Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Auschwitz - Birkenau Miejsce pamięci narodowej nie tylko dla Polaków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Auschwitz - Birkenau Miejsce pamięci narodowej nie tylko dla Polaków."— Zapis prezentacji:

1

2 Auschwitz - Birkenau Miejsce pamięci narodowej nie tylko dla Polaków.

3 Niemiecka fabryka śmierci Niemcy realizowali zaplanowane przez Adolfa Hitlera ludobójstwo Żydów i dlatego zorganizowali prawdziwą fabrykę śmierci na terenie obozu Auschwitz – Birkenau.

4 Hitlerowska idea Hitler głosił ideę czystości rasowej. W jego planach leżała całkowita zagłada Cyganów i Żydów jako niearyjczyków, dla których nie było miejsca w nowym państwie niemieckim.

5 Dorośli i dzieci w Oświęcimiu Nie dziesiątki tysięcy i nie setki tysięcy, ale miliony istnień człowieczych… W obozach dzieci żydowskie ogrodzone były niczym zwierzęta…

6 Umieszczanie ludzi w obozach Ludzie tracili swoje domy i wszystko co posiadali a następnie zostawali umieszczani w obozach.

7 Człowiek jest mocny W obozach koncentracyjnych ludzie bardzo ciężko pracowali jednak nie dostawali za to zapłaty, często nawet nie dostawali jeść…

8 Droga do obozu Ludzie wiezieni byli długimi pociągami w zaplombowanych wagonach. W każdym wagonie była zbita masa ludzi nie mogli się nawet poruszyć. I tak bez nadziei, bez sprzeciwu i buntu jechali na pewną śmierć.

9 Realizacja planu Hitlera Ludzie ginęli w obozach poprzez np.: zagazowywanie w łaźniach (cyklonem B); rozstrzeliwanie. By zniszczyć dowody morderstw fałszowano dokumenty a zwłoki palono w krematoriach.

10 Koniec niewoli Zbrodnie hitlerowskie zostały odkryte; Ludzie, którzy zostali przy życiu zostali wypuszczeni z obozów; Zostały zebrane prochy zamordowanych i złożone w urnie (zamordowanych zostało ok.6 mln żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci).


Pobierz ppt "Auschwitz - Birkenau Miejsce pamięci narodowej nie tylko dla Polaków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google