Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wydział Przedsiębiorczości i Towarozanwastwa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wydział Przedsiębiorczości i Towarozanwastwa"— Zapis prezentacji:

1 Wydział Przedsiębiorczości i Towarozanwastwa
(dawniej Wydział Administracyjny) powstał w 1969 roku wraz z powstaniem Wyższej Szkoły Morskiej. Od 1969/1970 kształcił w specjalności intendentura okrętowa, zaś od 1977/ intendentura przedsiębiorstw armatorskich i eksploatacji pasażerskiej.

2 Do 1991 Wydział kształcił intendentów okrętowych.
W 1991 roku, ze względu na sytuację na rynku pracy, dokonano ostatniego naboru kandydatów na oficerów w działach hotelowych.

3 W latach Wydział przeszedł zmiany w kierunku kształcenia kadr dla gospodarki morskiej i lądowej regionu.

4 Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej
Dnia 30 listopada 1998 roku decyzją Centralnej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych Wydział uzyskał prawo nadawania stopnia doktora nauk ekonomicznych w zakresie towaroznawstwa.

5 Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa
W 2005 roku Wydział zmienił nazwę na Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa

6 Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa
Misją Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa jest kształcenie na poziomie europejskim na kierunkach i specjalnościach stwarzających absolwentom szansę kariery zawodowej w warunkach gospodarki globalnej na rynku pracy, który charakteryzują stale zmieniające się potrzeby i wymagania pracodawców.

7 JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej
Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie oceniło jakość kształcenia na prowadzonych kierunku zarządzanie zarówno na poziomie pierwszego jak i drugiego stopnia.

8 Prof. dr hab. Piotr Jędrzejowicz
WŁADZE WYDZIAŁU Dziekan Prof. dr hab. Piotr Jędrzejowicz Prodziekan ds. kształcenia dr hab. Maria Śmiechowska, prof. nadzw. AM Prodziekan ds. studenckich dr Romuald Zabrocki Prodziekan ds. studiów niestacjonarnych dr Krzysztof Sarnowski

9 KATEDRY Chemii i Towaroznawstwa Przemysłowego, Ekonomii i Zarządzania,
Handlu i Usług, Logistyki Morskiej, Nauk Humanistycznych, Organizacji Usług Turystyczno – Hotelarskich, Systemów Informacyjnych, Technologii i Organizacji Żywienia, Towaroznawstwa i Ładunkoznawstwa.

10 BAZA DYDAKTYCZNA wielofunkcyjna aula o pojemności ok. 200 miejsc, wyposażona w środki audio i video, 3 sale o pojemności ok. 140 miejsc, kilka mniejszych sal dydaktycznych i seminaryjnych, wielofunkcyjna sala konferencyjna o pojemności ok. 30 miejsc, laboratoria komputerowe, laboratorium towaroznawcze, laboratoria technologiczne, laboratorium chemiczne.

11 KOŁA NAUKOWE Koło Naukowe Grupa Młodych Menedżerów,
Koło Naukowe Integracji Europejskiej, Naukowe Koło Chemiczne, Naukowe Koło e-biznesu, Naukowe Koło Finansów „HOSSA”, Naukowe Koło Jakości „Quality Team”, Naukowe Koło Transportu i Logistyki TRANSLOG, Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa, Naukowe Koło Żywienia Człowieka.

12 ORGANIZACJE STUDENCKIE
Parlament Studentów Akademii Morskiej Zrzeszenie Studentów Polskich

13 MSDN Academic Alliance
MSDN Academic Alliance umożliwia pobieranie i używanie zarówno na uczelni, jak i w domu, oprogramowania Microsoft. W programie tym dostępne są wersje testowe, najnowsze edycje programów i wsparcie techniczne. Studenci WPiT mogą wykorzystywać oprogramowanie zarówno do nauki jaki tworzenia programów.


Pobierz ppt "Wydział Przedsiębiorczości i Towarozanwastwa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google