Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DANE INFORMACYJNE: Nazwa szkoły: Publiczne gimnazjum w Pszczółkach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DANE INFORMACYJNE: Nazwa szkoły: Publiczne gimnazjum w Pszczółkach"— Zapis prezentacji:

1

2 DANE INFORMACYJNE: Nazwa szkoły: Publiczne gimnazjum w Pszczółkach
ID grupy: 96/16 Opiekun: Marcin Orzeł Kompetencja: Matematyczno-przyrodnicza Temat projektowy: Czy wierzyć własnym oczom Semestr/rok szkolny: 2010/2011

3 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy „Spójrz Prawdzie w Oczy”
Nasza firma od wielu lat działa w branży optycznej. Dzięki naszemu doświadczeniu nasi klienci zawsze kupują wyroby najwyższej jakości za dobrą cenę. Staramy się także edukować kupujących tak, aby zawsze wybierali produkty, których na prawdę potrzebują....

4 Pryzmat Pryzmat Nasza firma oferuje:
Bryła z materiału przezroczystego o co najmniej dwóch ścianach płaskich nachylonych do siebie pod kątem. Pozwala zaobserwować zjawisko rozszczepienia światła. Pryzmat

5 Kilka słów o świetle: Prawo załamania światła: Promień padający na granicę dwóch ośrodków, normalna oraz promień załamany leżą w jednej płaszczyźnie. Wielkość kątów padania i załamania względem siebie zależą od prędkości rozchodzenia się światła w ośrodkach. Załamanie światła 1. Zjawisko załamania polega na zmianie kierunku rozchodzenia się światła przy przejściu z jednego ośrodka przezroczystego do drugiego. 2. Zmiana kierunku promienia na granicy dwóch ośrodków spowodowana jest tym, że światło w różnych ośrodkach rozchodzi się z różnymi szybkościami. Ale może prościej? Załamanie światła zależy od ośrodka w jakim się rozchodzi. Wraz ze zmianą ośrodka dochodzi najczęściej do zmiany kierunku rozchodzenia się światła.

6 Załamanie światła powoduje szereg ciekawych
Kolejnym przykładem jest tęcza -zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku, widocznego gdy Słońce oświetla krople wody w ziemskiej atmosferze. Tęcza powstaje w wyniku rozszczepienia światła załamującego się i odbijającego się wewnątrz kropli wody (np. deszczu) o kształcie zbliżonym do kulistego. Załamanie światła powoduje szereg ciekawych efektów –m.in. złudzenie "złamania" łyżeczki od herbaty umieszczonej w szklance, czy nieprawidłowej lokalizacji dna jeziora, gdy patrzymy na nie z brzegu.

7 ZDROWE OCZY Jak można wierzyć własnym oczom jeżeli nie są w pełni zdrowe? My mamy na to radę! Nasze produkty pomogą Wam walczyć z chorobami takimi jak: Kępki żółte Zapalenie spojówek Zespół suchego oka Niedowidzenie Zez

8 KĘPAK Kępki żółte– żółtawe zmiany grudkowe umiejscowione najczęściej w okolicach powiek, związane z odkładaniem cholesterolu w skórze. Nasz produkt to to kępak który nie tylko zwalcza kępki żółte ale zapobiega także ich powstawaniu a jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć !

9 SPOJÓWA Zapalenie spojówek to choroba okulistyczna. Naczynia krwionośne podczas stanów zapalnych silnie wypełniają się krwią, powodując zaczerwienie i obrzęk oka. Ujścia gruczołów łzowych, łojowych i potowych znajdujące się w spojówce odpowiadają za produkcję wydzieliny, która towarzyszy schorzeniu. Nowe krople do oczu „Spojówa” dostępne tylko w naszym sklepie internetowym pomogą Ci zwalczyć to przykre schorzenie! W cenie promocyjnej - tylko 15zł

10 ŁZAWICA Zespół suchego oka– schorzenie oczu wywołane niedostatecznym wydzielaniem łez lub nadmiernym parowaniem filmu łzowego. Do jego typowych objawów należy: drapanie, uczucie piasku pod powiekami, uczucie obcego ciała, swędzenie, pieczenie, zaczerwienie, ból, obrzęknięte powieki, zjawisko podwójnego widzenia gromadzenie się wydzieliny w kącikach oka, światłowstręt. Tylko u nas nowe krople do oczu „Łzawica” nawilżają oko. Cena promocyjna wynosi 150zł!

11 NIEDOWIDZENIE Niedowidzenie- choroba znacznego uszkodzenia wzroku , lecz mimo tego można nadal się nim posługiwać za pomocą różnych przyrządów,które my Ci oferujemy. Tylko u nas tanio! Jedyne zł Dowolne szkła! Nie przegap okazji;)

12 ZEZ Zez-jest wadą oczu objawiającą się osłabieniem mięśni ocznych, co powoduje zmianę kąta patrzenia jednego oka względem drugiego. Efektem zeza jest zaburzenie widzenia stereoskopowego. Jeżeli chcesz uniknąć operacji chirurgicznej używaj naszych Szkieł pryzmatycznych. Cena Szkła 99zł. Promocja!

13 A CZYM W OGÓLE JEST OPTYKA?
Optyka to dział fizyki, zajmujący się badaniem natury światła, prawami opisującymi jego emisję, rozchodzenie się, oddziaływanie z materią oraz pochłanianie przez materię. Optyka wypracowała specyficzne metody pierwotnie przeznaczone do badania światła widzialnego, stosowane obecnie także do badania rozchodzenia się innych zakresów promieniowania elektromagnetycznego -  podczerwieni i ultrafioletu - zwane światłem niewidzialnym . Optyka to także dział nauki badający światło i jego zastosowania w technice. Czy teraz już rozumiecie? Jeśli tak to zapraszamy do zapoznania się z resztą naszej oferty handlowej. Jeśli nie.. To przeczytajcie jeszcze raz 

14 W NASZEJ OFERCIE ZNAJDZIECIE MIKROSKOPY
Mikroskop - urządzenie służące do obserwacji małych obiektów, zwykle niewidocznych gołym okiem. Mikroskop pozwala spojrzeć w głąb mikroświata. Pierwsze mikroskopy były mikroskopami optycznymi, w których do oświetlania obserwowanych obiektów wykorzystywano światło dzienne. Za twórców tego rodzaju mikroskopów uważa się Holendrów, Zachariasza Janssena i jego ojca Hansa. Pierwsze konstrukcje wykonali oni około roku Ze względu na słabe powiększenie (10 razy) mikroskopy nie zdobyły wtedy uznania jako narzędzie badawcze.

15 BUDOWA MIKROSKOPU *okular, który służy do powiększenia obrazu tworzonego przez obiektyw mikroskopu, * tubus, który służy do formowania powiększonego obrazu pośredniego, *śruba mikrometryczna , która służy do wstępnej regulacji odległości, *obiektyw, które zbierają światło wychodzące z przedmiotu i tworzą jego powiększony obraz pośredni, * śruba mikrometryczna, która służy do ustalenia ostrości … aby dowiedzieć się więcej odwiedź nas.

16 MIROSKOP: ELEKTRONOWY
Mikroskop elektronowy — mikroskop wykorzystujący do obrazowania wiązkę elektronów. Mikroskop elektronowy pozwala badać strukturę materii na poziomie atomowym. Im większa energia elektronów tym krótsza ich fala i większa rozdzielczość mikroskopu.

17 OPTYCZNY Mikroskop optyczny – urządzenie do silnego powiększania obrazu, wykorzystujące do generowania tego obrazu światło przechodzące przez specjalny układ optyczny składający się zazwyczaj z zestawu od kilku do kilkunastu soczewek optycznych

18 FLUORESCENCYJNY Mikroskop fluorescencyjny to mikroskop świetlny używany w badaniach substancji organicznych i nieorganicznych, którego działanie oparte jest na zjawisku fluorescencji i fosforescencji, zamiast, lub razem ze zjawiskami odbicia i absorpcji światła (co jest wykorzystane w klasycznym mikroskopie optycznym).

19 POLARYZACYJNY Mikroskop polaryzacyjny - mikroskop optyczny używany do badań obiektów anizotropowych w świetle spolaryzowanym. Został skonstruowany przez H. F. Tabolta w 1834 r. Działanie mikroskopu polaryzacyjnego jest oparte na zjawisku dwójłomności substancji, w których występuje dalekozasięgowe uporządkowanie cząsteczek. Mikroskop ten posiada między okularem i źródłem światła dwa filtry polaryzacyjne.

20 SIŁ ATOMOWYCH Mikroskop sił atomowych (ang. atomic force microscope, AFM) – rodzaj mikroskopu ze skanującą sondą (ang. scanning probe microscope, SPM). Umożliwia uzyskanie obrazu powierzchni ze zdolnością rozdzielczą rzędu wymiarów pojedynczego atomu dzięki wykorzystaniu sił oddziaływań międzyatomowych, na zasadzie przemiatania ostrza nad lub pod powierzchnią próbki.

21 STEREOSKOPOWY Mikroskop stereoskopowy (binokular) - mikroskop optyczny z oddzielnymi okularami dla obu oczu pozwalający na przestrzenne widzenie obrazu powiększanego. Widziany w nim obraz jest trójwymiarowy, dzięki czemu świetnie nadaje się do obserwowania poruszających się np. małych owadów.

22 Zapraszamy do naszych placówek: Gdańsk, ul. Grunwaldzka 20 Tel
Zapraszamy do naszych placówek: Gdańsk, ul. Grunwaldzka 20 Tel Warszawa, ul. Marszałkowska 14 Tel Kraków, ul. Kubusia Puchatka 9 Tel

23 Zachęcamy do zakupów przez Internet na naszej stronie: www
Zachęcamy do zakupów przez Internet na naszej stronie: Przyjazne ceny, szybkie transakcje i wiele lat owocnej pracy z naszymi produktami ;) Namawiamy do zakupu... produkty wysokiej jakości i co najważniejsze Made in Poland! Dziękujemy za zapoznanie się z naszą ofertą !

24


Pobierz ppt "DANE INFORMACYJNE: Nazwa szkoły: Publiczne gimnazjum w Pszczółkach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google