Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt „Modernizacja centrum miasta z elementami rewitalizacji rynku w Żabnie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt „Modernizacja centrum miasta z elementami rewitalizacji rynku w Żabnie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu."— Zapis prezentacji:

1 Projekt „Modernizacja centrum miasta z elementami rewitalizacji rynku w Żabnie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata oraz budżetu gminy Żabno.

2 W ciągu 625 lat istnienia Żabno wielokrotnie zmieniało swoje oblicze
W ciągu 625 lat istnienia Żabno wielokrotnie zmieniało swoje oblicze. Przykładowo, oczywisty dla wszystkich budynek ratusza zajmowany dziś przez szkołę w centrum miasta pojawił się zupełnie niedawno, bo pod koniec XIX wieku.

3 Sąsiadujący z nim kościół dopiero nieco ponad 50 lat temu zyskał postać znaną nam dzisiaj. Symbolicznemu „Dębowi wolności” do „setki” jeszcze sporo brakuje, mimo że odnosimy wrażenie jak by tu rzucał cień od wieków.

4 Przez całe lata na rynku nikt nie wyobrażał sobie żadnych alejek spacerowych, za to zupełnie normalnym wydawał się tam handel. Bardzo długo nikt nie myślał o bruku w tej części miasta, a zaprzęgi konne były tam czymś powszechnym.

5 Przystanek autobusowy wyprowadzono z rynku nieco ponad 30 lat temu, a zmodernizowana siedziba władz samorządowych to efekt prac w ostatnich dziesięcioleciach.

6 O budynku ochotniczej straży pożarnej przez dziesiątki lat nikt nawet nie wspominał, a tymczasem dla najmłodszych pokoleń to obiekt stary jak świat.

7 Tymczasem już niebawem zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy miasta i gminy będą mogli mówić o zmianach w centrum miasta już nie tylko w kontekście historycznym, ale jako ich naoczni świadkowie. Jeszcze w tym roku rozpocznie się wielka inwestycja „Modernizacja centrum miasta z elementami rewitalizacji rynku w Żabnie”, która radykalnie zmieni wizerunek miasta.

8 O ogromnej skali przedsięwzięcia świadczą już same liczby
O ogromnej skali przedsięwzięcia świadczą już same liczby. Całkowity koszt inwestycji przekroczy 7 milionów złotych. Blisko 4,6 mln złotych gmina otrzyma z budżetu województwa, resztę czyli prawie 2,5 miliona złotych dołoży z własnego budżetu. Sprawa jest już przesądzona od kilku miesięcy, kiedy to marszałek województwa Marek Nawara przywiózł do Żabna umowę na współfinansowanie inwestycji, którą wspólnie z burmistrzem Stanisławem Kusiorem publicznie podpisał.

9 Jej efekty widoczne będą gołym okiem
Jej efekty widoczne będą gołym okiem. Zmiany obejmą rynek i Plac Grunwaldzki.

10 Zamiast dziwnej konstrukcji stojącej obecnie na środku plant powstanie fontanna o średnicy ponad pięciu metrów nawiązująca poprzez niektóre elementy do nazwy miasta.

11 Będzie ona będzie centralny punktem kompleksu składającego się z alejek i licznych murków oporowych mogących pełnić również rolę ławek.

12 Na Placu Grunwaldzkim zostanie utworzony wygodny przystanek autobusowy, remontowi poddany zostanie mur wokół placu przy kościele pod wezwaniem św. Ducha, a także posadzki w kościele oraz tynki zewnętrzne elewacji kościoła i dzwonnicy.

13 Dzięki wymianie infrastruktury technicznej z rynku znikną szpetne napowietrzne linie sieci energetycznej i telekomunikacyjnej, a wokół rynku zamontowane zostaną stylowe lampy.

14 W efekcie modernizacyjnych prac zostaną utworzone 92 miejsca postojowe, w tym 6 miejsc dla niepełnosprawnych. 52 miejsca zaplanowano w centralnej części rynku, a 40 na Placu Grunwaldzkim.

15 Łączna powierzchnia terenu objętego projektem wyniesie blisko 9200 m²
Powierzchnia chodników zajmie prawie 4200 m², parkingi i place manewrowe zajmą niemal 2400 m² , a powierzchnia klombów i terenów zielonych zajmie niespełna 2100 m².

16 Zgodnie z przyjętym harmonogramem prace powinny zakończyć się jesienią przyszłego roku.


Pobierz ppt "Projekt „Modernizacja centrum miasta z elementami rewitalizacji rynku w Żabnie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google