Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odkrywane drzewo artykulacja głoski k w zestawieniu z głoską t Odkrywane drzewo artykulacja głoski k w zestawieniu z głoską t Koncepcja i teksty: Elżbieta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odkrywane drzewo artykulacja głoski k w zestawieniu z głoską t Odkrywane drzewo artykulacja głoski k w zestawieniu z głoską t Koncepcja i teksty: Elżbieta."— Zapis prezentacji:

1 Odkrywane drzewo artykulacja głoski k w zestawieniu z głoską t Odkrywane drzewo artykulacja głoski k w zestawieniu z głoską t Koncepcja i teksty: Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski Ilustracja: Piotr Zawadzki e-mail: witold.szwajkowski@wiset.pl

2 Dzieciom w wieku do czterech lat trudno dostrzec dużą liczbę szczegółów na złożonym obrazku. Znacznym ułatwieniem jest stopniowe odsłanianie dziecku obrazka podzielonego tak, żeby w każdej części znalazł się istotny szczegół. Rymowanki, które są komentarzami do odsłanianych elementów, są jednocześnie ćwiczeniami na artykulację głoski k w zestawieniu z głoską t. Obrazek może mieć formę elektroniczną lub rozkładanego plakatu. Forma krótkiej rymowanki sprzyja koncentracji, rozwija poczucie rytmu, ułatwia zapamiętywanie i wzbogaca słownictwo dziecka. Koncepcja i teksty: Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski Ilustracja: Piotr Zawadzki e-mail: witold.szwajkowski@wiset.pl

3 Jaki ptak tu siedzi, kto wie? Jak ktoś wie, to niech odpowie. Czy to taki ptak uszaty, co ma dziób haczykowaty? Tak! Ten ptak tu, to jest sowa. Krótka szyja, wielka głowa, oczy, tak jak u człowieka, bo na każdym jest powieka. A ten ptak tu, z piórek czubek ma komiczny. Żółty dzióbek ptak otworzył tak szeroko, że aż przymknął lewe oko. Obok ptaka jest motylek. Usiadł tam na krótką chwilę. Ma skrzydełka z obwódkami błękitnymi i z kropkami. Ten ptak, ostrym dziobem w korze wielką dziuplę wykuć może. Na coś skrzydłem pokazuje. Kogo ptak ten przekonuje? Jakąś kawkę, albo wronę. Oba ptaki są wkurzone, bo ktoś chyba dziuple zatkał, stąd ta krótka ptaka gadka. Kto ją zatkał? Ptak ten nie wie. Każdą pustą dziuplę w drzewie ktoś zatyka ciągle jakoś i kłopoty sprawia ptakom. To wiewiórka, wszystko jasne! Gdy orzeszki skrzętnie własne poukrywa w dziuplach – znika, ale przedtem je zatyka. Na konarze huba gruba. Z nią niektórym część kadłuba statku lub dziób samolotu się skojarzy, bez kłopotu. Widać, że to krucha gałąź. Ktoś tu był i mu udało się patyków z niej nałamać, a skąd wziął je, pewnie skłamał. Tutaj jest pod krzaczkiem jeżyk. Ukrył się, bo mu zależy, żeby nikt go nie odszukał, lecz go spotkać – żadna sztuka. Stary borsuk szuka jeża. Teraz w stronę jeża zmierza i za chwilkę jeża spotka, który kolce ma jak szczotka. A tu, budka jest dla ptaszka, tylko w budce brak jest daszka. By ptak wskoczyć mógł do budki, tkwi pod dziurką kołek krótki. Ptaszki jednak gniazdko wolą. Budka, zgodnie z ptaszków wolą, stoi pusta. Inny ptaszek ma zaprojektować daszek. Tu jest grzybek piękny w trawie. Krępy korzeń, grubszy prawie jest niż grzybka kapelusik. Nikt na grzybek się nie skusił. Obok dwa króliczki stoją. Patrzą i się troszkę boją, skubnąć grzybek na kolację. Mają te króliczki rację?


Pobierz ppt "Odkrywane drzewo artykulacja głoski k w zestawieniu z głoską t Odkrywane drzewo artykulacja głoski k w zestawieniu z głoską t Koncepcja i teksty: Elżbieta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google