Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fenomen Internetu (nieprzebrane źródło informacji)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fenomen Internetu (nieprzebrane źródło informacji)"— Zapis prezentacji:

1 Fenomen Internetu (nieprzebrane źródło informacji)

2 Mass media oddziaływają na nasze myśli, wolę, uczucia i wyobraźnię, narzucając sposób myślenia. Internet rozwiązuje problemy łączące się z pokonywaniem przestrzennych i czasowych barier. Nie oparła mu się także nauka i kultura, których częścią jest biblioteka.

3 Nowe techniki budzą ciekawość młodych ludzi
Nowe techniki budzą ciekawość młodych ludzi. Internet nie jest już "nowinką techniczną", z dnia na dzień liczba użytkowników sieci rośnie. Można stwierdzić, że jest modny. A to, co modne staje się obiektem pożądania, szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych odbiorców.

4 Przez niczym nieskrępowany dostęp do informacji szkoła, religia, system prawny, rodzice, którzy mogli filtrować w jakiś sposób informacje docierające do dziecka, nie są już w stanie uchronić go przed treściami niepożądanymi i szkodliwymi wychowawczo. Te mechanizmy obrony już nie działają.

5 Tworzymy nowego człowieka na potrzeby społeczeństwa informacyjnego - twórczego, otwartego na wszystko co nowe, potrafiącego i chcącego się uczyć, takiego, który wie, czego chce, sam potrafi wybrać własną drogę. A jest to zadanie niełatwe.

6 Powstaje sztuczny twór, zlepek - "kultura globalna"
Powstaje sztuczny twór, zlepek - "kultura globalna". Należy ona do wszystkich i jest jednocześnie niczyja; spłycone poczucie "my" powoduje, że kultura globalna jest kulturą zawieszoną w próżni.

7 Gdy stan uzależnienia od Internetu, komputera czy gier jest bardziej zaawansowany, występują halucynacje, wybuchu gniewu, agresji i autoagresji. Uzależniony staje się nieufny wobec otoczenia (realnego) przy jednoczesnej medialnej naiwności.

8 Dzięki Internetowi zaoszczędzimy bardzo dużą ilość pieniędzy
Dzięki Internetowi zaoszczędzimy bardzo dużą ilość pieniędzy. Osoby mające problemy z prawem w celu zasięgnięcia porady jak postępować w danej sprawie najczęściej zasięga pomocy radcy prawnych, którzy za każdą poradę biorą bardzo dużo pieniędzy.

9 Dawniej kiedy to jeszcze nie znane nam były komputery oraz Internet informacje docierające z kraju i ze świata dochodziły do nas ze znacznie większym opóźnieniem. Chcąc skontaktować się z rodzina mieszkającą daleko od domu pisane były listy na których odpowiedź trzeba było czekać bardzo długo.

10 Dawniej kiedy to jeszcze nie znane nam były komputery oraz Internet informacje docierające z kraju i ze świata dochodziły do nas ze znacznie większym opóźnieniem. Chcąc skontaktować się z rodzina mieszkającą daleko od domu pisane były listy na których odpowiedź trzeba było czekać bardzo długo.


Pobierz ppt "Fenomen Internetu (nieprzebrane źródło informacji)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google