Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ku wolno ś ci. Fascynuj ą cy s ą bohaterowie i szale ń cy, bo oni nie boj ą si ę ani ż y ć, ani umiera ć. I bohaterowie i szale ń cy nie zwa ż aj ą na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ku wolno ś ci. Fascynuj ą cy s ą bohaterowie i szale ń cy, bo oni nie boj ą si ę ani ż y ć, ani umiera ć. I bohaterowie i szale ń cy nie zwa ż aj ą na."— Zapis prezentacji:

1 Ku wolno ś ci

2 Fascynuj ą cy s ą bohaterowie i szale ń cy, bo oni nie boj ą si ę ani ż y ć, ani umiera ć. I bohaterowie i szale ń cy nie zwa ż aj ą na niebezpiecze ń stwa, nawet gdyby ca ł y ś wiat ostrzega ł ich, ż eby nie szli dalej, oni i tak nie pos ł uchaliby nikogo… Paulo Coelho

3 Ku wolno ś ci Po co tu jesteśmy? Bo możemy dowiedzieć się więcej o sobie? Bo możemy odejść od codzienności? Bo możemy nabrać sił? Bo możemy wspólnie pobyć, pośmiać się i poczuć ducha wspólnoty? Bo….?

4 Ku wolno ś ci To kilka powodów. Ale o czym one nam mówią? Co zawierają w sobie za informację? Szukamy…życie to poszukiwanie. Szukamy lepszych rozwiązań, spotkań, lepszego czasu. Szukamy odpowiedzi, podpowiedzi. Dlaczego? Bo czujemy się wciąż w DRODZE. Jeśli ktoś jest w drodze, to znaczy że jeszcze nie dotarł do celu. A jeśli nie dotarł do celu to nie osiągnął pełni. Jeśli nie osiągnął pełni to POSIADA OGRANICZENIA.

5 Ku wolno ś ci Spojrzymy tutaj na nasze ograniczenia właśnie w takim kontekście: BOHATERSTWO

6 Ku wolno ś ci Ograniczenia- czym są naprawdę? Bohaterstwem? Co to jest bohaterstwo? Pokonywanie samego siebie? Akceptacja sytuacji życiowej po to by szukać lepszych wyjść? Bycie dobrym dla siebie i innych? Umiejętność poświęcenia się dla drugich? Odwaga samotności, która może człowieka zahartować na stal? Odwaga bycia sobą pomimo ocen świata? Nonkonformizm? Czy bohaterstwem nie jest stawianie czoła każdemu kolejnemu dniowi z jego niepewnością i nieprzewidywalnością? Czy wreszcie nie jest bohaterstwem życie z człowiekiem którego kochamy, o którego boimy się i troszczymy? Czy nie jest bohaterstwem pozwolenie na miłość komuś, kogo i tak kiedyś utracimy…?

7 Ku wolno ś ci Wasza wzajemna słabość stanowi jednocześnie oparcie, które was podtrzymuje podobnie, jak podtrzymuje się domek z kart opartych wzajemnie o siebie… Josemaria Escriva

8 Ku wolno ś ci SZALEŃSTWO

9 Ku wolno ś ci Czy aby na pewno? Czym jest naprawdę szaleństwo? Czy człowiek szalony to ten, który zimą kąpie się w jeziorze? Czy może geniusz ze schizofrenią, którego wrażliwość tak przerosła, że własny świat stał się bezpieczniejszy od bólu życia? A może człowiek w depresji, na którą zapadł bo widział i czuł więcej niż inni? A nerwica? Ten sposób na przerażenie który sprawia, że prościej bać się pająka niż każdego nadchodzącego dnia? W piosence SDM jest tekst, o tym że szpitale psychiatryczne są pełne zapoznanych geniuszy…ciekawe. Czy człowiek, który zapomina że jest już zima i wybiega w krótkich spodniach na zewnątrz, bo pracuje nad wynalazkiem to wariat? Czy dziecko ratujące psa na ruchliwej ulicy jest nienormalne? Czy ktoś kto rezygnuje z przyjemności w imię MIŁOŚCI to idiota?

10 Ku wolno ś ci Ale pomiędzy wszystkim istnieje granica- pomiędzy zdrowiem a chorobą, radością a cierpieniem, przyjemnością i bólem. Bohaterstwem i szaleństwem…

11 Ku wolno ś ci Ta granica, gdy zostanie przekroczona doprowadza do SZALEŃSTWA PRAWDZIWEGO. DO BRAKU WOLNOŚCI… PRAWDZIWE SZALEŃSTO TO ZNIEWOLENIE.

12 Ku wolno ś ci Brak wolności to zamknięcie. Najpierw na innych potem na samego siebie. Później na resztę świata. Na życie. Brak wolności to nie słabość, bo słabość prowadzi do rozwoju, świadomości, sprawia, że poszukujemy nowych wyjść. Słabość wreszcie- to moc mądrości o nas samych, bo jak słaby Dawid może nam pomóc zwyciężyć silnego Goliata. Brak wolności, to więzienie z żelaznymi kratami naszych destrukcji.

13 Ku wolno ś ci Kiedy pozbawiamy się wolności? Gdy odchodzimy od wartości i ideałów Gdy poszukujemy tylko przyjemności i ulgi (nałogi, zniewolenia, upodlenie) Gdy zwycięża w nas egoizm Gdy zwycięża w nas strach i nie podążamy naprzód Gdy się poddajemy naszej ludzkiej kondycji i przestajemy marzyć Gdy myślimy, że znamy naszą przyszłość i nie wierzymy, że jeszcze wszystko może się zdarzyć Gdy widzimy tylko zło w nas i innych Gdy własną wolność zaprzedajemy we władanie naszych instynktów i tylko naszej woli (eksperyment więzienny)


Pobierz ppt "Ku wolno ś ci. Fascynuj ą cy s ą bohaterowie i szale ń cy, bo oni nie boj ą si ę ani ż y ć, ani umiera ć. I bohaterowie i szale ń cy nie zwa ż aj ą na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google