Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego 1628

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego 1628"— Zapis prezentacji:

1 I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego 1628
Tradycja ~ Nowoczesność ~ Tożsamość

2 Jedna z najlepszych szkół w regionie
Liceum im. Juliusza Słowackiego jest jedną z najstarszych szkół w Polsce. Zostało założone w 1628 roku przez Jezuitów. W obecnym budynku działa od 1895 roku. Jesteśmy jedną z najlepszych szkół w mieście i regionie. Uczymy i wychowujemy uczniów na lepszych ludzi. Przywiązujemy szczególną wagę do promowania naszego miasta i regionu.

3 Słynni absolwenci I LO to nie tylko historia, to przede wszystkim ludzie, których życiorysy świadczą o wzorach, które im przekazano podczas nauki w naszej szkole. A w murach „Słowaka” naukę pobierali m.in. św. bp Józef Sebastian Pelczar, Kornel Makuszyński, Otto Axer, Artur Malawski, Julian, Fałat, Marian Stroński, Zygmunt Kacykowski, Jan Zachariasiewicz, Jan Stapiński, ks. Stanisław Stojałowski, św. ks. Zygmunt Gorazdowski, bł. ks. Bronisław Markiewicz.

4 Organizacja Szkoły W naszej szkole pracuje 70 nauczycieli, a uczęszcza do niej 780 uczniów. Oprócz zajęć obowiązkowych, uczniowie mają do wyboru liczne zajęcia pozalekcyjne. Na terenie szkoły działają: Klub Ośmiu, Klub Ekologów „Lynx”, Koło Caritas, Koło Naukowe Historyków, Klub HDK „Sanguis”, Szkolny Klub PTTK, i SK PTSM, Uczniowski Klub Sportowy „Słowak” i wiele innych. Uczniowie redagują gazetkę szkolną „Likejon” i biorą udział w spotkaniach Koła Filmowego DKF. AYt67

5 Wyjątkowe osiągniecia szkoły
Nauka Co roku nasi uczniowie osiągają sukcesy w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim. Zostają finalistami i laureatami olimpiady z matematyki i fizyki „O diamentowy indeks AGH”, Konkursu Matematycznego Prof. J. Marszała, Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, Olimpiady z Historii, Olimpiady „Losy Żołnierza i Oręża Polskiego” i wielu, wielu innych … Sport Możemy się także pochwalić licznymi sukcesami na arenach miasta i województwa w zawodach szachowy, biegach przełajowych, pływaniu, badmintonie, piłce siatkowej, ręcznej i koszykówce. W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła zajęła I miejsce w rywalizacji sportowej między szkołami średnimi województwa podkarpackiego.

6 Ważne wydarzenia w życiu szkoły
Te poważne: - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - pasowanie na ucznia 1LO - wyjazd do Lwowa klas pierwszych - Dzień Edukacji Narodowej obchody Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada tradycyjna wigilia szkolna Matury w maju uroczyste zakończenie roku szkolnego

7 Ważne wydarzenia w życiu szkoły
I te mniej… ~Styczeń / Luty ~ Bal studniówkowy ~Marzec ~ Dzień Europejski ~Kwiecień ~ Dzień Ziemi ~ liczne wyjścia do kina i teatru ~ obowiązkowa wycieczka klasowa ~ rajdy piesze i rowerowe dla pierwszoklasistów i nie tylko ~ zimą wyjścia na stok narciarski w centrum Przemyśla! I wyjazdy do Arłamowa ~ Dzień Sportu

8 Wymiany międzyszkolne
Aktywnie działamy na arenie międzynarodowej. Współpracujemy ze szkołami partnerskimi w Niemczech, Chorwacji i na Węgrzech. Dwa razy do roku spotykamy się by wymienić się doświadczeniami, podzielić się wiedzą i wzajemnie się od siebie uczyć. Udało nam się odwiedzić Paderborn, Zagrzeb i Eger.

9 Łączymy tradycję z nowoczesnością
W klasach humanistycznych realizowana jest innowacja dotycząca historii naszego regionu i edukacji regionalnej. Jesteśmy członkami Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego. Działamy również w Stowarzyszeniu Szkół Aktywnych. Co roku spotykamy się na tradycyjnych międzynarodowych zlotach tych szkół.

10 Prawda ~ Dobro ~ Piękno Wejdź dobry ~ Wyjdź lepszy!
Słowak inwestycją w przyszłość!

11 Dyrekcja Dyrektor : mgr Tomasz Dziumak Wicedyrektor : mgr inż.
Katarzyna Harasimowicz – Gąska mgr Anna Owsiana-Konieczny

12 Kontakt I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
ul. Słowackiego Przemyśl tel fax


Pobierz ppt "I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego 1628"

Podobne prezentacje


Reklamy Google