Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gmina Zelów Gmina Zelów leży w centrum województwa łódzkiego, w powiecie Bełchatowskim. Dwadzieścia lat temu leżała w województwie Piotrkowskim. Powierzchnia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gmina Zelów Gmina Zelów leży w centrum województwa łódzkiego, w powiecie Bełchatowskim. Dwadzieścia lat temu leżała w województwie Piotrkowskim. Powierzchnia."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Gmina Zelów Gmina Zelów leży w centrum województwa łódzkiego, w powiecie Bełchatowskim. Dwadzieścia lat temu leżała w województwie Piotrkowskim. Powierzchnia gminy to ok. 16 700 ha, którą tworzy 35 sołectw i 63 miejscowości! Na jej terenach żyje obecnie ok. 15 600 osób!

4

5

6 DZIŚ:

7 Kiedyś: Dziś:

8 Dom towarowy Dom towarowy zamienił się w sklep Polo. Dawniej:Dziś :

9 Straż pożarna Odnowienie remizy strażackiej. Dawno, dawno temu:Obecnie:

10 Teraz: Kiedyś: Kolejną zmianą, która nastąpiła w ciągu ostatnich 20 lat było wyremontowanie domu kultury.

11 Konieczny był również remont Urzędu Miasta. Został on przeniesiony do nowego budynku. Kiedyś: Teraz:

12 Obecnie: Kiedyś: W tym roku ZSO rozpoczęło rozbudowę szkoły. Stało się to dzięki dotacji z unii jak i od gminy. W ZSO ma powstać obserwatorium astronomiczne, biblioteka oraz kompleks pomieszczeń dydaktycznych.

13 Niestety, nie wszystko jest jak w bajce. Tam, gdzie 20 lat temu było jeziorko i pływały łabędzie obecnie jest wysypisko śmieci. Niestety, nie wszystko jest jak w bajce. Tam, gdzie 20 lat temu było jeziorko i pływały łabędzie obecnie jest wysypisko śmieci.

14 -Czy uważa Pan, że nasza gmina zmieniła się przez ostatnie 20 lat? Swoją odpowiedź prosimy uzasadnić. - Zmieniła się i to bardzo, oczywiście na lepsze. Najważniejszą zmianą według mnie było chyba założenie kanalizacji praktycznie w całej gminie oraz powstanie asfaltowych dróg i chodników obok nich. - Czy to wszystkie zmiany jakich dokonano? - Oczywiście, że nie. W naszej gminie jest teraz więcej zieleni oraz ścieżki rowerowe. Wyremontowano szkoły i wyposażono je w pomoce dydaktyczne. - A czy są jakieś minusy zmian? - Minusów nie ma zbyt wielu, ale chyba największym minusem jest to, że zlikwidowali lodowisko i kino na rzecz supermarketu. - W jakim okresie gmina zmieniła się najbardziej? - Wydaje mi się, że gmina zmieniła się najbardziej po wejściu przez Polskę do Unii Europejskiej. Zyskaliśmy dzięki temu wiele dotacji, dlatego było stać Zelów na te zmiany. Oto wywiad z Panem Andrzejem na temat zmian w naszej gminie Oto wywiad z Panem Andrzejem na temat zmian w naszej gminie.

15 Ulica Kilińskiego w budowie Róg Kościuszki, Sienkiewicza i Kilińskiego

16 To nie wszystkie zmiany jakich dokonano w Zelowie przez ostatnie 20 lat. Powstały również nowe ulice, m.in. Marii Skłodowskiej - Curie. Szkoła podstawowa Jedynka przekształciła się w gimnazjum i liceum (ZS0).

17

18 Kościół Rzymskokatolicki: kiedyś i teraz Kościół Ewangelicko-Reformowany

19

20 -Czy uważa Pani, że nauczanie w naszej szkole zmieniło się przez ostatnie 20 lat? - Nie uczę w tej szkole 20 lat, jednak przez ostatnie 18 lat zmieniło się wiele. Po pierwsze powstało gimnazjum, które spowodowało zmianę sposobu nauczania oraz zupełnie inne problemy wychowawcze. Po drugie młodzież w tym czasie również się zmieniła. Wymaga innego podejścia, innych metod nauczania. Sam budynek szkoły powiększył się o część należącą wcześniej do Szkoły Podstawowej nr 1. Wyremontowano i odnowiono pracownie. W szkole pojawił się sprzęt audiowizualny i komputery. Jednak najważniejsze pozostaje bez zmian. Jest to szkoła życzliwa dla uczniów, w której nauczyciele pracują nie dla pieniędzy, lecz dla zbudowania przyszłości swoim uczniom. - Czyli uważa Pani, że te zmiany są lepsze? - Tak, w 100%. - Czy uważa Pani, że jakość nauczania poprawiła się dzięki nowym pomocom dydaktycznym? - Tak. Mamy w szkole wiele pomocy dydaktycznych. Wydaje mi się, że dzięki nim uczniowie bardziej lubią lekcje, bo są ciekawsze i łatwiej zapamiętują przekazywane im informacje. Mamy również w szkole komputery i stałe łącze internetowe, co ułatwia uczniom wyszukiwanie potrzebnych im informacji. W szkole funkcjonuje tez biblioteka, która posiada wiele książek, z których uczniowie mogą korzystać, nie są to tylko lektury.

21 Przedszkole Samorządowe Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Zelowie Przedszkole Samorządowe Nr 4 im. Jana Brzechwy w Zelowie Przedszkole Edukacyjne przy Parafii Ewangelicko – Reformowanej w Zelowie

22 Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie im. Tadeusza Kościuszki Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie im. Henryka Sienkiewicza

23 Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie im. Marii Konopnickiej Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich im. mjr. Henryka Sucharskiego Szkoła Podstawowa w Kociszewie im. Tadeusza Kościuszki

24 Gimnazjum w Łobudzicach im. Janusza Kusocińskiego Gimnazjum w Zelowie im. Obrońców Praw Człowieka

25 Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Praw Człowieka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie im. Jana Kilińskiego

26 - Czy uważa Panu, że Zelów przez ostatnie 20 lat rozwinął w sferze kultury? - Tak, myślę, że nasze miasto rozwija się z roku na rok. Uwielbiam wystawy w domu kultury i koncerty w Kościele w wykonaniu znanych muzyków i aktorów, np. pana Grudnia. Nie można też zapominać o cudownych dźwiękach Zelowskich Dzwonków. Podoba mi się też inicjatywa Dni Zelowa. -Co najbardziej podoba się Panu w Dniach Zelowa? - Co roku organizatorzy zapewniają nam świetną zabawę, niezależnie od wieku. Osobiście uwielbiam koncerty i występy naszej twórczej młodzieży i gwiazd. W ubiegłym roku bardzo podobał mi się występ zespołu Video. - Czy podoba się Panu nasze muzeum? - Tak i to bardzo. Uważam je za bardzo interesujące, mimo że nie jest duże. - Czy według Pana dzieci i młodzież w gminie mają gdzie spędzać wolny czas? - Myślę, że pod tym względem gmina nie jest idealna. Podoba mi się inicjatywa domu kultury, biblioteki i parafii ewangelickiej w ferie i wakacje, są to jednak inicjatywy skierowane tylko do dzieci. Moim zdaniem gmina powinna zatroszczyć się o rozrywkę dla starszych. Dwadzieścia lat temu, a nawet trochę dawniej funkcjonowało kino, a zimą lodowisko. Teraz, niestety, zimą nie ma co robić. Latem można pojeździć rowerem, choć i tu przydałaby się większa ilość ścieżek rowerowych.

27

28 Dom kultury – organizowane są w nim różne wystawy, koncerty. Biblioteka – oprócz wypożyczenia książek można tu skorzystać z dostępu do Internetu. Często organizowane są tu wystawy lub spotkania z pisarzami.

29

30

31 W ZSO po śmierci papieża Jana Pawła II powstał kamień z pamiątkową tablicą.

32 Po ostatniej tragedii z dnia 10.04.2010 roku zelowianie chcąc uczcić pamięć osób poległych pod Smoleńskiem wystawili przy pomniku Tadeusza Kościuszki zdjęcia Pary Prezydenckiej i wszystkich tam zmarłych, zapalali również znicze, kładli kwiaty, modlili się. Została także zorganizowana msza święta ku czci ofiar.

33

34

35

36 Aleksandra Anglart Rok urodzenia: 1993, Klasa: Ic LO Patrycja Cegiełka Rok urodzenia: 1993, Klasa: Ic LO Nadia Dziurdzia Rok urodzenia: 1993, Klasa: Ic LO Anna Halisz Rok urodzenia: 1993, Klasa: Ic LO ZSO w Zelowie (LO) Imię i nazwisko Opiekuna Zespołu: Jan Karol Kozłowski telefon/e-mail: zastrzeżone Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gmina Zelów Gmina Zelów leży w centrum województwa łódzkiego, w powiecie Bełchatowskim. Dwadzieścia lat temu leżała w województwie Piotrkowskim. Powierzchnia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google