Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klucz do uczenia się Program literacki Gąsienice Barbara Krukiewicz Przedszkole Miejskie nr5 Tęcza Gliwice.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klucz do uczenia się Program literacki Gąsienice Barbara Krukiewicz Przedszkole Miejskie nr5 Tęcza Gliwice."— Zapis prezentacji:

1 Klucz do uczenia się Program literacki Gąsienice Barbara Krukiewicz Przedszkole Miejskie nr5 Tęcza Gliwice

2 Program literacki realizuje określony zestaw procedur, które mają pomóc małym dzieciom w rozwinięciu upodobania do słuchania bajek, poznaniu baśniowego języka oraz w dogłębnym zrozumieniu struktury opowiadania.

3 Wprowadzenie do bajki Złotowłosa i domek trzech misiów.

4 Wprowadzenie do bajki Złotowłosa i trzy misie – układanie misiów we właściwych łóżeczkach. Rzepka – układanie postaci według wielkości, od najwyższej do najniższej.

5 Zrozumienie bajki Złotowłosa i trzy misie – zawieszenie na sznureczku obrazków we właściwej kolejności

6 Modelowanie kinestetyczne bajki, przy użyciu mediatorów zewnętrznych Złotowłosa i trzy misie – dobieranie odpowiednich figur zastępczych dla postaci i przedmiotów z bajki.

7 Modelowanie wizualno-przestrzenne bajki Kołaczyk – dopasowywanie obrazków z modelami epizodów.

8 Modelowanie wizualno-przestrzenne bajki Złotowłosa i trzy misie oraz Kołaczyk – układanie sekwencji bajki z wykorzystaniem modeli epizodów.

9 Modelowanie wizualno-przestrzenne bajki Złotowłosa i trzy misie – tworzenie własnych modeli epizodów na pustym szkielecie bajki. Kołaczyk – tworzenie w parach modeli epizodów na pustym szkielecie bajki. Ja układam – a ty sprawdzasz.

10 Werbalizacja i teatralne przedstawienie bajki z zastosowaniem modelu wizualno- przestrzennego Zapraszamy na przedstawienie...

11 Werbalizacja i teatralne przedstawienie bajki z zastosowaniem modelu wizualno- przestrzennego...a ta zupka jest w sam raz......ktoś jadł z mojej miseczki...

12 Werbalizacja i teatralne przedstawienie bajki z zastosowaniem modelu wizualno- przestrzennego...to łóżeczko jest za duże......ktoś spał w moim łóżeczku... I nadal tam jest!

13 Werbalizacja i teatralne przedstawienie bajki z zastosowaniem modelu wizualno- przestrzennego Uciekła dzieweczka i skończona bajeczka...

14 Dziękujemy za uwagę Barbara Krukiewicz i grupa Chochliki Gliwice 2012r.


Pobierz ppt "Klucz do uczenia się Program literacki Gąsienice Barbara Krukiewicz Przedszkole Miejskie nr5 Tęcza Gliwice."

Podobne prezentacje


Reklamy Google