Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."— Zapis prezentacji:

1 Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: ZSO nr 1 I Liceum Ogólnokształcące im. ppor. Emilii Gierczak ID grupy: 97/6_MF_G1 Kompetencja: Matematyczno - fizyczna Temat projektowy: Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej Semestr/rok szkolny: Pierwszy/2009/2010

3 PIERWSZE ZAJĘCIA

4 Omówienie harmonogramu spotkań w I semestrze Wyszukiwanie informacji w Internecie na temat pracy metodą projektu Zabawa integracyjna WIZYTÓWKA Zapoznanie z platformą edukacyjną projektu Pierwszy wybór: KRONIKARZ – MICHAŁ WYSOCKI Zadanie domowe: wypełnić deklarację i kwestionariusz

5 SPOTKANIE DRUGIE 30 kwietnia 2010 r. Wiemy już jak logować się do portalu. Otrzymaliśmy loginy i hasła dostępu. Uczymy się wypełniać e-kronikę. Temat projektowy, który realizujemy w I semestrze ZAKŁADANIE I PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ Pomysł na naszą działalność to założenie DRUKARNI. W szkole stale potrzebne są jakieś ulotki.

6 PIERWSZE ZASKOCZENIE A miało być tak dobrze. Jeszcze nic nie umiemy a pani Karina wyskoczyła z testem. Buntowaliśmy się trochę, bo przecież bez zapowiedzi nie ma sprawdzianów. ZJAWISKA OPTYCZNE W ATMOSFERZE Koszmarne zadania. Przykład: Jeśli kąt pomiędzy promieniem odbitym a prostą prostopadłą do powierzchni odbijającej wynosi 60°, to ile równy jest kąt padania? Teraz już wiemy – kąt padania jest równy kątowi odbicia α – kąt padania β – kąt między prostą prostopadłą i promieniem odbitym, czyli kąt padania to 30 0

7 PRAWO SNELLIUSA Promienie padający i załamany oraz prostopadła padania (normalna) leżą w jednej płaszczyźnie, a kąty spełniają zależność: gdzie: n1 – współczynnik załamania światła ośrodka pierwszego, n2 – współczynnik załamania światła ośrodka drugiego, n21 – względny współczynnik załamania światła ośrodka drugiego względem pierwszego, θ1 – kąt padania, kąt między promieniem padającym a normalną do powierzchni granicznej ośrodków, θ2 – kąt załamania, kąt między promieniem załamanym a normalną.

8 KOLEJNE ZAJĘCIA 07 maja 2010 r. Nie mamy już problemu z logowaniem do portalu i pracą na platformie internetowej. Zdajemy sobie sprawę, że strona projektu jest cały czas w trakcie tworzenia i w kolejnych semestrach przybędzie informacji i nowych zadań. Na każdych zajęciach rozwiązujemy zadania z matematyki i optyki. Uczyliśmy się pisać CV i jak założyć portfolio. Szablon przykładowego CV w kolejnym slajdzie.

9 CURRICULUM VITAE INFORMACJE OSOBISTE Stan cywilny:....................................... Data urodzenia:..................................... Miejsce urodzenia:................................ Adres:................................................... Telefon:................................................... WYKSZTAŁCENIE 2009 –.......................................... (nazwa szkoły, uczelni) -................................ (kierunek studiów, specjalizacja, tytuł) DOŚWIADCZENIE 08. 2002 – obecnie.................................. (nazwa stanowiska)........................................................ (zakres obowiązków) JĘZYKI J. angielski: w mowie -...........; w piśmie -............ (certyfikaty) J. niemiecki: w mowie -..........; w piśmie -............ (certyfikaty) ZAINTERESOWANIA................................................................. zdjęcie

10 ZDJĘCIA Z ZAJĘĆ

11 BIZNES PLAN 10 maja 2010 r. W SKRÓCIE: Pisanie biznes planu powinniśmy rozpocząć od napisania Streszczenia, dotyczącego działalności naszej firmy. Kolejnym punktem naszego biznes planu powinien być Pomysł, czyli szczegółowo opisany produkt lub usługa z jaką chcemy wejść na rynek. Dalszym elementem na jaki musimy zwrócić uwagę jest Rynek. W tym miejscu musimy podać informacje na temat naszych potencjalnych klientów. Następnym punktem naszego biznes planu musi być Marketing – powinniśmy określić dlaczego to właśnie nasz produkt zostanie wybrany spośród innych, jaka będzie cena, jak będziemy się reklamować oraz rozprowadzać towar. Kolejnym elementem jaki musimy mieć zawarty w naszym biznesplanie jest Zarządzanie. Wybierając osoby które mają kierować naszym biznesem musimy kierować się doświadczeniem i wiedzą.

12 WYCIECZKA DO GEODEZJI I DRUKARNI 13 maja 2010 r. W szkole były matury, czyli lekcje skończyliśmy nieco wcześniej. Dzięki temu mogliśmy udać się na wycieczkę do miejscowych zakładów pracy. W drukarni okazało się, że drukowanie to nie tylko ulotki i gazety. Drukować można bowiem wszystko i na wszystkim. Mamy druk offsetowy i cyfrowy stosowane do nadruków na: wizytówki, ulotki, koperty, papiery firmowe, naklejki, identyfikatory, karty rabatowe - klubowe, logo smycze, szyldy, tablice informacyjne i inne. Metodą termotransferu wykonuje się nadruki na koszulki, ubrania, czapki, kubki itp. Drukować można także w technologii UV na praktycznie każdym płaskim podłożu. Między innymi na PCV, drewnie, szkle, kamieniu, płótnie, folii, glazurze, tekturze i chyba na wszystkim. A wydawało się, że drukarnia to nieskomplikowana firma.

13 FIRMA KROK PO KROKU 17 maja 2010 r. 1. Wpis do ewidencji w Urzędzie Miasta – tu podajemy siedzibę firmy 2. Wypełniamy zgłoszenie NIP 3. Wypełniamy druk do nr REGON – będzie potrzebny do GUS 4. Z tymi dokumentami możemy założyć konto w banku 5. W Urzędzie Skarbowym wybieramy rodzaj opodatkowania 6. Na koniec zostaje ZUS. Mamy czas do 14 dni od dnia rozpoczęcia działalności. Wypełniamy dwa formularze ZFA i ZUA. DUŻO TEGO, PODOBNO W USA JEST PROŚCIEJ, ALE WYPEŁNIONY NIP ZOSTANIE NAM NA CAŁE ŻYCIE

14 TROCHĘ MATEMATYKI 20 maja 2010 r. Teraz z łatwością rozwiążemy zadanie: Dla kąta 60 o prawdziwe są wartości:

15 OD DECYZJI DO KOMPUTEROWEGO SYSTEMU WSPOMAGANIA DECYZJI" – WYKŁAD I 24 maja 2010 r. W poniedziałek, 24 maja, gościliśmy w szkole wykładowcę z Uniwersytetu Szczecińskiego, Pana dr inż. Marcina Mastalerza. Wykład dotyczył podejmowania decyzji na każdym etapie życia. Mieliśmy okazję przekonać się, że jest to bardzo skomplikowany proces, zależny od wielu czynników. Zajęcia były bardzo ciekawe a pan Marcin, mimo że na co dzień nie pracuje z tak młodymi ludźmi, świetnie się z nami porozumiewał. Następne zajęcia juz wkrótce.

16 ZDJĘCIA Z WYKŁADU

17 NIESPODZIANKA OTRZYMALIŚMY MATERIAŁY BIUROWE - bloki, długopisy, markery, zeszyty, A DLA SZKOŁY SPRZĘT ELEKTRONICZNY – aparat fotograficzny, drukarkę z ksero i skanerem, flipcharty, notebook, tablicę interaktywną, projektor multimedialny.

18 TWORZYMY PREZENTACJĘ 24 maja 2010 r. Dowiedzieliśmy się, że oprócz pisania na każdych zajęciach kroniki, musimy również zrobić prezentację. Szablon wraz z logo projektu i partnerami udostępniony był na stronie projektu. Natomiast cała reszta to wspólna praca całej grupy. Każdy miał do wykonania jakieś zadania a potem zlepić wszystko w całość i odpowiednio dopasować pomogła nam pani Karina. Oczywiście w dniu 24 maja zdążyliśmy wpisać tylko podstawowe dane. Cała reszta, to praca na następnych zajęciach i w domu.

19 KONIEC ZAJĘĆ, ALE NIE KONIEC PRACY 30 maja 2010 r. Okazało się, że to nasze ostatnie zajęcia projektowe. W kwietniu martwiliśmy się, że będziemy siedzieć w szkole w wakacje, a tu już koniec. Prezentacja nie skończona, zostało jeszcze wiele zadań do rozwiązania i innych rzeczy do załatwienia. Tak naprawdę, to spotykaliśmy się jeszcze, aby dokończyć przynajmniej prezentację i podczas kolejnego wykładu.

20 FRAKTALE I SZEŚCIAN MANDELBROTA 16 czerwca 2010 r. Drugi wykład w naszej szkole. Zajęcia prowadziła dr Małgorzata Makiewicz - wykładowca z Uniwersytetu Szczecińskiego. Zapoznaliśmy się z pojęciem fraktali i ich występowaniem w przyrodzie, a następnie były zajęcia praktyczne, na których powstał sześcian Mandelbrota. Zajęcia były interesujące i większość klasy słuchała z zaciekawieniem. Omawiane zagadnienia wykraczają poza ramy programu liceum, zatem była okazja do poznania nowego modelu matematycznego, o którym jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał.

21 ZDJĘCIA Z WYKŁADU

22 Grupa matematyczno – fizyczna: 1. Marlena Glanc 2. Weronika Kaczmarek 3. Nikola Myśliwiec 4. Wiktor Pacer CIEPŁYCH 5. Sandra Putkowska NIEZAPOMNIANYCH 6. Błażej Siuda WAKACJI 7. Anna Stańczyk DLA ZESPOŁU PROJEKTU 8. Marcin WolakAS KOMPETENCJI 9. Łukasz Wysocki 10. Ewa Żywica OPIEKUN - Karina Surma

23 Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt AS KOMPETENCJI jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google