Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Kamil Szafranek

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Kamil Szafranek"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Kamil Szafranek
A J A X Autor: Kamil Szafranek

2 Co to jest AJAX? AJAX to skrót od Asynchronous JavaScript and XML. Narodził się on z połączenia kilku technologii, które pozwalają na zmianę zawartości strony bez ponownego jej ładowania. Dzięki temu możemy korzystać z bardziej złożonych funkcji na stronie WWW, na przykład walidacja danych po stroni klienta, zastosowania techniki przeciągnij i upuść, czy innych zadań dotąd nie kojarzonych z aplikacjami internetowymi.

3 W skład AJAX wchodzą: obiekt komunikacyjny XMLHttpRequest, XHTML, Obiektowy model dokumentu (DOM) -- umożliwiający przetwarzanie stron XML, technologie wykorzystywane po stronie serwera: PHP, ASP, MySQL, itp.

4 XMLHttpRequest Jest to obiekt języków skryptowych (np. JavaScript, JScript lub VBScript) przeglądarek internetowych umożliwiający wykonywanie żądań do serwera WWW za pomocą protokołu HTTP. Treść odpowiedzi serwera najczęściej przekazywana jest w formatach XML, JSON lub czystym tekstem.

5 Document Object Model, DOM
Obiektowy model dokumentu to sposób reprezentacji złożonych dokumentów XML i HTML w postaci modelu zorientowanego obiektowo. Model ten jest niezależny od platformy i języka programowania.

6 Podsumowanie Żaden ze składników technologii AJAX nie jest ani nowy ani rewolucyjny. Wszystkie one istnieją mniej więcej od 1998 roku. Sam AJAX narodził się w 2005 roku w artykule Pana Jamesa Garetta.

7 Przykłady

8 Dziękuje za uwagę.


Pobierz ppt "Autor: Kamil Szafranek"

Podobne prezentacje


Reklamy Google