Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autobusem: Proszę jechać autobusem 134. Proszę wsiąść na przystanku Cracovia, jechać do końca i wysiąść na przystanku ZOO. ZOO jest po lewej stronie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autobusem: Proszę jechać autobusem 134. Proszę wsiąść na przystanku Cracovia, jechać do końca i wysiąść na przystanku ZOO. ZOO jest po lewej stronie."— Zapis prezentacji:

1

2 Autobusem: Proszę jechać autobusem 134. Proszę wsiąść na przystanku Cracovia, jechać do końca i wysiąść na przystanku ZOO. ZOO jest po lewej stronie.

3 Samochodem: Proszę jechać prosto ulicą Focha do Królowej Jadwigi. Skręcić w prawo i jechać prosto ulicą Królowej Jadwigi. Potem proszę skręcić w lewo w ulicę 28 lipca 1943 r. Proszę jechać do końca i skręcić w prawo, potem w lewo, potem znowu w prawo. Parking jest po prawej stronie.

4 Kasa jest otwarta codziennie od 9.00 do 18.00 ZOO można zwiedzać codziennie od 9.00 do 19.00 Mini ZOO jest czynne od 9.30 do 18.00

5 Dzieci do 3 lat nie kupują biletu Bilet normalny – 18 złotych Bilet ulgowy – 10 złotych Bilet grupowy – 10 złotych Bilet roczny -200 złotych

6

7 W ZOO nie wolno: Jeździć na rowerze i na rolkach Palić papierosów Przyprowadzać psów Hałasować Denerwować zwierząt Karmić zwierząt

8 Papuga dziób skrzydło ogon

9 Lew ogon łapa grzywa

10 Wielbłąd garb pysk kopyto

11 Słoń ucho kieł trąba

12 Ośmiornica oko głowa macka

13 Tygrys pazur nos język

14 Tutaj mamy uchatki. Uchatki mieszkają w Ameryce Południowej. One lubią pływać i relaksować się w słońcu. One lubią bawić się piłką. One są rodziną. To jest matka, ojciec i córka. Są rodziną bardzo uczuciową i lubią się całować… ale to jest bardzo śmierdzące, bo one lubią jeść makrele, śledzie i szprotki…

15 Ja kocham bardzo moje życie w ZOO. Ja jestem wilk grzywiasty i mieszkam z moją rodziną w ZOO, ale urodziłem się w Ameryce Południowej. Teraz jestem bardzo stary, mam 11 lat. Moje życie jest łatwe – śpię wiele godzin i dużo się relaksuję. Jem dużo i widzę wielu miłych ludzi.

16 Daniel jest jeleniem. On mieszka w lesie. On wstaje o piątej i idzie na pola na śniadanie i siódmej. O wpół do ósmej pije wodę w rzece, a potem szuka matki, ale jej nie ma. Jaka szkoda, że myśliwy myślał, że ona była taka smaczna. O trzeciej mały Daniel robi plan. On kładzie się w lesie obok ulicy i czeka na samochód. Kiedy samochód przejeżdża, on idzie na ulicę i samochód myśliwego jest zniszczony.

17 Dzisiaj rozmawialiśmy z państwem hipopotamami. On ma na imię Marek, a ona Gosia. Pochodzą z Afryki. Mieszkają w Polsce już 4 lata. To jest para z Afryki i zawsze byli razem, więc się czasami sprzeczają. Wczoraj Marek wrócił bardzo późno do domu, całkiem pijany, więc żona jest jeszcze dziś bardzo zła i mówi, że on nie może wejść do basenu. Oni bardzo długo śpią. Śniadanie jedzą około 11.00. Ich ulubione jedzenie to żółw i melon.

18 Tygrys amurski mieszka w Tajdze we wschodnich rejonach Rosji. Żyją samotniczą. Poluje głównie nocą. Tygrys jest bardzo silny i lubi jeść. Też jest agresywny i niebezpieczny. Tygrys bardzo lubi jeść zwierzęta – jego najbardziej ulubione jedzenie to świeże mięso. Patryk i Georg bardzo chcieli porozmawiać z kilkoma pracownikami, ale oni byli zajęci albo nie wiedzieli nic o tygrysie.

19 Świnia – chrum, chrum Krowa – muu,muu Pies – chau, chau Kot – miał Żaba – kum, kum Kaczka – kwa, kwa Bocian – kle, kle Pszczoła - bzyyy

20 O jakim związku frazeologicznym jest mowa? Wypowiedź pierwsza: uparty jak osioł żółwie tempo pracowity jak mrówka Wypowiedź druga: gruba ryba wilczy apetyt zdrowy jak ryba Wypowiedź trzecia: iść gęsiego wierny jak pies wybierać się jak sójka za morze Wypowiedź czwarta: być odważnym jak lew kura domowa czuć się jak ryba w wodzie Wypowiedź piąta: gęsia skórka czarna owca końskie zdrowie Wypowiedź szósta: lwia część niedźwiedzia przysługa tyle co kot napłakał

21


Pobierz ppt "Autobusem: Proszę jechać autobusem 134. Proszę wsiąść na przystanku Cracovia, jechać do końca i wysiąść na przystanku ZOO. ZOO jest po lewej stronie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google