Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kalendarz Imprez Szkolnych (ważnych i ciekawych) Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kalendarz Imprez Szkolnych (ważnych i ciekawych) Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu."— Zapis prezentacji:

1

2 Kalendarz Imprez Szkolnych (ważnych i ciekawych) Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu

3 Wrzesień w naszej szkole Wrzesień w naszej szkole Wrzesień PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - Tymek Niedymek

4 Nowy rok szkolny 1 września uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny. Szczególnie przeżywają go pierwszaki.

5 Tymek- Niedymek We wrześniu przychodzi do nas klaun Mietek. Przynosi on ze sobą sztuczki i…tytułowego Tymka-Niedymka! Klaun i Tymek uczą dzieci, jak dym tytoniowy szkodzi zdrowiu.

6 Październik w naszej szkole Październik PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Pasowanie na ucznia kl. I - Wybory do samorządu szkolnego

7 Pasowanie na ucznia W październiku odbywa się pasowanie na ucznia. Pierwszaki prezentują przed rodzicami i panią dyrektor wiersze i piosenki. Otrzymują pamiątkowe dyplomy i logo szkoły.

8 Wybory do samorządu szkolnego W październiku odbywają się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego (kl. I-III) i Samorządu Uczniowskiego kl.IV-VI.

9 Listopad w naszej szkole Listopad PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Malucholada - Talentynki

10 ,,Olimpiada maluchów Co roku w listopadzie na Hali Widowiskowo Sportowej odbywa się Malucholada. Dzieci z klas III inowrocławskich szkół biorą udział w,,Olimpiadzie maluchów. W ostatnich zawodach zwyciężyli uczniowie naszej szkoły.

11 Talentynki Talentynki to konkurs dla utalentowanych uczniów z kl. I –III naszej szkoły. Podziwiamy umiejętności wokalne, taneczne, sportowe, rysunkowe czy grę na instrumencie. Jury ocenia, który talent jest najoryginalniejszy.

12 Grudzień w naszej szkole Grudzień PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Mikołajki - Jasełka - Dzień zdrowego śniadania

13 Mikołajki 6 grudnia dzieci w naszej szkole zakładają na głowy… czapki Mikołaja. W nagrodę za założenie czapki dostają małe, słodkie,,co-nieco.

14 Dzień zdrowego śniadania Śniadanie daje moc pod takim hasłem przebiegał po raz pierwszy w naszej szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Klasy I-III przyłączyły się do akcji i przygotowały, a następnie wspólnie spożywały kolorowe kanapki, owoce, warzywa, mleko i soki. Wspólnie przygotowane śniadanie smakowało wyśmienicie. To był pyszny dzień!

15 Jasełka W grudniu odbywają się jasełka. Jasełka to przedstawienie opowiadające o narodzinach Jezusa Chrystusa, które przygotowują uczniowie starszych klas.

16 Styczeń w naszej szkole Styczeń PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Koniec I semestru - Zabawy karnawałowe

17 Koniec I semestru Pa pa! W styczniu żegnamy I semestr. Z radością po feriach powracamy do szkoły i witamy II semestr.

18 Zabawy karnawałowe W lutym uczniowie bawią się na zabawach karnawałowych. Przebierają się w super kostiumy np. w Batmana lub w Mistrza Karate. Gra głośna muzyka, a dzieci tańczą. Jest bardzo wesoło!

19 Luty w naszej szkole Luty PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Poczta walentynkowa - Święto szkoły

20 Poczta Walentynkowa W ostatnim tygodniu przed feriami każdy uczeń może przygotować kartkę walentynkową i wrzucić ją do odpowiednio przygotowanej skrzynki. 14 lutego wszystkie miłe niespodzianki trafią do adresatów.

21 Święto szkoły W dniu święta szkoły dzieci z danej klasy przygotowują i prezentują przedstawienie na temat patrona szkoły. Po przedstawieniu dzieci wykonują prace plastyczne np. statek kosmity lub malują kosmos..

22 Marzec w naszej szkole Marzec PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Rambit - Drzwi Otwarte

23 Rambit To zawody sportowe, które odbywają się na Hali Widowiskowo- -Sportowej dla uczniów kl. VI z inowrocławskich szkół. Dzieci kibicują sportowcom używając pomponów i okrzyków np. Szkoła 6 super jest!

24 ,,Drzwi otwarte Co roku w naszej szkole w marcu odbywają się Drzwi otwarte dla rodziców i dzieci 6-7 letnich. Rodzice wraz z dziećmi mają możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, sali do zajęć logopedycznych, komputerowych, biblioteki, świetlicy. Dla dzieci przygotowane są niespodzianki, a rodzice mogą w tym czasie porozmawiać z nauczycielami.

25 Kwiecień w naszej szkole Kwiecień PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Dzień Kurczaka - Konfrontacje Teatrów Dziecięcych

26 Dzień kurczaka W Dzień Kurczaka dzieci z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych ubierają się na żółto. Wtedy naprawdę czujemy, że święta tuż, tuż…

27 Konfrontacje Teatrów Dziecięcych W naszej szkole działa teatrzyk dziecięcy Bakcyl. Co roku uczniowie przygotowują przedstawienie, które prezentują podczas Konfrontacji Teatrów Dziecięcych w Teatrze Miejskim. Teatrzyk z naszej szkoły co roku zajmuje miejsca w ścisłej czołówce.

28 Maj w naszej szkole Maj PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Szkolne zawody sportowe Dwa Ognie kl. III -Konkursy szkolne -Rozśpiewana,,Szóstka

29 Konkursy Szkolne Konkursy niosą radość, dzięki nim poznajemy smak zwycięstwa czy porażki, uczą dobrej rywalizacji. W maju odbywa się największa liczba konkursów szkolnych: ortograficzny, ekologiczny, matematyczny, liczne recytatorskie, plastyczne i komputerowe. Są wspaniałą zabawą i możliwością sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.

30 Szkolne zawody sportowe w,,Dwa Ognie kl. III Trzecia A radę da! Trzecia B super jest! Trzecia C mistrzem jest! W maju odbywają się zawody sportowe,,Dwa Ognie. Dzieci nazywają go,,zbijakiem, ponieważ zbija się zawodników z przeciwnej drużyny. Dzieci uwielbiają te zawody.

31 Rozśpiewana Szóstka Rozśpiewana,,Szóstka to konkurs piosenki, który co roku odkrywa wśród naszych uczniów talenty wokalne.

32 Czerwiec w naszej szkole Czerwiec PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela Festiwal Nauki i Dzień Sportu - Dzień bez przemocy - Zakończenie roku szkolnego

33 Festiwal Nauki i Dzień Sportu 1 czerwca odbywają się w naszej szkole: Festiwal Nauki i Dzień Sportu. W tym dniu uczniowie dzielą się z innymi zdobytą wiedzą i nowymi umiejętnościami oraz biorą udział w grach i zabawach ruchowych.

34 Dzień Bez Przemocy Stop przemocy!!! W czerwcu obchodzimy Dzień Bez Przemocy. W ten dzień dzieci ubierają się na czerwono. Hasło tego dnia to,,Stop przemocy!.

35 Zakończenie roku szkolnego

36 Do zobaczenia! Do zobaczenia! Kalendarz żegna czytających Opracowały: Aleksandra Górska Aleksandra Saja Kl. III c


Pobierz ppt "Kalendarz Imprez Szkolnych (ważnych i ciekawych) Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google