Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miejsce pamięci narodowej nie tylko dla Polaków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miejsce pamięci narodowej nie tylko dla Polaków."— Zapis prezentacji:

1 Miejsce pamięci narodowej nie tylko dla Polaków.
Auschwitz - Birkenau Miejsce pamięci narodowej nie tylko dla Polaków.

2 Niemiecka „fabryka śmierci”
Niemcy realizowali zaplanowane przez Adolfa Hitlera ludobójstwo Żydów i dlatego zorganizowali prawdziwą „fabrykę śmierci” na terenie obozu Auschwitz – Birkenau.

3 Hitlerowska idea Hitler głosił ideę czystości rasowej. W jego planach leżała całkowita zagłada Cyganów i Żydów jako niearyjczyków, dla których nie było miejsca w nowym państwie niemieckim.

4 Dorośli i dzieci w Oświęcimiu
„Nie dziesiątki tysięcy i nie setki tysięcy, ale miliony istnień człowieczych…” W obozach dzieci żydowskie ogrodzone były niczym zwierzęta…

5 Umieszczanie ludzi w obozach
Ludzie tracili swoje domy i wszystko co posiadali a następnie zostawali umieszczani w obozach.

6 „Człowiek jest mocny” W obozach koncentracyjnych ludzie bardzo ciężko pracowali jednak nie dostawali za to zapłaty, często nawet nie dostawali jeść…

7 Droga do obozu Ludzie wiezieni byli długimi pociągami w zaplombowanych wagonach. W każdym wagonie była „zbita masa ludzi” nie mogli się nawet poruszyć. I „tak bez nadziei, bez sprzeciwu i buntu” jechali na pewną śmierć.

8 Realizacja planu Hitlera
Ludzie ginęli w obozach poprzez np.: zagazowywanie w łaźniach (cyklonem B); rozstrzeliwanie. By zniszczyć dowody morderstw fałszowano dokumenty a zwłoki palono w krematoriach.

9 Koniec niewoli Zbrodnie hitlerowskie zostały odkryte;
Ludzie, którzy zostali przy życiu zostali wypuszczeni z obozów; Zostały zebrane prochy zamordowanych i złożone w urnie (zamordowanych zostało ok.6 mln żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci).


Pobierz ppt "Miejsce pamięci narodowej nie tylko dla Polaków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google