Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu 20 lat wspólnie z Szydłowcem Samorząd gminy Szydłowiec.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu 20 lat wspólnie z Szydłowcem Samorząd gminy Szydłowiec."— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu 20 lat wspólnie z Szydłowcem Samorząd gminy Szydłowiec

2 Powiedz mi a ja zapomnę. Pokaż mi, a być może zapamiętam. Włącz mnie do działania, a zrozumiem i zachowam w pamięci. Indiańskie przysłowie Trud człowieka uczciwego zawsze zaowocuje. Menander Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człek z dobrych czynów poznawany bywa. Wacław Potocki

3 Szydłowiec

4 Szydłowiec - miasto w południowej części województwa mazowieckiego, siedziba powiatu szydłowieckiego i miejsko-wiejskiej gminy Szydłowiec. Położone na Przedgórzu Iłżeckim nad rzeką Korzeniówką. Szydłowiec jest lokalnym ośrodkiem usługowo-przemysłowym, a także ważnym węzłem komunikacyjnym. Miasto stanowi centrum administracyjne powiatu- znajdują się tam m.in. starostwo, sąd rejonowy, Komenda Powiatowa Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Pierwsza pisemna wzmianka o Szydłowcu pochodzi z 1360 roku. Kazimierz Wielki przeniósł Szydłowiec wraz z kilkoma innymi wsiami z prawa polskiego na średzkie. Wsie te należały do Jakuba, Mikołaja i Piotra z Chlewisk, z rodu Odrowążów. Prawdopodobnie w pierwszej połowie XIV wieku, pół kilometra na wschód od Starej Wsi, powstała niewielka osada targowa przy zbiegu lokalnych dróg. Można przypuszczać, iż nową osadę traktowano jako uzupełnienie istniejącej już wsi, określono ją bowiem tą samą nazwą – Szydłowiec.

5 Burmistrzowie Włodzimierz Kurzępa ( ) ( ) Krzysztof Łękawski ( ) Roman Środa ( ) Andrzej Jarzyński ( )

6 W tej prezentacji chciałybyśmy pokazać co zmieniło się na lepsze, a co na gorsze w naszej gminie w ciągu ostatnich 20 lat.

7 Wywiad z mieszkańcami Szydłowca Jakie zauważyła Pani zmiany w Szydłowcu w ciągu ostatnich 20 lat? Mieszkam w Szydłowcu od 32 lat. Przez ten czas zmieniło się tu bardzo dużo. Mówi Pani o zmianach na dobre czy złe? Zaszły i takie, i takie. Zacznę od tego, co dobrego zdarzyło się w naszym mieście. Wybudowano nowe szkoły i przedszkole. Powstała obwodnica oraz sygnalizacja świetlna. Miasto zostało dobrze oświetlone, co zwiększyło bezpieczeństwo mieszkańców. Ułożone zostały nowe chodniki, z kostki brukowej. Miasto jest czyste, schludne i ładne. Dzieci mają nowe place zabaw. Zostało wzbogacone także życie kulturalno-rozrywkowe Szydłowca. Niestety są także złe strony i bolączki. W ostatnich latach w Szydłowcu bardzo wzrosło bezrobocie. Zlikwidowano zakłady pracy takie jak Profel czy Rozmet. Przeprowadzono redukcję stanowisk. Wielu ludzi straciło pracę, dlatego emigrują za granicę narażając swoje rodziny na rozłąkę. Młodzi ludzie kończą studia bez możliwości zatrudnienia w swoim mieście. Wywiad przeprowadzony z mieszkanką Szydłowca: Bożeną Antonkiewicz

8 Rozwinęła się przedsiębiorczość w zakresie produkcji i handlu, wcześniej były ograniczone możliwości. Wybudowano również obwodnicę i mieszkańcy miasta wybudowali wiele domków jednorodzinnych i zabudowań gospodarczych. Wprowadzono sygnalizację świetlną na obwodnicy i ulicy Kościuszki. Poprawiono nawierzchnię ulic i chodniki. Wybudowano nowoczesny budynek szkoły im. Jana Pawła II. Podjęto inicjatywę wybudowania schroniska dla zwierząt w rejonie powiatu szydłowieckiego. Wybudowano kilka nowych obiektów sportowych, np. boisko Orlik i korty tenisowe. Powyższe przykłady świadczą o zaangażowaniu lokalnej społeczności i jej trosce o rozwój naszego miasta. Co zmieniło się w Szydłowcu w ciągu ostatnich 20 lat? Wywiad przeprowadzony z mieszkańcem Szydłowca: Wacławem Czapnikiem

9 Plusy gminy Szydłowiec:

10 Budowę szkoły rozpoczęto w październiku 1997 roku postawieniem konstrukcji przyszłej hali sportowej. Rok później kontynuowano inwestycję - prace postępowały bardzo szybko. Nową szkołę oddano do użytku 28 sierpnia 2000 roku. Po budowie

11

12

13

14 Na terenie miasta powstają nowe chodniki, które ułatwiają przechodniom bezpieczne spacery.

15

16

17 Dla bezpieczeństwa mieszkańców na chodnikach umieszczono barierki ochronne.

18 W Szydłowcu odnowiono cmentarz, na którym znajdują się groby żołnierzy poległych podczas II wojny światowej.

19

20 W mieście odmalowano i odnowiono główne instytucje publiczne. Komenda Powiatowa Policji (KPP) w Szydłowcu. O ś rodek Opieki Społecznej w Szydłowcu.

21 Minusy gminy Szydłowiec:

22

23

24 W Szydłowcu jest za mało służb sprzątających lub służby te nie wypełniają swoich obowiązków.

25

26 Zdania mieszkańców o przebudowie drogi są podzielone, ponieważ trasa ta oddzieli Szydłówek i kościół pod wezwaniem NMP od osiedla Wschód. Mieszkańcy boją się również o hałas, zanieczyszczenia i bezpieczeństwo jakie wiążą się z ruchem samochodów.

27 Obiecano mieszkańcom podziemne przejścia, lecz wszyscy się tego obawiają, ponieważ w Szydłowcu istnieje już jedno przejście podziemne, które nie wygląda zbyt obiecująco.

28 Nie jest ono oświetlone i staje się schronieniem dla tutejszego marginesu społecznego.

29

30 Kolejnym pomysłem jest wybudowanie schroniska dla zwierząt, ponieważ na ulicy błąkają się bezdomne psy i koty. To ważne, by zwierzęta miały gdzie spać, co jeść… by nie były samotne.

31

32 Przeprowadziłyśmy ogólny sondaż z mieszkańcami Szydłowca i okolic.,,Co zmieniło się w naszej gminie w ciągu ostatnich 20 lat PLUSY:MINUSY: - zwiększona pula pieniędzy na zakup książek do bibliotek - w powiecie szydłowieckim jest największe bezrobocie - powstały korty tenisowe- brak gazu na niektórych osiedlach - brak ścieżek rowerowych -zwiększyła się liczba miejsc, -w których można odpocząć i coś zjeść - numery na domach powinny być bardziej widoczne dla różnych służb, np. zdrowia -powstało boisko do gry w koszykówkę i piłkę nożną - brak miejsc noclegowych - brak dobrze rozwiniętej bazy sportowej

33 Monika ChmolowskaŻaneta Sasin 1995,……………………, 2,,a 1996,……………, 2,,a Aleksandra KwiecieńAlicja Antonkiewicz 1995, 2,,a 1995,…………….., 2,,a Patrycja KaletaAnna Czapnik 1995, 2,,a 1995,……………, 2,,a Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu Elżbieta Łata W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu 20 lat wspólnie z Szydłowcem Samorząd gminy Szydłowiec."

Podobne prezentacje


Reklamy Google