Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa Kapitałowa Format – Lambda

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa Kapitałowa Format – Lambda"— Zapis prezentacji:

1 Grupa Kapitałowa Format – Lambda
BUDMA Grupa Kapitałowa Format – Lambda

2 Format UiMP został założony przez Wojciecha Mikuleckiego w lutym 1990 roku.
Już w pierwszym roku działalności Format UiMP otworzył Biuro Techniczne w Niemczech i zrealizował swój pierwszy kontrakt zagraniczny (prace izolerskie).

3 Jeszcze przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, Format wykonywał prace zbrojarskie we Francji i we Włoszech. W roku przystąpienia Polski do UE Format rozpoczął działalność w kolejnych państwach UE.

4 Format stoi obecnie na czele grupy kapitałowej FORMAT -LAMBDA w skład której wchodzą także:
Lambda S.A., Format Baustahl GmbH.

5 montażu stali zbrojeniowej oraz wznoszenia stanów surowych,
Grupa prowadzi działalność usługową w dziedzinie budownictwa inżynieryjnego i przemysłowego, a w szczególności: montażu stali zbrojeniowej oraz wznoszenia stanów surowych, izolacji termicznych, dostaw i prefabrykacji stali.

6 Format zrealizował ponad 500 kontraktów w 10 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Personel kierowniczy i wykonawczy Formatu dysponuje najnowszą wiedzą i praktyką w budowie wieżowców, mostów, tuneli, elektrowni i innych obiektów inżynieryjnych oraz przemysłowych i użyteczności publicznej.

7

8 Nasi partnerzy:

9 Wybrane kontrakty Format:
Lotnisko Frankfurt Terminal, prace izolacyjne, Niemcy Elektrownia węglowa, Schkopau „Bunawerke”, prace izolacyjne, Niemcy Potsdamer Platz, Berlin, prace zbrojarskie, Niemcy A40 Annecy, tunele i wiadukty na autostradzie A40, prace zbrojarskie, Francja Prace ciesielskie, betoniarskie i zbrojarskie centrum handlowe Victoria Square, Wielka Brytania Prace zbrojarskie, Olkiluoto 3, elektrownia atomowa, Finlandia Rafineria Leuna, prace izolerskie, Niemcy

10

11 Format na Olkiluoto 3 W ramach projektu OL3 Format wykonuje prace zbrojarskie wraz z wymaganą do tego gospodarką magazynową i logistyką W szczytowym momencie Format zatrudniał na OL3 300 pracowników.

12

13

14

15

16 Bezpieczeństwo na Olkiluoto 3

17 Bezpieczeństwo możemy rozpatrywać w trzech wymiarach:
Bezpieczeństwo pracowników. Bezpieczeństwo środowiska. Bezpieczeństwo elektrowni.

18 Strategia „zero wypadków”:
Duża częstotliwość szkoleń BHP

19 Strategia „zero wypadków” - pozostałe elementy.
Ścisły nadzór BHP na wszystkich szczeblach. System monitorowania i rejestracji wypadków. Safety meetings (spotkania na których omawiane są zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy). Zero tolerancji dla alkoholu. Testy na obecność narkotyków. Promocja BHP.

20 Efekty strategii „zero wypadków”:
Osiągnięty na Olkiluoto 3 wskaźnik wypadkowości wyniósł 18,4 wypadków na milion godzin pracy. Średnia dla przemysłu budowlanego w Finlandii wynosi 73,1 wypadków na milion godzin pracy.

21 Bezpieczeństwo elektrowni:
Cztery niezależne systemu bezpieczeństwa. Bezpieczna konstrukcja reaktora i budynków towarzyszących. Ochrona przed stopieniem rdzenia. Jakość wykonania.

22 Bezpieczeństwo i ochrona środowiska:
Monitoring i kontrola. Innowacyjne metody ochrony środowiska naturalnego. Bezpieczne składowanie odpadów.

23

24

25 Międzynarodowy charakter projektu:
Przedstawiciele z 61 krajów. Dokumenty i materiały w sześciu językach. Oficjalny język budowy – język angielski.

26 Udział Polaków: Polacy stanowili najliczniej reprezentowaną grupę narodowościową, ok. 50%, znaczny udział w budowie mieli Finowie, Niemcy, Francuzi, Słowacy , Estończycy i inni. Pracownicy z Polski byli zatrudnieni na OL3 nie tylko przez polskie firmy, ale byli również zatrudniani przez spółki zagraniczne. Polacy zajmowali stanowiska na wszystkich szczeblach struktury organizacyjnej budowy.

27 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Grupa Kapitałowa Format – Lambda"

Podobne prezentacje


Reklamy Google