Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aplikacje systemu windows XP

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aplikacje systemu windows XP"— Zapis prezentacji:

1 Aplikacje systemu windows XP
SO

2 Uruchomienie komputera
Włączenie zasilania Uruchamia się procedura POST (Power-On-Self-Test) dokonująca testu podzespołów komputera. Procedusra zapisana jest w pamięci ROM każdego komputera. Automatycznie startuje BIOS zapisany w pamięci EPROM. Następuje przekazanie sterowania systemowi operacyjnemu

3 Uruchomienie komputera
System czyta: dane plików konfiguracyjnych, analizuje zasoby sprzętowe komputera, porównuje zapisy w rejestrze. System zgłasza gotowość do pracy. Pojawia się okno logowania.

4 Ustawienia zasilania – wstrzymanie systemu
W panelu sterowania wybieramy opcje zasilania. W opcjach tych istnieje możliwość ustawienia wstrzymania systemu (uśpij). Dzięki tej funkcji komputer zużywa mniej energii, wyłączanie są dyski twarde i karta graficzna. Wybudzenie komputera z tego trybu dokonujemy za pomocą dowolnego klawisza.

5 Ustawienia zasilania – hibernacja
W panelu sterowania wybieramy opcje zasilania. W opcjach tych istnieje możliwość ustawienia hibernacji. Stan hibernacji pozwala na zapisanie przez system na dysku twardym dokładnej kopii zawartości pamięci operacyjnej a następnie następuje wyłączenie komputera. Powracając do pracy ze stanu hibernacji, wszystko znajduje się w stanie w jakim było pozostawione przez użytkownika. Sprawdzenie czy system lub sprzęt obsługują hibernacje: command powercfg /a

6 Ustawienia zasilania – wylogowanie, przełączenie
W systemie XP istnieje również możliwość wylogowania użytkownika co powoduje zakmnięcie wszystkich jego programów oraz opcji przełączenia użytkownika wówczas system pozwoli na zalogowanie się innego użytkownika ale nie zakończy działania uruchomionych aplikacji przez pierwszego użytkownika.


Pobierz ppt "Aplikacje systemu windows XP"

Podobne prezentacje


Reklamy Google