Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

7 niesamowitych dziur Widok tych miejsc na zdjęciach zarówno fascynuje, jak i przeraża. Skala tych tworów przypomina, jaki malutki jest zwykły człowiek...

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "7 niesamowitych dziur Widok tych miejsc na zdjęciach zarówno fascynuje, jak i przeraża. Skala tych tworów przypomina, jaki malutki jest zwykły człowiek..."— Zapis prezentacji:

1 7 niesamowitych dziur Widok tych miejsc na zdjęciach zarówno fascynuje, jak i przeraża. Skala tych tworów przypomina, jaki malutki jest zwykły człowiek...

2 1   Duża Dziura w Kimberley, RPA  Big Hole - South Africa

3 To największa odkrywka wykopana ręcznie na świecie, głebokości 1097 metrów. Wydobyto stąd ponad trzy tony diamentów, zanim ostatecznie kopalnię zamknięto w 1914 roku. Robotnicy usunęli stąd w sumie 22,5 miliona ton ziemi.

4 2.   The Morning Glory Spillway - rura spustowa na zaporze Monticello to spust zabezpieczający przed niekontrolowanym przelaniem się tamy.

5 To część zapory Monticello w Kaliforni, największa ryra spustowa świata, spływa nią 1370 metrów sześciennych wody na sekundę.

6 Na tym zdjęciu rurę widać na górze, po lewej stronie
Na tym zdjęciu rurę widać na górze, po lewej stronie. Gdyby ktoś tam wskoczył, wyrzuciłoby go na dole zapory (patrz poniżej).

7

8 3.   Kopalnia Bingham  Canyon w stanie Utah, USA
To największa odkrywkowa kopalnia świata. Pierwsze wykopy pojawiły się w 1863 roku i kopalnia działa po dziś dzień, wciąż powiększając wykop. Głębokości 1200 metrów i szerokości 4 kilometrów, zajmuje obszar 7,7 kilometra kwadratowego.

9 4.  Wielka niebieska dziura w Belize

10 Ten niesamowity geograficzny fenomen położony jest około sto kilometrów od lądu. Istnieje wiele podobnych tworów na świecie, jednak ten przyćmiewa wszystkie pozostałe. Ten niemal idealnie okrągły podwodny otwór ma 300 metrów średnicy i do 145 metrów głębokości. Stanowi nie lada atrakcję dla nurków.

11   5.  Kopalnia diamentów w Mirny, w Serbii

12 To największa odkrywkow akopalnia diamentów na świecie, głebokości 525 metrów i o średnicy 1200 metrów. Obszar nad kopalnią jest zamknięty dla lotów helikopeterem, gdyż zdarzyło się kilka razy, że helikopter został "wessany" do wykopu.

13 Strzałka na zdjęciu powyżej wskazuje olbrzymią ciężarówkę.

14 6.  Kopalnia Diavik w Kanadzie
Ta niesamowita kopalnia leży 300 kilometrów na północny wschód od Yellowknife w Kanadzie.

15 Jest tak ogromna i tak oddalona od cywilizacji, że posiada własne lotnisko z pasem startowym zdolnym przyjąc boeinga 737. Szczególnie ciekawie wygląda zimą, gdy zamarza otaczająca ją woda.

16 7.   Lej w Gwatemali Takie zjawisko powstaje, gdy woda (najczęsciej deszczowa lub ze ścieków) wymywa duże ilości ziemi, powodując zapadnięcie się powierzchni gruntu.

17 Ta wyrwa powstała w Gwatemali na początku 2007 roku, pochłonęła kilka domów i spowodowała śmierć co najmniej trzech osób.

18 Zdaniem urzędników przyczyną tego zjawiska była pęknieta rura odprowadzająca ścieki.

19


Pobierz ppt "7 niesamowitych dziur Widok tych miejsc na zdjęciach zarówno fascynuje, jak i przeraża. Skala tych tworów przypomina, jaki malutki jest zwykły człowiek..."

Podobne prezentacje


Reklamy Google