Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA STOWARZYSZENIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA STOWARZYSZENIA"— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA STOWARZYSZENIA
Witamy! Zapraszamy do zapoznania się z działalnością naszego Stowarzyszenia

2 KIM JESTEŚMY? Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego jest towarzystwem zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem Siedzibą PSSTM jest miasto Gdańsk, a podstawową jednostką terytorialną na płaszczyźnie działalności – woj. pomorskie. PSSTM zrzesza profesjonalistów i hobbystów transportu miejskiego. Członkami Stowarzyszenia są uczniowie, studenci, naukowcy, pracownicy firm związanych z transportem, pasjonaci. Jednym słowem członkiem PSSTM może być każdy, komu bliska jest komunikacja miejska, w szczególności komunikacja tramwajowa, trolejbusowa, autobusowa i kolej. Zachęcamy do szerokiej współpracy wszelkie osoby i firmy, którym zależy na promocji transportu zbiorowego, ze szczególnym uwzględnieniem proekologicznego transportu elektrycznego.

3 POWSTANIE STOWARZYSZENIA
Grupa inicjatywna mająca na celu stworzenie i zarejestrowanie Stowarzyszenia zajmującego się problematyką transportu zbiorowego w aglomeracji gdańskiej zawiązała się w czerwcu 2006 roku. Pierwsze spotkanie informacyjne odbyło się w lipcu 2006 roku, przy udziale kilkunastu osób w okolic Trójmiasta. Walne zebranie założycielskie zostało przeprowadzone we wrześniu 2006 roku, gdzie przy udziale blisko 20 osób przegłosowano powołanie Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego z siedzibą w Gdańsku.

4 NASZE CELE Wśród najbardziej istotnych celów PSSTM znajdują się:
kolekcjonowanie pamiątek i zabytków związanych z transportem pielęgnowanie i upowszechnianie tradycji transportu miejskiego w Polsce oraz kolekcjonowanie informacji, pamiątek i zabytków związanych z transportem miejskim w Polsce i na świecie udział w restaurowaniu, konserwacji oraz przywracaniu sprawności technicznej zabytków transportu miejskiego ochrona materialna zabytków związanych z transportem miejskim w Polsce, wraz z historią niematerialną jako dóbr narodowych współdziałanie z właściwymi władzami lokalnymi w dziedzinie transportu miejskiego oraz na rzecz stworzenia sprawnego, ekologicznego i ekonomicznie zintegrowanego systemu komunikacyjnego aglomeracji trójmiejskiej popularyzowanie problemów transportu miejskiego w Polsce propagowanie zbiorowego transportu miejskiego jako formy transportu przyjaznej środowisku współdziałanie z instytucjami zajmującymi się transportem miejskim w kraju i zagranicą współdziałanie na rzecz większej dostępności komunikacji zbiorowej dla niepełnosprawnych ruchowo

5 NASZE STOWARZYSZENIE Jesteśmy otwarci na wszelkie kontakty komunikacyjne i chętni do współpracy z podobnymi do naszej organizacjami. W szczególności interesuje nas współpraca w zakresie promowania transportu zbiorowego, rozwiązań proekologicznych, energooszczędnych, przygotowanych dla osób niepełnosprawnych. Zainteresowani jesteśmy działalnością popularyzatorską, wydawniczą, a także utrzymywaniem i restaurowaniem zabytków transportu miejskiego.

6 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
Festyn komunikacyjny – 6 sierpnia 2006 Pierwszą imprezą, w której członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego w Gdańsku brali czynny udział, był Festyn Komunikacyjny zorganizowany przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku w dniu 6 sierpnia 2006 r. Okazją było uroczyste oddanie do użytku 33 fabrycznie nowych, niskopodłogowych, nowoczesnych autobusów Solaris Urbino w dwóch odmianach: 12- i 18-metrowych, zakupionych przy współfinansowaniu Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, który jest jednym z funduszy europejskich.

7 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
20 rocznica eksploatacji autobusów JELCZ M11 – PSSTM we współpracy z Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku zorganizował okolicznościową imprezę z okazji 20-lecia liniowej eksploatacji Jelczy M11 (popularnych "migów") w Gdańsku. Dodatkowo impreza była połączona z przejazdem Ikarusem o numerze bocznym 2332 (krótki Ikarus z manualną skrzynią biegów w dawnych czerwonych barwach). Impreza była bezpłatna oraz ogólnodostępna dla wszystkich chętnych osób.

8 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
25 lat autobusów Ikarus 280 w obsłudze Gdańska – Kolejna impreza komunikacyjna zorganizowana przez PSSTM związana była z 25 rocznicą wprowadzenia do eksploatacji w gdańskiej komunikacji autobusów marki Ikarus 280. Dzięki uprzejmości Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku - współorganizatora imprezy, mieliśmy okazję podróżować dwoma Ikarusami (280 i 260) w charakterystycznym malowaniu sprzed kilkunastu lat po całym Gdańsku i okolicach.

9 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
Nocna impreza tramwajowa historycznym wagonem 105N /2 grudnia 2006 W nocy z 1/2 grudnia 2006 r. nasz Klub, przy współpracy z Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku zorganizował kolejną imprezę komunikacyjną dla miłośników. Tym razem był to nocny przejazd tramwajem po ulicach miasta. Był on doskonałą okazją do wspomnienia nocnej komunikacji tramwajowej, funkcjonującej niegdyś w Gdańsku. ZKM udostępnił nam swój tramwaj. Był nim historyczny wóz 105N – 06205, w zeszłym roku pieczołowicie odrestaurowany przez pracowników zajezdni, na wzór wagonów typu 105N z pierwszej serii dostarczonej do Gdańska w 1975 roku.

10 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
Mikołajkowy tramwaj – Dnia 6 grudnia 2006 PSSTM wspólnie z ZKM Gdańsk zorganizowało akcję mikołajkową połączoną z uruchomieniem specjalnej linii tramwajowej „M” obsługiwanej zabytkowym tramwajem Konstal N.

11 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
Klubowy wyjazd do fabryki Solaris Bus&Coach – 8 grudnia 2006 W dniu 8 grudnia 2006 roku liczna grupa członków Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego z Gdańska odpowiadając na zaproszenie ze strony firmy Solaris Bus&Coach odwiedziła fabrykę autobusów i trolejbusów w Bolechowie pod Poznaniem.

12 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 14 stycznia 2007 odbył się 15 już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten szczególny dzień PSSTM, ZKM w Gdańsku, oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 1 w Gdańsku, połączyły swoje siły, aby nieść bezinteresowną pomoc. Zgodnie z przesłaniem tegorocznej akcji "Ale kosmos", postanowiliśmy wozić Gdańszczan tramwajem całkowicie pojazdu kosmicznego nie przypominającym - zabytkową N-ką z roku 1952.

13 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
Walentynkowy tramwaj – 14 lutego w Walentynki, zakochani mogli spędzić swoje święto w nieco inny sposób. ZKM Gdańsk razem z PSSTM uruchomił bezpłatną linię tramwajową obsługiwaną historyczną Nką. No może nie do końca bezpłatną - biletem wstępu był pocałunek jako namacalny dowód zakochania. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat w tramwaju pojawił się także konduktor. Stowarzyszenie postanowiło połączyć dobrą zabawę z tradycją.

14 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
Impreza miłośnicza z okazji 10 lecia eksploatacji tramwajów Konstal 114Na – 29 marca 2007, PSSTM razem z ZKM w Gdańsku zorganizowało imprezę z okazji 10-lecia tramwajów 114Na w Gdańsku. Imprezowym tramwajem był wóz 1501, specjalnie przystrojony przez naszą ekipę. Wyświetlacze tramwaju zostały bardzo pomyślnie zaprogramowane i wyświetlały zmieniające się teksty: Mam 10 lat Jadę do Oliwy!

15 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
Pożegnanie autobusów Mercedes O305 w Gdańsku – Nadszedł ten dzień w historii komunikacji miejskiej w Gdańsku, kiedy to po szesnastu latach eksploatacji musieliśmy pożegnać się z autobusem marki Mercedes Benz O305. Uroczyste pożegnanie odbyło się w pogodną, wiosenną sobotę 5 maja 2007 roku. Wtedy to właśnie z samego rana wbrew pozorom dość liczne grono miłośników nie tylko z Gdańska zebrało się przed bazą Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku oczekując na gotowość „dziadka mercedesa” do wyjazdu na jego ostatnią trasę. Po zajęciu jakże wygodnych miejsc siedzących, oficjalnie przywitaliśmy wszystkich gości rozdając im okazjonalne bilety oraz przedstawiając plan podróży.

16 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
Prezentacja tramwajów typu Duewag N8C Na początku tego roku, do Gdańska przyjechały dwa tramwaje typu N8C z Dortmundu. Przez kilka miesięcy były przez ZKM przygotowywane i na początku maja, dokładniej postanowiono zaprezentować nabytek szerszej publiczności. Tramwaj od kilku tygodni jeździł na testach, bez pasażerów, co tylko podnosiło napięcie.

17 DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA
Akcja „Kieruj bez %” – Członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego w Gdańsku wzięli udział w akcji promującej prowadzenie pojazdów mechanicznych przy całkowitej abstynencji.

18 PSSTM w mediach Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego z siedzibą w Gdańsku realizując szereg publicznych imprez trafia na łamy lokalnych gazet, a czasem także do telewizji.

19 WŁADZE STOWARZYSZENIA
Zgodnie ze Statutem Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego w Gdańsku Zarząd klubu pełni swoje funkcje społecznie i w okresie między Walnymi Zebraniami jest najwyższą władzą PSSTM. W skład pierwszego Zarządu Stowarzyszenia, wybranego w sierpniu 2006 wchodzą: Adam Kaszubowski - Prezes Zarządu Rafał Łaskarzewski - Vice Prezes Zarządu Marcin Połom - Vice Prezes Zarządu Krystian Jacobson - Vice Prezes Zarządu Jarosław Kawiak - Sekretarz Maciej Beister - Skarbnik Maciej Piktel - Członek Zarządu Do zadań Zarządu PSSTM należą przede wszystkim: 1. kierowanie pracami Stowarzyszenia i reprezentowanie go 2. realizacja programu i celów Stowarzyszenia 3. przyjmowanie nowych członków i weryfikacja dotychczasowych 4. kierowanie funduszami i majątkiem Stowarzyszenia

20 WŁADZE STOWARZYSZENIA
Komisja Rewizyjna jest organem kontrolnym Stowarzyszenia i składa się z trzech osób (przewodniczącego i dwóch członków) wybranych na dwuletnią kadencję podobnie jak Zarząd Stowarzyszenia. W skład Komisji Rewizyjnej wybranej na pierwszym Walnym Zebraniu wchodzą: Sebastian Zomkowski - Przewodniczący Sławomir Muza - Członek Krzysztof Gryz - Członek Do kompetencji Komisji Rewizyjnej należą: kontrola całokształtu działalności Stowarzyszenia, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki finansowej 2. wnioskowanie o udzielenie lub nieudzielenie absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia 3. wnioskowanie o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania

21 SEKCJE Działalność Klubu opiera się przede wszystkim na aktywnym
uczestnictwie członków we wszystkich podejmowanych pracach i przedsięwzięciach. Obecnie w pracach Klubu uczestniczy 30 członków (grudzień 2006). W celu realizacji różnych przedsięwzięć powoływane są sekcje i grupy robocze. Obecnie w Klubie funkcjonują 3 sekcje tematyczne: Sekcja elektrycznego transportu miejskiego Sekcja autobusowa Sekcja kolejowa W celu przygotowania różnych imprez i realizacji ustalonych celów powoływane są doraźne kilkuosobowe zespoły robocze. Dla przykładu dla organizacji bezpłatnej imprezy dla mieszkańców miasta, z okazji Dnia św. Mikołaja (6 grudnia 2006) został powołany 5-cio osobowy zespół roboczy, który przygotował i zrealizował zadanie, a efekty można podziwiać w dziale „dokumentacje” w naszym serwisie internetowym.

22 KLUBOWA STRONA INTERNETOWA
Bardzo ważną platformą wymiany informacji między członkami Stowarzyszenia jest strona internetowa, która mieści się pod adresem i jest dobrym źródłem informacji na temat bieżącej działalności PSSTM.

23 BIURO KLUBOWE W ramach umowy z Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku otrzymaliśmy niewielkie pomieszczenie biurowe na cele działalności statutowej PSSTM. Biuro klubu sumptem gospodarczym poprzez pracę członków zostało wyremontowane i obecnie jest przystosowywane do normalnego funkcjonowania. Siedziba klubu mieści się w jednym z budynków Bazy ZKM przy alei Hallera w Gdańsku Brzeźnie.

24 MIEJSCE SPOTKAŃ Zebrania członków klubu odbywają się co 2 tygodnie (jeśli nie zostało wcześniej ustalone inaczej) w czwartki i soboty, o godzinie w świetlicy budynku głównego Bazy Autobusowej ZKM przy alei Hallera w Gdańsku Brzeźnie.

25 Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego
KONTAKT Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego Gdańsk ul. Wita Stwosza 112 strona internetowa: KRS: REGON: NIP: Konto bankowe: EFG Eurobank Ergasias S.A.

26 Wykonanie: Marcin Połom
Dziękujemy za uwagę! Wykonanie: Marcin Połom


Pobierz ppt "PREZENTACJA STOWARZYSZENIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google