Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozprzestrzeniła się pustka. Ale właśnie wychodząc od doświadczenia tej pustyni, od tej pustki, możemy odkryć na nowo radość wiary, jej życiowe znaczenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozprzestrzeniła się pustka. Ale właśnie wychodząc od doświadczenia tej pustyni, od tej pustki, możemy odkryć na nowo radość wiary, jej życiowe znaczenie."— Zapis prezentacji:

1

2 Rozprzestrzeniła się pustka. Ale właśnie wychodząc od doświadczenia tej pustyni, od tej pustki, możemy odkryć na nowo radość wiary, jej życiowe znaczenie dla nas, mężczyzn i kobiet. Na pustyni odkrywa się wartość tego, co jest niezbędne do życia. (Homilia Papieża Benedykta inaugurująca Rok Wiary)

3 z Ruchem Opatrzności Bożej

4 Przez cały okres Wielkiego Postu gromadziliśmy się w każdy piątek na wspólnej modlitwie podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Śpiew i rozważania czyniliśmy naszą modlitwą prośby o umocnienie wiary pośród codziennych trudności, które niesie ze sobą życie.

5

6

7

8

9 W drugim dniu rekolekcji parafialnych zaprezentowaliśmy spektakl pt. Przebici światłem poruszający tematykę stworzenia i odkupienia człowieka.

10

11

12 Nasza grupa włączyła się w przygotowanie czuwania podczas Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek i Piątek modliliśmy się podczas czuwania rozważając wydarzenia związane z męką i śmiercią Jezusa Chrystusa. W czuwanie włączyła się młodzież należąca do Ruchu Opatrzności Bożej oraz zespołu muzycznego.

13

14 Aby pogłębić rozumienie i przeżywanie wiary jako uczestnictwa w misterium Chrystusa oraz dać świadectwo wiary, w Wielki Piątek animowaliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta prowadząc rozważania i śpiew. Modlitwę poprowadził Ks. Ryszard Jeleń – Proboszcz naszej parafii.

15 Chrystus jest szczególnym Królem który nas miłuje i nam towarzyszy aż po Krzyż (Papież Franciszek)

16


Pobierz ppt "Rozprzestrzeniła się pustka. Ale właśnie wychodząc od doświadczenia tej pustyni, od tej pustki, możemy odkryć na nowo radość wiary, jej życiowe znaczenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google