Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zagłada Żydów w czasie II wojny Światowej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zagłada Żydów w czasie II wojny Światowej"— Zapis prezentacji:

1 Zagłada Żydów w czasie II wojny Światowej

2 GETTA ŻYDOWSKIE Od rozpoczęcia II wojny światowej cały naród żydowski znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Niemcy w szybkim tempie zaczęli tworzyć obozy koncentracyjne, obozy zagłady, getta, w których umieszczano szczególnie obywateli izraelskich. Getta były to specjalnie odizolowane dzielnice dużych miast przeznaczone wyłącznie dla Żydów, największe z nich powstały w Warszawie i Łodzi. Znajdowały się one w Polsce, Związku Radzieckim, Czechosłowacji, Jugosławii, Grecji, czyli na terenach państw znajdujących się pod okupacją. Na naszych ziemiach faszyści pierwsze getto wybudowali w Piotrkowie Trybunalskim

3 GETTA W EUROPIE

4 GETTA ŻYDOWSKIE W latach w zginęło około 6 milionów Żydów. Zgodnie z doktryną hitlerowską, cała ludność żydowska została pozbawiona wszelkich praw. Usunięto Żydów z miejsc pracy, wszystkie żydowskie nieruchomości i przedsiębiorstwa uległy konfiskacie. Ludność żydowska została zmuszona do noszenia specjalnych opasek na rękawie i symbolu sześcioramiennej gwiazdy Dawida. Żydów gromadzono w specjalnych obozach i gettach. Ginęli tam z głodu i szerzących się chorób epidemicznych. Następnie przeprowadzono masową zagładę Żydów w obozach zagłady, gdzie masowo ginęli w komorach gazowych.

5 GETTA ŻYDOWSKIE

6 obozy koncentracyjne W latach władze nazistowskie III Rzeszy zorganizowały na własnym terytorium oraz na ziemiach państw okupowanych zespół przynajmniej 12 tysięcy obozów i podobozów kierowanych przez SA, a później SS, policję i Wehrmacht.

7 Główne niemieckie obozy i ośrodki zagłady

8 obozy koncentracyjne

9 "Wspomnienia, które kaleczą..."

10 BIBLIOGRAFIA: http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/aa4/getto_bloshe.jpg

11 Wykonali uczniowie GIMNAZJUM im. ks. Józefa Woźniackiego w Rytrze :
Damian Gawlak Kamil Kulig Paweł Nosal Damian Pawlik Andrzej Ptak


Pobierz ppt "Zagłada Żydów w czasie II wojny Światowej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google