Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dołącz do nas i… …NIEŚ POMOC INNYM !!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dołącz do nas i… …NIEŚ POMOC INNYM !!."— Zapis prezentacji:

1 Dołącz do nas i… …NIEŚ POMOC INNYM !!

2 Co to jest wolontariat?? Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko- przyjacielskie.

3 Kim jest wolontariusz?? Według „Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

4 Kto może zostać wolontariuszem?
Wolontariuszem może zostać każdy kto chce poświęcić trochę swojego czasu innym. Nie zależnie od tego co umiesz co robisz, wystarczy chcieć i możesz pomagać! Istnieją jedynie dwa zastrzeżenia: * potrzebna będzie zgoda rodziców na wolontariat, gdy pomagać chce osoba poniżej 18 lat, * ukończone 18 lat będzie wymagane, by móc być wolontariuszem w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

5 Co możesz robić jako wolontariusz?
Jako wolontariusz możesz podejmować różne działania. Począwszy od kwestowania, po organizacje imprez, np.: sportowych po bezpośredni kontakt z dziećmi, dorosłymi oraz osobami starszymi. To zależy od twoich zainteresowań i czasu, który chcesz poświecić.

6 Gdzie się zgłosić?? Osoby, które chcą pomagać powinny zwrócić się do najbliższego centrum wolontariatu. Adresy dostępne są na stronie Z pomocy wolontariuszy korzystają m.in.: ośrodki pomocy społecznej, domy kultury, schroniska dla zwierząt, szpitale, biblioteki publiczne.

7 Od zaraz… Oto przedstawiamy 5 pomysłów na działalność wolontarystyczną w naszej społeczności lokalnej. Możesz się dołączyć do realizacji naszych pomysłów i dzielić się swoimi!!

8 I „Czas dla Starszych” Na terenie gminy Śrem znajdują się domy osób starszych np.: DPS Psarskie. Brakuje jednak w nich chętnych osób do wypełnienia czasu tym osobom. Jest to akcja skierowana dla każdego wolontariusza, który wyraził by chęć poświecenia 2 godzin raz w tygodniu na odwiedziny w Domach Osób Starszych. Jego głównym zadaniem było by organizowanie rozrywki dla mieszkańców Domu m.in. wychodzenie na spacery, czytanie czasopism, książek, gra w gry.

9 II Akcja „Zwierzęta też są ważne ”
Pomoc wolontariusza nie ogranicza się tylko do ludzi, ale również możemy pomóc zwierzętom. Akcja ma na celu uświadomienie, iż zwierzęta równie są ważne i potrzebują naszego zainteresowania i dobroci. „Zwierzęta też są ważne” to akcja na rzecz schroniska w Gaju i złożona jest z dwóch etapów: I ETAP : pomocy w codziennej opiece (wyprowadzanie, karmienie, sprzątanie kojców) i adopcji. II ETAP : pomocy przy akcjach na rzecz schroniska np.: zbiórka karm dla zwierząt. W akcji może brać udział każdy wolontariusz, który lubi zwierzęta i poświęci dla nich swój czas w zależności od możliwości.

10 III Olimpiada dla osób niepełnosprawnych
Akcja ta ma na celu integrację osób niepełnosprawnych z całej gminy Śrem. Olimpiada jest doskonałą zabawą o charakterze sprawnościowo-sportowym, z zachowaniem olimpijskiej tradycji wręczania pamiątkowych medali dyplomów i pucharów. Ważne jest również wzmocnienie ciała i ducha niepełnosprawnych zawodników. W tym przedsięwzięciu wolontariusze mieli by za zadanie ułożenia programu olimpiady, wymyślić konkurencje sportowe oraz zająć się sprawami technicznymi i organizacyjnymi..

11 IV „Dzień rzemiosła „ W naszym regionie jest wiele osób które zajmują się rzemiosłem i rękodziełem. Niestety nie mają okazji pochwalić się swoimi dziełami lokalnemu społeczeństwu. Dzień rzemiosła był by świetnym przedsięwzięciem do pokazania talentów mieszkańców oraz propagowania rzemiosła młodszym pokoleniom. Drugą ważną sprawą tego jest możliwość zainteresowanych spróbowanie swoich możliwości w rzemiośle. Dało by to efekt ciągłości sztuk rzemiosła. W tym przedsięwzięciu może wziąć udział każdy zainteresowany wolontariusz, który poświecił by pierwszą sobotę czerwca na zorganizowanie Dnia Rzemiosła. Wystawa dzieł odbyła by się w „Domu Strażaka” w Radzewie.

12 V Klub Gier Klub przeznaczony jest dla wszystkich, którzy lubią myśleć i spędzać wolny czas przy „łamaniu głowy” w towarzystwie ludzi o podobnych zamiłowaniach. Na zajęciach będą omawiane zasady i strategie gier, będziemy grać partie towarzyskie, urządzać turnieje i rankingi, a przede wszystkim świetnie się bawić. Poza tym klub ma za zadanie integrować, łączyć pokolenia, uczyć sztuki wygrywania, a także ważnej sztuki przegrywania.

13 Dlaczego warto ?? Wartościowo wypełniasz swój wolnego czasu
Zyskujesz nowych przyjaciół i znajomych Zdobywasz nowe doświadczenie Jesteś przykładem dla innych Otrzymujesz uśmiech drugiej osoby

14 Bądź obecny Są takie chwile, kiedyś czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna, czyjaś obecność jest ratunkiem, wybawieniem, otuchą, pocieszeniem. Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że ty jesteś, by komuś przyjść z pomocą, po prostu przy nim być, gdy tego potrzebuje. Jak dobrze, że jesteś Małgorzata Stolarska

15 Więcej informacji na : www. more-helping-hands. blog. onet
Więcej informacji na : oraz


Pobierz ppt "Dołącz do nas i… …NIEŚ POMOC INNYM !!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google