Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy nadaję się na przedsiębiorcę ? Autoanaliza mentalności: -Mentalność budżetowa (cisza, spokój na pokładzie, nie przemęczać się w układzie), -Mentalność

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy nadaję się na przedsiębiorcę ? Autoanaliza mentalności: -Mentalność budżetowa (cisza, spokój na pokładzie, nie przemęczać się w układzie), -Mentalność"— Zapis prezentacji:

1

2 Czy nadaję się na przedsiębiorcę ? Autoanaliza mentalności: -Mentalność budżetowa (cisza, spokój na pokładzie, nie przemęczać się w układzie), -Mentalność zadaniowa (czas postawić się wyzwaniu, dopomóc Szefowi w działaniu), -Mentalność przedsiębiorcza (nic nie stanie mi na drodze, pracę sam se wynagrodzę).

3 Czas na zmianę studenckich inicjałów: 4 Z Zakuj Zdaj Zapij Zapomnij 4 I Inwencja, Innowacja, Inwestycja, Interes

4 Fundusze UE http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

5 Izba Gospodarcza GTK Pomysł UM Kielce – przełom 2005/06 roku Spotkanie inicjujące – IV 2006 r. Powołanie grupy roboczej – IX 2006 r. Spotkanie finalizujące prace – V 2007 r. I spotkanie założycielskie – VIII 2007 r. II spotkanie założycielskie – IX 2007 r. Rejestracja w KRS – V 2008 r. I Spotkanie jako pełnoprawnego podmiotu – X 2008 r.

6

7 Uczestnicy warsztatów otrzymają: materiały szkoleniowe (podręcznik z przedsiębiorczości, materiały warsztatowe), materiały piśmiennicze catering w formie pełnego wyżywienia,

8 Warsztaty Przedsiębiorczość : podstawy przedsiębiorczości akademickiej – 4 h, marketing i działania promocyjne – 4 h, księgowość w firmie – 4 h, biznes plan przedsięwzięcia – 4 h, Internet w biznesie – 4 h. Razem – 24 h zajęć stacjonarnych Dodatkowo do dyspozycji uczniów jest platforma e-learningowa www.e-mip.scdn.pl Wykładowcy – Właściciele/dyrektorzy firm - członków klastra Grono Targowe Kielce

9 Co MIP robi dla Twojej firmy? użyczamy osobowości prawnej

10 Co MIP robi dla Twojej firmy? prowadzimy księgowość Oferujemy pełne wsparcie w zakresie zagadnień finansowych

11 Co MIP robi dla Twojej firmy? udzielamy porad prawnych

12 Co MIP robi dla Twojej firmy? oferujemy doradztwo biznesowe ekspertów MIP

13 Usługa preinkubacji – 30 osób (uczestników warsztatów z przedsiębiorczości wytypowanych na podstawie oceny biznesplanu) będzie mogło bezpłatnie korzystać z usług preinkubacyjnych Korzyści: 1. Założenie firmy w jeden dzień – po odbyciu szkolenia z przedsiębiorczości na spotkaniu z Dyrektorem MIP podpisywana jest Umowa o preinkubacji, na podstawie której działa dana firma.

14 ZUS: 0 zł Brak składek ubezpieczeniowych, zdrowotnych i innych spowodowany jest brakiem faktycznego zatrudnienia w MIP kogokolwiek z zewnątrz. Daje to jednak zdecydowanie duże możliwości zatrudniania na umowę zlecenie lub o dzieło, od których w przypadku studentów (bo to do nich głównie kierowany jest MIP) pobierany jest tylko podatek dochodowy.

15 Prowadzenie księgowości: bez opłat.Doradztwo gospodarcze – bezpłatne. Promocja firmy – przede wszystkim na stronie internetowej MIP i GTK. Można także wykorzystywać współpracę inkubatora z np. lokalnymi mediami.

16 KONTO BANKOWE bezpłatne dla beneficjentów Przydzielenie numeru konta wraz z utworzonym loginem i hasłem do konta, będzie umożliwiało logowanie i poprzez stronę internetową zarządzanie kontem.

17 Warsztaty + e-learningCertyfikatBiznesplanPraktyki dla najlepszych uczniów w MŚPPreinkubacjaKonsultacje 5 godz./os.PREINKUBACJA DO KOŃCA 11.2012 r.

18 Pytania ? agata.fatek@gronotargowe.pl Tel. 517 306 513 Agata Fatek Dyrektor MIP www.mip.scdn.pl


Pobierz ppt "Czy nadaję się na przedsiębiorcę ? Autoanaliza mentalności: -Mentalność budżetowa (cisza, spokój na pokładzie, nie przemęczać się w układzie), -Mentalność"

Podobne prezentacje


Reklamy Google