Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O dojrzałości szkolnej kilka słów. Dojrzałość szkolna to gotowość dziecka do rozpoczęcia nauki, przyjęcia nowych obowiązków i wejścia w nowe środowisko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O dojrzałości szkolnej kilka słów. Dojrzałość szkolna to gotowość dziecka do rozpoczęcia nauki, przyjęcia nowych obowiązków i wejścia w nowe środowisko."— Zapis prezentacji:

1 O dojrzałości szkolnej kilka słów

2 Dojrzałość szkolna to gotowość dziecka do rozpoczęcia nauki, przyjęcia nowych obowiązków i wejścia w nowe środowisko.

3 Co wpływa na osiągnięcie dojrzałości szkolnej?  Rozwój intelektualny.  Rozwój społeczny i emocjonalny.  Rozwój biologiczny.

4 Rozwój intelektualny – od niego zależy:  gotowość do nauki czytania i pisania. Rozwój emocjonalno-społeczny – od niego zależy:  podejmowanie przez dziecko aktywności poznawczej,  umiejętność współdziałania w zespole,  koncentracja uwagi,  wytrwałość w pracy. Rozwój biologiczny – od niego zależy:  stan zdrowia,  sprawność motoryczna,  dobra koordynacja ruchów.

5 Dziecko gotowe do podjęcia nauki w klasie pierwszej powinno posiadać następujące umiejętności:  spostrzeganie wzrokowe i koordynację wzrokowo-ruchową,  odróżniać fikcję od rzeczywistości, posiadać wyobraźnię,  koncentrację i uwagę na zadaniach,  zdolność rozumienia określonych treści i ich zapamiętywanie,  prawidłowy rozwój mowy (artykulacja, gramatyka),  rozwinięty słuch fonematyczny (wyodrębnianie i różnicowanie głosek), dokonywanie analizy i syntezy słuchowej wyrazów,  umiejętność słuchania innych,  rozumienie poleceń i wykonywanie ich,  zdolność myślenia przyczynowo-skutkowego,  obowiązkowość i systematyczność,  podporządkowanie się dyscyplinie,  właściwa wrażliwość na ocenę, zdolność do kontrolowanego wyrażania emocji,  współpraca z rówieśnikami,  doprowadzanie zadania do końca,  zdolność do rozstania się z opiekunami na czas pobytu w szkole.

6 Sukces dziecka uzależniony jest nie tylko od szkoły i niego samego, ale również od wsparcia rodziców. Od Was zależy, czy: dziecko będzie przygotowane do zajęć, przyniesie do szkoły to, co jest potrzebne do pracy, przyjdzie na czas przed wyjściem z domu zje śniadanie!

7 Wraz z przekroczeniem progu szkolnego zostaje znacznie ograniczony czas zabawy, dziecko wchodzi w świat pracy i obowiązków. Dobra organizacja dnia dziecka oznacza czas na wypoczynek, naukę i zabawę.

8 DOBRO DZIECKA Rodzice są najlepszymi partnerami do współpracy z nauczycielem, ponieważ obu stronom zawsze przyświeca jeden, wspólny cel:


Pobierz ppt "O dojrzałości szkolnej kilka słów. Dojrzałość szkolna to gotowość dziecka do rozpoczęcia nauki, przyjęcia nowych obowiązków i wejścia w nowe środowisko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google