Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wszystkie Kolory Świata

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wszystkie Kolory Świata"— Zapis prezentacji:

1 Wszystkie Kolory Świata

2 HARMONOGRAM PROJEKTU „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”
Rejestracja szkół do projektu (poza konkursem na Facebooku -do ) Realizacja projektu w szkołach (projekt lalki, szycie, wykończenie, oddanie gotowego dzieła wraz z metryczką) Grudzień 2011-Luty 2012 Licytacja laleczek podczas imprez zorganizowanych przez szkołę

3 Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę Termin trwania konkursu na profilu UNICEF Poland na Facebooku Termin podania wyników konkursu Termin uzupełnienia formularza raportu końcowego z przeprowadzonego w szkole projektu;  Termin wpłaty zebranych funduszy na rzecz dzieci w Sierra Leone

4

5 A może takie?

6 Czy nie jest piękna?

7 KONKURS NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ – wykonajmy nasze laleczki, poznajmy kulturę innych krajów, pomóżmy dzieciom, wygrajmy konkurs na Facebooku!!! 1. Laleczki mają moc! – stworzone w ramach projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” laleczki nie są zwykłymi szmacianymi zabawkami. Ona mają moc – moc pomagania! Poza tym każda jest inna, wyróżnia się swoją osobowością i pochodzeniem. Zaprezentujcie swoje talenty i stwórzcie najbardziej oryginalne laleczki. 2. Konkurs – zachęcamy do udziału w konkursie na najbardziej oryginalną/nietypową laleczkę. Z pewnością w wielu placówkach powstanie mnóstwo niecodziennych laleczek, które zasługiwać będą na pokazanie ich szerszej publiczności. My też pokażmy swoją.

8 3. Jak to zrobić? – każda szkoła, która zarejestruje się w projekcie może wziąć udział w konkursie. Wystarczy wyłonić w ramach wewnątrzszkolnych eliminacji projekt jednej laleczki, która zdaniem społeczności szkolnej będzie najlepiej reprezentowała szkołę w konkursie. Następnie zróbcie zdjęcie tej laleczce i prześlijcie je z dołączonym formularzem zgłoszenia na konkurs na adres mailowy: - robi to szkolny koordynator akcji. Zgłoszenia na konkurs można przesyłać do 15 stycznia 2012r. 4. Jak głosować? – konkurs będzie prowadzony na Facebooku, na oficjalnym profilu UNICEF Poland, gdzie 20 stycznia 2012r. zostanie stworzona specjalna galeria o nazwie „Wszystkie Kolory Świata”.

9 W galerii tej zamieścimy nadesłane zdjęcia laleczek, a wszyscy fani UNICEF będą mogli oddawać głosy na wybraną przez siebie laleczkę poprzez kliknięcie opcji „lubię to” pod zdjęciem. Wygra ta laleczka, która zbierze najwięcej głosów. Konkurs potrwa do 17 lutego, a wyniki zostaną ogłoszone do 24 lutego 2012r. 5. Nagroda – wyróżniona w konkursie placówka będzie miała okazję spotkać się z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF – Majką Jeżowską, która wystąpi z koncertem na terenie szkoły. 6. Prezentacja ze zdjęciami wszystkich lalek zostanie opublikowana na naszej szkolnej stronie. Najpiękniejsze lub najciekawsze lalki wyróżnimy!

10 Do wykonania laleczki potrzebujemy:
Do wykonania laleczki potrzebne będą: kalka techniczna (do powielenia wzoru z szablonu), nici, igła, nożyczki, klej do tkanin, wata, guziki, włóczka, , flamastry, koraliki, koronki cekiny itp. Włosy: włóczka, wstążki. Twarz: flamastry, guziki, skrawki materiału. Ubranie: korale, kolorowe kawałki materiału, cekiny. Ciało: materiał o jednolitym kolorze (czarny, biały, żółty) o wymiarach 45x 120cm, wata (do wypełnienia). Uwaga! Odrysowując wzór ciała laleczki złóż materiał na pół. Przed przystąpieniem do szycia zrób szkic laleczki – ułatwi to pracę.

11 Sposób wykonania: Wytnij szablon laleczki wzdłuż przerywanej linii (szablon do odrysowania u wychowawcy) Przygotuj kawałek materiału, złóż go na pół prawą (ładniejszą) stroną do środka i przyłóż do niego wycięty szablon. Aby ułatwić sobie pracę szablon można przypiąć do materiału szpilkami. Odrysuj flamastrem wzór laleczki na materiale. Wytnij odrysowany wzór. Wycinaj gdy materiał jest złożony, bo wtedy otrzymasz od razu „przód” i „tył” laleczki. Zeszyj je na lewej stronie, wzdłuż ciągłej linii 9ok. 0,5cm od krawędzi), zostawiając otwór (odcinek A-B), który posłuży do wypełnienia laleczki watą.

12 Po zszyciu, przez odcinek A-B wywiń materiał na prawą stronę (brzydkie zszycie zostanie ukryte w środku). Wypełnij watą, styropianem lub skrawkami miękkich materiałów. Po wypełnieniu dokończ zszywanie tak, by można było swobodnie poruszać kończynami lalki. Przyszyj, narysuj, naklej: oczy, usta, nos. Zrób włosy. Nadaj laleczce imię, określ z jakiego kraju pochodzi, wypełnij „akt urodzenia” (do pobrania u koordynatora akcji, Agnieszki Nowak) i przypnij go do laleczki. Przygotowaną w ten sposób laleczkę upiększaj wg własnego uznania, ale pamiętaj, by uwzględnić tradycje kraju, z którego ona pochodzi (np. skromna, długa szata u muzułmanki; zapaska ze skóry i korale u Indianina). Powodzenia i do pracy!


Pobierz ppt "Wszystkie Kolory Świata"

Podobne prezentacje


Reklamy Google