Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Edukacja informatyczna w naszej szkole Beata Skowrońska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Edukacja informatyczna w naszej szkole Beata Skowrońska."— Zapis prezentacji:

1 Edukacja informatyczna w naszej szkole Beata Skowrońska

2 W 2006 roku w ZSS została oddana do użytku nowoczesna pracownia komputerowa W pracowni mamy 9 stanowisk, w tym jedno dla nauczyciela. Korzystamy z monitorów LCD, szerokopasmowego łącza ADSL oraz systemu operacyjnego Windows XP. Mamy do dyspozycji laserową drukarkę monochromatyczną, skaner, notebook oraz projektor multimedialny. Dodatkowo nauczyciele mają możliwość korzystania z komputera podłączonego do sieci w sąsiedniej sali.

3 Dzięki pracy z komputerem nasi uczniowie usprawniają: - koordynację wzrokowo- ruchowo-słuchową, - małą motorykę, - spostrzeganie, - pamięć.

4 Doświadczają pozytywnych emocji i poczucia sprawczości, co wzmacnia ich samoocenę.

5 W pracowni zastępujemy tradycyjny zeszyt i ołówek atrakcyjnymi ćwiczeniami z wykorzystaniem gier edukacyjnych oraz programów takich jak: Paint, edytor tekstu Word czy Photo Story.

6 Wszelkie informacje potrzebne do zajęć tematycznych wyszukujemy na stronach www. Poza tym każdy może znaleźć w Internecie wiadomości poszerzające własne zainteresowania.

7 Wyposażenie uczniów w umiejętności posługiwania się komputerem daje im szanse uczestnictwa w życiu społeczeństwa informacyjnego.


Pobierz ppt "Edukacja informatyczna w naszej szkole Beata Skowrońska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google