Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słynny wodospad na rzece Zambezi. Położony jest na granicy prowincji Livingstone w Zambii i prowincji Hwange w Zimbabwe. Ma on 1700 metrów szerokości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słynny wodospad na rzece Zambezi. Położony jest na granicy prowincji Livingstone w Zambii i prowincji Hwange w Zimbabwe. Ma on 1700 metrów szerokości."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Słynny wodospad na rzece Zambezi. Położony jest na granicy prowincji Livingstone w Zambii i prowincji Hwange w Zimbabwe. Ma on 1700 metrów szerokości i 108 metrów wysokości. Wody Zambezi tworzą nadzwyczajne spektakle spadając do wąskiego i bardzo głębokiego kanionu.

4

5

6 Dawid Livingstone podczas swojej wędrówki przez Afrykę odkrył ten wodospad w 1855 roku i nadał mu nazwę na cześć królowej Wiktorii panującej ówcześnie w Anglii. Przez tubylców zwany on jest MOSI-OA- TUNYA, co oznacza Grzmiący Dym.

7 Jest on jedną z największych atrakcji turystycznych kontynentu afrykańskiego. W roku1989 został wpisany do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obszar chroniony obejmuje 8780 hektarów.

8

9

10

11 o Dziecko kąpiące się na krawędzi kanionu…

12 o To jest Devil Pool – Diabelski Basen. Powstał on w sposób naturalny w. skałach, tuż nad ponad stumetrową przepaścią...

13 Niebezpieczne wyzwanie…

14 Niektórzy ryzykując robią zdjęcia stojąc na krawędzi...

15 Od września do grudnia, z powodu niskiego stanu wody można bezpiecznie kąpać się na skraju tego wodospadu...

16 …skakać do basenu…

17 Niezapomniane wrażenia !!!

18 …ciekawość pokonuje strach…

19 …śmiałkowie…

20 Można zrobić oryginalne zdjęcia…

21 …doznać emocji…

22 … i euforii…

23 Pod wpływem dużej dawki adrenaliny, na krawędzi kanionu niektórzy krzyczą w ekstazie.

24

25

26 A Ty jesteś podekcsytowany ???

27 No to zaplanuj tam wakacje

28 Produced by: Aura da Lua Press ESC to exit Translated from Portuguese by Alan H. Orr


Pobierz ppt "Słynny wodospad na rzece Zambezi. Położony jest na granicy prowincji Livingstone w Zambii i prowincji Hwange w Zimbabwe. Ma on 1700 metrów szerokości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google