Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI ODDZIAŁU REGIONALNEGO MAZOWSZE W 2009 ROKU Grudzień każdego roku to czas podsumowań, analiz, ocen i planów na następny rok.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI ODDZIAŁU REGIONALNEGO MAZOWSZE W 2009 ROKU Grudzień każdego roku to czas podsumowań, analiz, ocen i planów na następny rok."— Zapis prezentacji:

1 PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI ODDZIAŁU REGIONALNEGO MAZOWSZE W 2009 ROKU Grudzień każdego roku to czas podsumowań, analiz, ocen i planów na następny rok.

2 Realizowane zadania przez Oddział Regionalny Mazowsze ukierunkowane były na zwiększenie potencjału mieszkaniowego dla możliwości optymalnego zapewnienia zakwaterowania dla żołnierzy jednostek wojskowych na administrowanym terenie.

3 Modernizacja Pod hasłem WAM modernizuje, żołnierz się raduje w tym roku OReg Mazowsze wyremontował w ekspresowym tempie cztery internaty: w Przasnyszu, w Sochaczewie, w Siedlcach, w Białobrzegach, dostosowując budynki do obowiązujących nowoczesnych standardów.

4 Świetnie wyszkolony żołnierz musi mieć dobre warunki do odpoczynku i prywatnego życia. Zamiast dusznych, wieloosobowych sal koszarowych oferujemy zawodowcom w mundurach nowoczesne, przestronne i doskonale wyposażone pokoje internatowe.

5 Inwestycje W celu zwiększenia liczby mieszkań dla żołnierzy służby stałej przebudowano lokale użytkowe w Zegrzu, uzyskując cztery nowoczesne mieszkania dwu- i trzypokojowe. Wykonano koncepcje programowo – przestrzenną osiedla mieszkaniowego w Mińsku Mazowieckim spełniającą standardy nowoczesnej zabudowy wielorodzinnej. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem projektu technicznego budynków.

6 W zakresie technicznego utrzymania nieruchomości wykonano w 100% okresowe kontrole obiektów budowlanych i usunięto wszystkie stwierdzone usterki mogące stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, zdrowia i życia osób.

7 Pozyskiwanie nowych terenów Przejęto z zasobu Ministerstwa Obrony Narodowej nw. nieruchomości: działka wraz z budynkiem biurowo- sztabowym o powierzchni 0,1882 w Legionowie, działka wraz z budynkiem niemieszkalnym o powierzchni 0,17485 w Zegrzu, działka wraz z budynkiem Internatu o powierzchni 0,1659 w Zegrzu. działkę niezabudowaną o powierzchni 0,6772 w Sulejówku.

8 Wdrożono program Mieszkajmy bez długów", którego ideą jest udzielenie pomocy dłużnikom poprzez rozpowszechnienie informacji o możliwości zawierania umów ratalnej spłaty zadłużenia i skierowany jest do wszystkich osób zobowiązanych w stosunku do WAM.

9 Spotkania środowiskowe Podobnie jak w poprzednim roku również i w tym, odbyły się bezpośrednie spotkania przedstawicieli oddziału ze środowiskiem wojskowym. Podczas spotkań omawiano działania poszczególnych zespołów realizujących uprawnienia żołnierzy zawodowych w świetle aktualnie obowiązującej ustawy o zakwaterowaniu SZ RP oraz szczegółowo omawiano propozycje zawarte w projekcie nowelizacji ustawy, podkreślając korzystniejsze jej uregulowania prawne.

10 Spotkania okolicznościowe, konferencje W CSŻW w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z udziałem Ministra Obrony Narodowej Bogdanem Klichem, na którym WAM przedstawił plany związane z realizacją inwestycji mającymi na celu zabezpieczenie potrzeb mieszkaniowych żołnierzy. Policja wojskowa w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa to temat seminarium, które odbyło się w Mińsku Mazowieckim w związku z budową Centrum Doskonalenia Policji Wojskowej w ramach ministerialnego projektu Programu rozwoju Sił Zbrojnych RP w latach 2008 – 2018

11 Uroczystości, obchody jubileuszowe Kierownictwo WAM Oddziału Regionalnego Mazowsze" uczestniczyło w uroczystościach z okazji święta 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki, 1 Legionowskiego Batalionu Dowodzenia, oraz 1 Legionowskiego Batalionu Zaopatrzenia im. płk. Juliana Sielewicza. Z okazji 65 rocznicy utworzenia 2 Mazowieckiej Brygady Saperów w Kazuniu Kierownictwo WAM Oddziału Regionalnego Mazowsze" uczestniczyło w uroczystościach jubileuszu. Na spotkaniach omawiano kwestie dotyczące zakwaterowania żołnierzy w nowowybudowanych lokalach mieszkalnych WTBS Kwatera" w Legionowie.

12 Dyrekcja i pracownicy Oddziału Regionalnego Mazowsze składają wszystkim serdeczne życzenia, niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia spędzone w gronie najbliższych przyniosą wiele radości, ciepła i optymizmu, a nadchodzący Nowy Rok 2010 tylko miłe niespodzianki.


Pobierz ppt "PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI ODDZIAŁU REGIONALNEGO MAZOWSZE W 2009 ROKU Grudzień każdego roku to czas podsumowań, analiz, ocen i planów na następny rok."

Podobne prezentacje


Reklamy Google