Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O grupie Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau, odtwarza formacje wojsk niemieckich uczestniczące w obronie Twierdzy Wrocław w 1945 roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O grupie Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau, odtwarza formacje wojsk niemieckich uczestniczące w obronie Twierdzy Wrocław w 1945 roku."— Zapis prezentacji:

1

2

3 O grupie Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau, odtwarza formacje wojsk niemieckich uczestniczące w obronie Twierdzy Wrocław w 1945 roku. Członkowie grupy, to mieszkańcy Wrocławia i okolic, zafascynowani bogatą historią, kulturą i architekturą tego miasta.

4

5 Naszą pasją od zawsze było kolekcjonowanie pamiątek z różnych okresów świetności Wrocławia, ze szczególnym naciskiem na okres drugiej wojny światowej. Rekonstrukcja historyczna wojsk walczących w Twierdzy Wrocław, jest dla nas niejako owocem naszych wieloletnich fascynacji. Jest ucieleśnieniem naszej pasji, jaką jest historia Wrocławia, jaką jest sam Wrocław.

6

7 Każdy z nas pochodzi z innej części Wrocławia, dlatego postanowiliśmy rekonstruować żołnierzy oddziałów, które walczyły w miejscach, w których mieszkamy. Są to zatem elementy 609 Dywizji Piechoty Wehrmachtu oraz pułki Mohr i SS-Besslein. Planujemy również rozbudowę sekcji Fallschirmjager

8

9 Grupa powstała na przełomie lat 2004/2005 i obecnie liczy 10 członków
Grupa powstała na przełomie lat 2004/2005 i obecnie liczy 10 członków. Do tej pory wzięliśmy udział w następujących inscenizacjach: Oderstellung - Cigacice 2005, Warta-Ren - Poznań 2005, Powstanie Warszawskie - Gdańsk 2005, Pętla - Boryszyn 2006.

10


Pobierz ppt "O grupie Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau, odtwarza formacje wojsk niemieckich uczestniczące w obronie Twierdzy Wrocław w 1945 roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google