zawsze czas dla każdego." - mgr inż. Teofil Kowal z ZG "Lubin". "Był wybitnym ambasadorem miedzi w stolicy. Fascynowali go ludzie budujący nasze zagłębie. Miał zawsze czas dla każdego." - mgr inż. Teofil Kowal z ZG "Lubin". "Nikomu nie dał nigdy odczuć, iż zasobem wiedzy przewyższa rozmówców. Lubińskie złoża traktował na równi ze sprawami osobistymi." - mgr inż. Eligiusz Wawrzyniak z ZG "Polkowice". "Nikomu nie dał nigdy odczuć, iż zasobem wiedzy przewyższa rozmówców. Lubińskie złoża traktował na równi ze sprawami osobistymi." - mgr inż. Eligiusz Wawrzyniak z ZG "Polkowice".

15

16

17


Pobierz ppt "Urodził się 31 marca 1917 r. w Haczewie w woj. rzeszowskim. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i rozpoczął pracę na Wydziale Rud w Państwowym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google