Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja programu Lsystem urban development. O programie Program Lsystem Urban Development ma pomóc w podejmowaniu decyzji przy wyborze optymalnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja programu Lsystem urban development. O programie Program Lsystem Urban Development ma pomóc w podejmowaniu decyzji przy wyborze optymalnego."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja programu Lsystem urban development

2 O programie Program Lsystem Urban Development ma pomóc w podejmowaniu decyzji przy wyborze optymalnego użytkowania ziemi, Program Lsystem Urban Development ma pomóc w podejmowaniu decyzji przy wyborze optymalnego użytkowania ziemi, Jest prosty w obsłudze i ma możliwość prezentacji wyników zarówno w postaci produkcji jak i w postaci graficznej (mapy). Jest prosty w obsłudze i ma możliwość prezentacji wyników zarówno w postaci produkcji jak i w postaci graficznej (mapy).

3 Wykorzystane teorie Gramatyki Lindenmayera opracowane przez Aristida Lindenmayera i rozwijany przez Przemysława Prusinkiewicza Gramatyki Lindenmayera opracowane przez Aristida Lindenmayera i rozwijany przez Przemysława Prusinkiewicza Teoria optymalnego użytkowania ziemi opracowana przez Tomasza Bajerowskiego Teoria optymalnego użytkowania ziemi opracowana przez Tomasza Bajerowskiego

4 Gramatyki Lindenmayera Inna nazwa to równolegle przepisujące systemu lub L-systemy, Inna nazwa to równolegle przepisujące systemu lub L-systemy, Twórcą jest biolog Aristid Lindenmayer, który w 1968 roku stworzył formalny sposób opisu wzrostu roślin. Twórcą jest biolog Aristid Lindenmayer, który w 1968 roku stworzył formalny sposób opisu wzrostu roślin. Polegają na zamianie modułu zwanego rodzicem, matką lub przodkiem na moduł zwany dzieckiem, córką lub potomkiem. Polegają na zamianie modułu zwanego rodzicem, matką lub przodkiem na moduł zwany dzieckiem, córką lub potomkiem.

5 L-systemy - opis Przepisywanie zaczynamy od pojedynczego modułu zwanego aksjomatem, Przepisywanie zaczynamy od pojedynczego modułu zwanego aksjomatem, W trakcie symulacji korzystamy z reguł przepisania, które w najprostszym przypadku mają postać: W trakcie symulacji korzystamy z reguł przepisania, które w najprostszym przypadku mają postać: Poprzednik Następnik Przepisanie polega znalezieniu reguły gdzie poprzednik pasuje do modułu matki i zastąpieniu tego modułu sekwencją z następnika. Przepisanie polega znalezieniu reguły gdzie poprzednik pasuje do modułu matki i zastąpieniu tego modułu sekwencją z następnika.

6 L-systemy – Anabena Catenula - przykład Reguły przepisania: Reguły przepisania: Sekwencja produkcji: Sekwencja produkcji: Lewa mała komórka Prawa mała komórka Lewa duża komórka Prawa duża komórka

7 Teoria optymalnego użytkowania ziemi Bajerowski zdefiniował optymalne użytkowanie ziemi jako użytkowanie możliwe pośród fizycznie i prawnie dostępnych takie, które daje jak największą wartość ziemi. Bajerowski zdefiniował optymalne użytkowanie ziemi jako użytkowanie możliwe pośród fizycznie i prawnie dostępnych takie, które daje jak największą wartość ziemi. Zatem każda ziemia ma jedno optymalne użytkowanie, które może być osiągnięte przez przebudowę (redevelopment). Zatem każda ziemia ma jedno optymalne użytkowanie, które może być osiągnięte przez przebudowę (redevelopment).

8 Kartograficzna metoda Nakłada się na mapę siatkę kwadratową z polami o zadanej wielkości. Pola są zwane polami podstawowymi, Nakłada się na mapę siatkę kwadratową z polami o zadanej wielkości. Pola są zwane polami podstawowymi, Następnie odczytuje się z każdego pola podstawowego wartość i zapisuje się je do macierzy inwentaryzacyjnej używając 0 – jest wartość, 1 – nie ma, Następnie odczytuje się z każdego pola podstawowego wartość i zapisuje się je do macierzy inwentaryzacyjnej używając 0 – jest wartość, 1 – nie ma, Następnie mnoży się transponowaną macierz cech przez macierz inwentaryzacyjną, Następnie mnoży się transponowaną macierz cech przez macierz inwentaryzacyjną, W macierzy wynikowej wartości 0 i mniejsze od zera powinny być odrzucone a wartości powyżej 0 mogą być użyte do dalszej analizy. W macierzy wynikowej wartości 0 i mniejsze od zera powinny być odrzucone a wartości powyżej 0 mogą być użyte do dalszej analizy.

9 L-System Urban Development

10 Wpisywanie cech

11 Mapa

12 Macierz cech optymalnego użytkowania ziemi

13 Przepisania

14 Wyniki na mapie Kratka – oznacza ziemię przeznaczoną pod wybrane użytkowanie Kratka przekreślona - oznacza ziemię nie nadającą się pod użytkowanie

15 Program powstał na potrzeby przewodu doktorskiego, Program powstał na potrzeby przewodu doktorskiego, Autor: Urszula Żukowska Autor: Urszula Żukowskaasystent w Katedrze Metod Matematycznych Informatyki w Katedrze Metod Matematycznych Informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie


Pobierz ppt "Prezentacja programu Lsystem urban development. O programie Program Lsystem Urban Development ma pomóc w podejmowaniu decyzji przy wyborze optymalnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google