Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego 1628 Tradycja ~ Nowoczesność ~ Tożsamość

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego 1628 Tradycja ~ Nowoczesność ~ Tożsamość"— Zapis prezentacji:

1 I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego 1628 Tradycja ~ Nowoczesność ~ Tożsamość

2 Jedna z najlepszych szkół w regionie Liceum im. Juliusza Słowackiego jest jedną z najstarszych szkół w Polsce. Zostało założone w 1628 roku przez Jezuitów. W obecnym budynku działa od 1895 roku. Jesteśmy jedną z najlepszych szkół w mieście i regionie. Uczymy i wychowujemy uczniów na lepszych ludzi. Przywiązujemy szczególną wagę do promowania naszego miasta i regionu.

3 Słynni absolwenci I LO to nie tylko historia, to przede wszystkim ludzie, których życiorysy świadczą o wzorach, które im przekazano podczas nauki w naszej szkole. A w murach Słowaka naukę pobierali m.in. św. bp Józef Sebastian Pelczar, Kornel Makuszyński, Otto Axer, Artur Malawski, Julian, Fałat, Marian Stroński, Zygmunt Kacykowski, Jan Zachariasiewicz, Jan Stapiński, ks. Stanisław Stojałowski, św. ks. Zygmunt Gorazdowski, bł. ks. Bronisław Markiewicz.

4 Organizacja Szkoły W naszej szkole pracuje 70 nauczycieli, a uczęszcza do niej 780 uczniów. Oprócz zajęć obowiązkowych, uczniowie mają do wyboru liczne zajęcia pozalekcyjne. Na terenie szkoły działają: Klub Ośmiu, Klub Ekologów Lynx, Koło Caritas, Koło Naukowe Historyków, Klub HDK Sanguis, Szkolny Klub PTTK, i SK PTSM, Uczniowski Klub Sportowy Słowak i wiele innych. Uczniowie redagują gazetkę szkolną Likejon i biorą udział w spotkaniach Koła Filmowego DKF.

5 Wyjątkowe osiągniecia szkoły Nauka Co roku nasi uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim. Zostają finalistami i laureatami olimpiady z matematyki i fizyki O diamentowy indeks AGH, Konkursu Matematycznego Prof. J. Marszała, Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, Olimpiady z Historii, Olimpiady Losy Żołnierza i Oręża Polskiego i wielu, wielu innych … Sport Możemy się także pochwalić licznymi sukcesami na arenach miasta i województwa w zawodach szachowy, biegach przełajowych, pływaniu, badmintonie, piłce siatkowej, ręcznej i koszykówce. W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła zajęła I miejsce w rywalizacji sportowej między szkołami średnimi województwa podkarpackiego.

6 Ważne wydarzenia w życiu szkoły Te poważne: -uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - pasowanie na ucznia 1LO - wyjazd do Lwowa klas pierwszych -Dzień Edukacji Narodowej - obchody Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada - tradycyjna wigilia szkolna - Matury w maju - uroczyste zakończenie roku szkolnego

7 I te mniej… ~Styczeń / Luty ~ Bal studniówkowy ~Marzec ~ Dzień Europejski ~Kwiecień ~ Dzień Ziemi ~ liczne wyjścia do kina i teatru ~ obowiązkowa wycieczka klasowa ~ rajdy piesze i rowerowe dla pierwszoklasistów i nie tylko ~ zimą wyjścia na stok narciarski w centrum Przemyśla! I wyjazdy do Arłamowa ~ Dzień Sportu Ważne wydarzenia w życiu szkoły

8 Wymiany międzyszkolne Aktywnie działamy na arenie międzynarodowej. Współpracujemy ze szkołami partnerskimi w Niemczech, Chorwacji i na Węgrzech. Dwa razy do roku spotykamy się by wymienić się doświadczeniami, podzielić się wiedzą i wzajemnie się od siebie uczyć. Udało nam się odwiedzić Paderborn, Zagrzeb i Eger.

9 Łączymy tradycję z nowoczesnością W klasach humanistycznych realizowana jest innowacja dotycząca historii naszego regionu i edukacji regionalnej. Jesteśmy członkami Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego. Działamy również w Stowarzyszeniu Szkół Aktywnych. Co roku spotykamy się na tradycyjnych międzynarodowych zlotach tych szkół.

10 Prawda ~ Dobro ~ Piękno Wejdź dobry ~ Wyjdź lepszy! Słowak inwestycją w przyszłość!

11 Dyrekcja Dyrektor : mgr Tomasz Dziumak Wicedyrektor : mgr inż. Katarzyna Harasimowicz – Gąska Wicedyrektor : mgr Anna Owsiana-Konieczny mgr Anna Owsiana-Konieczny

12 Kontakt I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego ul. Słowackiego Przemyśl tel fax


Pobierz ppt "I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego 1628 Tradycja ~ Nowoczesność ~ Tożsamość"

Podobne prezentacje


Reklamy Google