Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z działalności 2010 - 2011 Forum Aktywności Studenckiej 2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z działalności 2010 - 2011 Forum Aktywności Studenckiej 2011."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z działalności 2010 - 2011 Forum Aktywności Studenckiej 2011

2 Prezes K.N.Foton: Magdalena Melniczuk Wiceprezes K.N.Foton: Paweł Bugajny Opiekunowie: dr Jan Masajada dr Piotr Kurzynowski Sekretarz: Małgorzata Szarycz

3 Na przełomie kwietnia i marca 2010 roku zrealizowaliśmy cykl trzech wykładów pt.: Magia Laserów Nasze pokazy cieszyły się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodzieży licealnej, a szczególnie ubiegłorocznych maturzystów.

4 Podczas wykładu mogliśmy poczuć się jak wykładowcy.

5 Zawsze chętnie uczestniczymy w DASie. Staramy się dzielić tym, co udało nam się osiągnąć w danym semestrze. Jesteśmy dumni z tego, że inni studenci doceniają naszą pracę i zainteresowania. Semestr letni2009/2010 Semestr zimowy2010/2011

6 Na początku semestru zimowego 2010/2011 udało nam się zrealizować własny projekt – budowę harfy laserowej. Projekt techniczny i w większości wykonawczy został wykonany przez naszego kolegę Marcina Bacia. Aktualnie harfa jest jednym z bardziej popularnych gadżetów przedstawianych podczas promocji uczelni, Wydziału PPT i Instytutu Fizyki. Trwają prace nad zmodernizowaniem układu zasilającego.

7 Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta

8 Dzięki pokazom ogólnowydziałowym, mogliśmy przeprowadzić nabór do koła naukowego. Zgłosiło się do nas wielu zdolnych i pełnych zapału studentów pierwszego roku Fizyki Technicznej, Automatyki i Robotyki. Jak widać działamy nie tylko w obrębie naszego wydziału. Chętnie współpracujemy z każdym, kto chciałby bliżej poznać zagadnienia optyczne, fotoniczne i kwantowe.

9

10 Jedną z najpopularniejszych imprez propagujących naukę i technikę organizowanych na Dolnym Śląsku jest DFN. W XIII edycji Festiwalu nie mogło zabraknąć Koła Naukowego Foton. Staraliśmy się przybliżyć młodzieży zagadnienia fizyczne adekwatnie do ich poziomu. Mieliśmy w zanadrzu program dla gimnazjalistów, licealistów i osób dorosłych, ale także dla najmłodszych uczestników festiwalu.

11

12 Podczas wrocławskiej edycji DFNu zostaliśmy docenieni. Otrzymaliśmy zaproszenie do Lubina, gdzie ponownie mogliśmy popularyzować fizykę wśród młodzieży. Młodzi ludzie mogli własnoręcznie stworzyć prosty układ optyczny, zobaczyć na jakiej zasadzie działa laser a także przekonać się na własne oczy, jak złudzenia optyczne mogą oszukać nasze mózgi.

13 Magda i Damian prezentujący ciekawe zjawiska optyczne

14 W październiku ubiegłego roku mieliśmy okazję pojechać do Złotoryi gdzie odbyliśmy gościnną wizytę w Zespole Szkół Zawodowych. Naszym celem było przekonanie młodzieży, że fizyka wcale nie musi być trudna i nudna. Pod koniec naszej wizyty uczniowie mogli rozwiązać test i dzięki temu sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas pokazów. Wśród najzdolniejszej młodzieży rozlosowaliśmy gadżety Politechniki i koszulkę naszego koła naukowego.

15

16 W ostatnią sobotę listopada Politechnika Wrocławska otworzyła swoje drzwi dla wszystkich głodnych wiedzy i ciekawych świata. Nie tylko pokazy robotów i wywiadów akademickiego radia cieszyły się popularnością. Również FOTON zaprezentował swoje najnowsze dzieło - harfę laserową. Obok czysto muzycznego zainteresowania urządzeniem, zwiedzający wykazywali również ciekawość strony technicznej. Objaśnianie sposobu działania, źródła inspiracji, a nawet kosztów poniesionych podczas procesu konstrukcyjnego spotykało się z podobnym odzewem, co sama możliwość zagrania na harfie

17

18 Podczas dni otwartych na Politechnice nasze stanowisko odwiedzili reporterzy Gazety Wyborczej. Ucieszyło nas, że pisząc artykuł uwzględnili nasze koło naukowe a także sfotografowali harfę. Może dzięki temu młodzi czytelnicy Gazety rozważą w przyszłości ewentualność studiowania kierunków technicznych na Politechnice Wrocławskiej.

19 Podczas Targów Edukacyjnych Wrocławski Indeks mieliśmy okazję promować Politechnikę Wrocławską. Pokazaliśmy harfę laserową i tłumaczyliśmy zasadę jej działania. Najpopularniejszym punktem naszego programu była oczywiście gra na harfie. Chętnych z widowni nie brakowało.

20

21 Już na początku kwietnia we współpracy z ARKF FOSA organizujemy cykl wykładów dla młodzieży pt.: Światła, kamera, akcja! Ponownie dostaliśmy zaproszenie do Złotoryi, gdzie planujemy przedstawić młodzieży kolejne doświadczenia fizyczne i przekonać ich, że fizyczny diabeł nie jest taki zły jak go malują.

22 Zapraszamy na: www.foton.pwr.wroc.pl/ www.optyka.if.pwr.wroc.pl/index.php/kolanaukowe/foton


Pobierz ppt "Sprawozdanie z działalności 2010 - 2011 Forum Aktywności Studenckiej 2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google