Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt wykonany przez Basię Szeląg

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt wykonany przez Basię Szeląg"— Zapis prezentacji:

1 Projekt wykonany przez Basię Szeląg
Wycieczka jednodniowa dla młodzieży gimnazjalno – licealnej „Park krajobrazowy przestrzenią fantasy” Projekt wykonany przez Basię Szeląg

2 Część oficjalna... Cele wycieczki:
pobyt w pałacu w Czerniejewie jako okazja do przeżycia ciekawej przygody zgłębienie tajemnic Parku krajobrazowego Promno i Lednickiego poprzez zanurzenie się w nurcie fantasy ; wspólne podążanie ścieżkami fantasy integracja grupy poszerzenie wiedzy o regionie dostrzeżenie uroków regionu jako idealnej przestrzenie do realizowania zadań twórczych, rozwijających wyobraźnię Trasa : Poznań – Czerniejewo – Poznań Sposób poruszania się : autokar

3 Walory kulturalne Czerniejewa

4 Walory przyrodnicze

5 I trochę mniej oficjalna...
Z życia wzięte, czyli WYCIECZKA OKIEM UCZESTNIKA

6 Z samego rana... O 9.00 wszyscy, niezależnie od porannego nastroju wsiadamy do autokaru. Celem naszej podróży jest Pałac w Czerniejewie.

7 Więc to tak... Około godziny przybywamy na miejsce i niepewnie rozglądamy się po okolicy. A więc to tu przyjdzie spędzić nam dzień?

8 Można dotknąć? Od razu po przyjeździe zaczynamy zwiedzanie pałacyku. Niesamowite jest to, że można wejść do wszystkich pomieszczeń, oglądać z bliska eksponaty oraz nawet ich dotykać! Na takiej wycieczce jeszcze nie byłam!

9 Kapelusz czy spódnica? O godzinie czekają nas dość nietypowe zajęcia. Z użyciem szarego papieru mamy wykonać epokowe kostiumy. Wydaje się niemożliwe, ale tak naprawdę papier ten skrywa niezmierzony potencjał! Ja zamierzam wykonać kapelusz.

10 Pstryk!... Już wiem, dlaczego wykonywaliśmy tak dziwne zadanie! Po ukończeniu pracy z kostiumami, o godzinie wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej na terenie pałacyku. Było przy tym sporo zabawy i teraz mamy mnóstwo pamiątek z wycieczki!

11 Trasą dam i dżentelmenów
Po udanej sesji zdjęciowej, o wyruszyliśmy na spacer po Parku Krajobrazowym okalającym Pałac w Czerniejewie. Tymi samymi ścieżkami przechadzały się XIX wieczne pary! Było tam naprawdę pięknie.

12 Posiłek nie tylko dla duszy
O godzinie nadszedł czas zregenerowania sił. Zjedliśmy ciepły posiłek w urokliwej sali.

13 „Znajdujemy się w krainie fantasy…”
O zaczęliśmy prawdziwą przygodę – fantastyczną grę terenową. Aniołek został porwany i tylko poprzez wspólne wykonywanie zadań mogliśmy go ocalić. Spotkaliśmy Elfa, Bastiana, Edwarda Nożycorękiego, Czarownicę, Imhotepa, Smoka, Śmierć i inne stwory. Pokonaliśmy nie tylko przeszkody, ale i nasze skrępowanie. Bawiliśmy się doskonale!

14 Świat w ruchu O godzinie czekał na nas kolejny punkt programu – przejazd bryczkami po parku. Mieliśmy okazję obejrzeć malowniczą okolicę w ruchu. Oczywiście, nie zabrakło rozmów, dowcipów i piosenek, które stworzyły niepowtarzalny klimat.

15 Żegnaj piękny dniu O nadszedł czas pożegnania z piękną okolicą Pałacu w Czerniejewie. Wszyscy prawdziwie zadowoleni z wycieczki i wspólnie spędzonych chwil wsiedliśmy do autokaru. Tym razem nastroje były jednogłośnie pozytywne. Nie żałuję spędzonego tam czasu. Było super!

16 Źródła i wykonanie DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! Projekt i omówienie wycieczki:
Basia Szeląg Zdjęcia: origami.art.pl franciszkanska3.pl mojegotowanie.pl prestigehotels.pl thermo-car.pl czerniejewo-palac.pl alpha-status.blogspot.com wdajabex.futbolowo.pl wikipedia.pl trivago.pl oraz zdjęcia własne DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "Projekt wykonany przez Basię Szeląg"

Podobne prezentacje


Reklamy Google