Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA"— Zapis prezentacji:

1 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA
KOŁO PZW NSM NAMYSŁÓW MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA Namysłów, 2008 r.

2 KRÓTKI RYS HISTORYCZNY
MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM KRÓTKI RYS HISTORYCZNY Namysłów jest niewielkim miastem położonym w północno-zachodniej części województwa opolskiego. Ze względu na znaczne oddalenie od większych aglomeracji i mało atrakcyjne tereny dla rozwoju przemysłu, miasto od dłuższego czasu boryka się ze znacznym stopniem bezrobocia. Niski stopień zamożności mieszkańców miasta, ograniczenie zajęć pozalekcyjnych przez szkoły, brak rozrywek kulturalno-oświatowych kierowanych do dzieci i młodzieży odbijają się na ich zainteresowaniach. Chcąc odciągnąć młodzież od zainteresowania różnego rodzaju używkami, chuligaństwa, ogólnej nudy, Zarząd Koła PZW NSM wyszedł naprzeciw oczekiwaniom rodziców i młodzieży poprzez kontynuację zajęć w ramach Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej przy Kole PZW NSM. W roku 2008 w ramach szkolenia zorganizowanego przez Zarząd Okręgowy PZW w Opolu legitymacje Instruktora Wędkarstwa Młodzieżowego otrzymali: Izabela STĘŻAŁA, Piotr STOCKI, Grzegorz JANICKI. Dodatkowo, po powrocie z XV Turnieju Młodzieży Wędkarskiej, legitymację IWM otrzymała Elżbieta PISKOREK.

3 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Uchwałą Zarządu Koła PZW NSM na potrzeby Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej zakupiono sprzęt wędkarski na łączną kwotę 1000 zł. Zakupu dokonano w Sklepie Wędkarskim „MAGART”. Sympatyzujący z Kołem właściciele sklepu dorzucili w postaci bonusu dodatkowo trochę zanęt i haczyków.

4 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Coroczne, pierwsze spotkania z młodzieżą odbywają się wczesną wiosną w klubie Koła PZW NSM przy ul. Reymonta 8, gdzie młodzicy zostają zapoznani z ideą wędkarstwa, zasadami bezpiecznego zachowania się nad wodą, kulturą wypoczynku, problemami ekologii. Instruktorzy zapoznają ich z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb, uczą rozpoznawania ryb, poprzez wyświetlanie filmów instruktażowych tłumaczą zasady wędkarstwa.

5 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
RUSZAMY NAD WODĘ Zajęcia praktyczne młodzików odbywają się w każdy piątek na „Stawie Pod Grzybkiem”, którego opiekunem jest Koło PZW NSM. Zajęcia trwają 2 ÷ 5 godzin – uzależnione jest to pogodą i intensywnością brań.

6 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Każde zajęcia nad stawem rozpoczynają się od sprzątania – w ten sposób młodzież uczy się kultury wypoczynku. Bo czyż nie przyjemniej wypoczywa się na czystym, zadbanym łowisku? A nad stawem na codzień wypoczywają różni ludzie, w czym prym wiodą chuligani i „degustatorzy mocnych trunków i innych używek”. Ślady ich pobytu pozostają widoczne w wodzie i zaroślach otaczających staw.

7 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

8 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

9 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
ZACZYNAMY WĘDKOWANIE Nad wodą młodzież pod opieką instruktorów ma możliwość praktycznego sprawdzenia swoich wiadomości uzyskanych podczas szkolenia w klubie Koła. Jak widać na zdjęciach – idzie im całkiem dobrze.

10 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

11 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Arek PUTOWSKI Klaudia ORZECHOWSKA

12 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

13 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
W dniu 17 maja 2008 r. odbyły się na kanale Ulgi organizowane przez ZO PZW w Opolu „III Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Wędkarstwie Spławikowym Szkół Podstawowych i Gimnazjów”. Młodzieżową Szkółkę Wędkarską przy Kole PZW NSM reprezentowali: Oliwia MAŁAŃCZUK, Daniel STAJSZCZYK, Szymon ZUBEK.

14 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
W roli opiekunów wystąpili członkowie Zarządu Koła PZW NSM: Elżbieta PISKOREK, Jerzy STĘŻAŁA i Grzegorz JANICKI.

15 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

16 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Szymon ZUBEK

17 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Oliwia MAŁAŃCZUK

18 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Daniel STAJSZCZYK

19 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Pomimo, że nasza młodzież nie zdobyła punktowanych miejsc, przetarliśmy szlak do wędkarstwa sportowego. Bawiliśmy się świetnie.

20 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Na otarcie łez wstąpiliśmy do McDonalda.

21 „Dzień Dziecka z Wędką ‘2008”
MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM „Dzień Dziecka z Wędką ‘2008” Jak co roku na stawie "Pod Grzybkiem" rozegrane zostały zawody wędkarskie p.t. „Dzień Dziecka z Wędką”. Młodzi wędkarze rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Najbardziej "zażarta" walka odbyła się w grupie najstarszej wiekowo, a najwięcej radości było w grupie najmłodszych, gdzie równie dobrze bawiły się dzieci jak i ich opiekunowie. Najmłodszym uczestnikiem zawodów była 3,5 letnia Gabrysia Drozd. Wszyscy uczestnicy zawodów zjedli pyszną kiełbaskę z grilla (którą przyrządził Witold Łyżniak), pokosztowali wspaniałych lodów i otrzymali słodkie upominki. Dopisali sponsorzy, wśród których należy wymienić: Urząd Miejski w Namysłowie, Starostwo Powiatowe Namysłów, firmę "Dziedzic" Sp z o.o., "Nestle Ice Cream Polska Sp z o.o., Bank Spółdzielczy w Namysłowie, sklepy wędkarskie "Magart" i "Koło Dworca", Panów Wiesława Zwiefkę z synem, Pana Kamila Bartoszewicza, Okręg PZW Opole. Po zakończeniu każdej "tury" odbywało się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom. Organizatorzy jak zwykle włożyli w imprezę dużo serca, w związku z czym była ona jak co roku bardzo udana.

22 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

23 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

24 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

25 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

26 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
ZWYCIĘZCY W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH WIEKOWYCH Grupa wiekowa lat I miejsce - Bartek Wdowiak II miejsce - Mateusz Madej III miejsce - Majewski Dawid Grupa wiekowa 9-12 lat I miejsce - Marek Tabak II miejsce - Ewelina Borodziewicz III miejsce - Wojciech Orlikowski Grupa wiekowa do lat 8 I miejsce - Gabrysia Drozd II miejsce - Piotr Kozak III miejsce - Kuba Tabak

27 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
XV JUBILEUSZOWY TURNIEJ MŁODZIEŻY WĘDKARSKIEJ „KLIMKÓWKA 2008” W dniach od 26 do 29 czerwca br, w trakcie czterodniowej wycieczki krajoznawczo-wędkarskiej w rejon Beskidu Niskiego rozegrano XV Okręgowy Turniej Młodzieży Wędkarskiej. Bazą wypadową dla imprezy była malowniczo położona nad rzeką Ropa i zbiornikiem retencyjnym Klimkówka  miejscowość Uście Gorlickie. Młodzieżową Szkółkę Wędkarską przy Kole PZW NSM pod opieką Eli PISKOREK reprezentowali: Oliwia MAŁAŃCZUK, Klaudia ORZECHOWSKA, Krzysztof RACZEK. Reprezentantów do zawodów przygotowała instruktorka Izabela STĘŻAŁA.

28 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Na zbiorniku KLIMKÓWKA, dzięki uprzejmości gospodarzy tej wody tj. Okręgu PZW w Nowym Sączu, rozegrano spławikowe zawody wędkarskie, będące jedną z konkurencji turnieju.

29 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

30 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Pozostałe konkurencje, w tym konkurencje sprawnościowe, rozegrano na terenie ośrodka, w którym byliśmy zakwaterowani.

31 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Zwycięzców uhonorowano okazałymi pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Zarząd Okręgu PZW w Opolu. Specjalnie wyróżniono najmłodszych uczestników imprezy, którymi okazały się dwie niespełna dziesięcioletnie reprezentantki Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej przy Kole PZW NSM – Oliwia Małańczuk i Klaudia Orzechowska. W ogólnej klasyfikacji nasza reprezentacja zajęła X miejsce.

32 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Ponadto, dzięki dobrej organizacji imprezy, uczestnicy wycieczki mogli skorzystać m.in z możliwości jazdy na koniach huculskich ze stadniny w Regietowie, zwiedzić nowotworzone muzeum kopalnictwa naftowego w Gorlicach oraz uczestniczyć w pieszej wycieczce wokół nadgranicznego uzdrowiska Wysowa, a także spacerować po deptaku w sławnej Krynicy. Wielkim zainteresowaniem młodszej części wycieczki cieszyły się codzienne ogniska połączone z pieczeniem kiełbasek.

33 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM

34 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Obsługę organizacyjną przedsięwzięcia zapewnili członkowie Komisji ds. Młodzieży ZO PZW w Opolu tj. kol. Wiesław Miś, Czesław Fit, Stanisław Zagórski oraz Marek Czajkowski, który odpowiadał za, jak się okazało bardzo ciekawą, turystyczną  część wycieczki.

35 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
PRÓBUJEMY SWOICH SIŁ WŚRÓD STARSZYCH … Ale naszym celem jest przede wszystkim wychowanie młodych wędkarzy. W związku z tym młodzież zrzeszona w szeregach Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej bierze czynny udział w zawodach organizowanych przez Koło PZW NSM.

36 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Obok sportowej walki liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

37 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
Zarząd Koła PZW NSM zapewnia młodzikom atrakcyjne nagrody rzeczowe.

38 MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA przy KOLE PZW NSM
DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "MŁODZIEŻOWA SZKÓŁKA WĘDKARSKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google