Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stepowienie to przemiana obszarów zalesionych i łąk w step lub prerię. Stepowienie postępuje z szybkim ochłodzeniem bądź ociepleniem klimatu i pod wpływem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stepowienie to przemiana obszarów zalesionych i łąk w step lub prerię. Stepowienie postępuje z szybkim ochłodzeniem bądź ociepleniem klimatu i pod wpływem."— Zapis prezentacji:

1

2 Stepowienie to przemiana obszarów zalesionych i łąk w step lub prerię. Stepowienie postępuje z szybkim ochłodzeniem bądź ociepleniem klimatu i pod wpływem zbyt mocnego osuszenia gleb.

3 Przejawy stepowienia stwierdzono np. w Wielkopolsce, gdzie ilość rocznych opadów wynosi średnio 450-500 mm, a udział powierzchni leśnych jest niewielki.

4 Woda życiodajna substancja - bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku i kalorii, a jednak jest tak niezbędna do życia wszystkim organizmom na ziemi. Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę, żadna roślina. Gdyby jej nie było, nie istniałoby życie. Brak wody uniemożliwia uprawę ziemi i hodowlę zwierząt. Bez wody nie ma żywności, a bez żywności nie ma życia.

5 Zanieczyszczenie wód jest problemem rangi światowej. Wraz ze wzrostem zaludnienia Ziemi i rozwojem przemysłu, rośnie także ilość zanieczyszczeń. Ze względu na pochodzenie, można podzielić je na komunalne, przemysłowe oraz rolnicze.

6

7 Kwaśne deszcze Zawierają kwasy wytworzone w reakcji wody z pochłoniętymi z powietrza gazami.

8

9 Spaliny gazy spalinowe – mieszanina gazów gazów powstających w procesie spalania paliwa (s tałego, ciekłego lub gazowego) np. węgla kamiennego, ropy naftowej, benzyny.

10

11 Nawozy sztuczne wydobywane z ziemi i przetworzone lub produkowane chemicznie, wzbogacające glebę w składniki mineralne niezbędne dla rozwoju roślin, poprawiające strukturę gleby lub zmieniające jej kwasowość.

12

13 Wysypisko to zlokalizowany i urządzony zgodnie z przepisami obiekt zorganizowanego deponowania odpadów. Pojęcie składowisko obejmuje również wylewisko odpadów ciekłych, wysypisko odpadów komunalnych.

14

15 Ścieki to zużyte ciecze, roztwory, koloidy lub zawiesiny, a także odpadowe ciała stałe odprowadzane za pomocą rurociągów do odbiorników naturalnych jakimi mogą być zbiorniki lub ścieki wodne.

16

17 Wycieki ropy wydobycie się ropy naftowej do środowiska z powodu ludzkiej aktywności powodujące zanieczyszczenie środowiska. Termin ten najczęściej odnosi się do wycieku ropy naftowej do wód oceanicznych. Usuwanie skutków wycieku może trwać miesiące a nawet lata

18

19 Rezultatem masowego wycinania jest też pustynnienie terenów i zaburzenie gospodarki wodnej. Na wylesionych gruntach woda spływa bez przeszkód unosząc ze sobą bryły ziemi i powodując osuwanie się terenu.

20 Zakręcajmy wodę podczas mycia zębów Kiedy myjesz zęby, do płukania ust używaj kubka zamiast bieżącej wody! Zużyjesz tylko 0,5 litra zamiast 16 litrów

21 Używajmy do kąpieli natrysku, zamiast wanny. Bierz szybki prysznic zamiast kąpać się w wannie! Pełna wanna to około 180 litrów wody, podczas gdy jedna minuta kąpieli pod prysznicem to około 10 litrów wody.

22 Unikajmy zbędnego spłukiwania toalety.

23 Kiedy myjesz zęby lub twarz, zwracaj uwagę, żeby woda nie była cały czas odkręcona.

24 Unikaj zbędnego spłukiwania toalety. Chusteczki itp. wrzucaj do kosza, nie do toalety.

25 Używaj jednouchwytowych baterii – dzięki nim szybciej uregulujesz temperaturę i zmarnujesz mniej wody niż kręcąc dwoma kurkami.

26 Nie myj naczyń pod bieżącą wodą.

27 Nie wylewaj wody, jeśli możesz jej użyć np. do podlewania kwiatów, ogrodu czy do sprzątania.

28


Pobierz ppt "Stepowienie to przemiana obszarów zalesionych i łąk w step lub prerię. Stepowienie postępuje z szybkim ochłodzeniem bądź ociepleniem klimatu i pod wpływem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google