Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak wszyscy wiemy, nasz komputer niczym byłby bez procesora, myślę więc, że trzeba tej sprawie poświęcić trochę czasu, a więc zapraszam :) że trzeba tej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak wszyscy wiemy, nasz komputer niczym byłby bez procesora, myślę więc, że trzeba tej sprawie poświęcić trochę czasu, a więc zapraszam :) że trzeba tej."— Zapis prezentacji:

1

2 Jak wszyscy wiemy, nasz komputer niczym byłby bez procesora, myślę więc, że trzeba tej sprawie poświęcić trochę czasu, a więc zapraszam :) że trzeba tej sprawie poświęcić trochę czasu, a więc zapraszam :)

3 Jak daleko człowiek może się jeszcze posunąć w dziedzinie miniaturyzacji ??? Wszyscy dobrze wiemy, że najmniejszą jednostką budującą materię jest atom. Czy naukowcom uda się przebić przez tą barierę i stworzą procesory o tranzystorach mniejszych od atomów ??? Na to pytanie może nam odpowiedzieć tylko przyszłość.

4 Poniżej zamieszczona jest tabela przedstawiająca różnicę pomiędzy Quad – Core, a 4004.

5 Jak widać, technika miniaturyzacji znacznie się posunęła do przodu. Już są znane procesory dwu i cztero rdzeniowe. Z najnowszych doniesień wynika, że Intel stworzył procesor 80 rdzeniowy !!! To ogromny skok w dziedzinie technologii. Barierą dla wykorzystania tych procesorów mogąsię okazać koszty i opłacalność tworzenia gier pod ich parametry. opłacalność tworzenia gier pod ich parametry. Gracze mogą maksymalnie korzystać z dwurdzeniowych procesorów, gdyż niema różnicy w taktowaniu pomiędzy czterema i dwoma rdzeniami.

6 Technika wykonania procesora z jednym rdzeniem.

7 Technika wykonania procesora z dwoma rdzeniami.

8 Tworzenie procesorów oraz ich praca wymagają dużo energii, co powoduje zanieczyszczenia atmosfery poprzez elektrownie. VIA zdołał temu zaradzić i stworzył w 100% ekologiczny procesor.

9 Ekologiczny procesor firmy VIA. VIA C7-D przeznaczony jest dla nowego rodzaju stacjonarnych komputerów PC. Procesor VIA C7-D charakteryzuje się maksymalnym poborem energii wynoszącym zaledwie 20 W przy częstotliwości 1,8 GHz. Jest to wzorcowy wskaźnik wydajności do pobieranej mocy, dzięki któremu możliwe jest zastosowanie mniejszych zasilaczy i wentylatorów chłodzących a także uzyskanie cichszej pracy całego systemu.

10 Jak bardzo jeszcze zdoła się rozwinąć sposób miniaturyzacji ??? Czy firmy AMD i Intel połączą się kiedyś i czy procesory będą we wszystkim, czy procesory będą we wszystkim, także w naszym ciele ??? Mamy już komputery, także w naszym ciele ??? Mamy już komputery, które muyślą jak 18 miesięczne dziecko, uczą się i nie popełniają tych samych błędów, mowa o BABY HAL. Co zdołają stworzyć jeszcze naukowcy ??? O tym dowiemy się niebawem. I to by było na tyle. Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji.


Pobierz ppt "Jak wszyscy wiemy, nasz komputer niczym byłby bez procesora, myślę więc, że trzeba tej sprawie poświęcić trochę czasu, a więc zapraszam :) że trzeba tej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google