Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wodny świat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wodny świat."— Zapis prezentacji:

1 Wodny świat

2 Dolina Karpia

3 Stawy Zatorskie to kilkanaście kompleksów starych (700 lat) stawów rybnych położonych jest w Dolinie górnej Wisły, przez te tereny przepływają także rzeki Skawa. Na większości terenów zarządzający stawami przychylnie patrzą na ptasiarzy. Po niektórych groblach można poruszać się nawet samochodem. Stawy są doskonałym miejscem do obserwacji ptaków wodno-błotnych. Są jednym z nielicznych w Polsce miejsc lęgowych ślepowrona, którego nietrudno tu obserwować.

4 Łowisko wędkarskie Podolsze położone jest na trasie Zator-Smolice
Łowisko wędkarskie Podolsze położone jest na trasie Zator-Smolice. Składa z czterech zbiorników wodnych o łącznej powierzchni 16 ha lustra wody. Największy z nich to zbiornik o powierzchni około 10 ha, mniejszy ma 2 ha, a pozostałe dwa to oczka wodne po 1 ha. Zbiorniki powstały po eksploatacji żwiru, w związku tym ich głębokość jest zróżnicowana od 2-14m. Stwarza to możliwość występowania różnego rybostanu, który dobrze czuje się w krystalicznej wodzie o zróżnicowanej temperaturze i stopniu natlenienia.

5 Główną funkcją stawów jest oczywiście hodowla ryb
Główną funkcją stawów jest oczywiście hodowla ryb. Mimo konkurencji egzotycznych gatunków w okolicach Zatora hoduje się karpie, a świetnie funkcjonujący projekt „Dolina Karpia” może służyć za wzorzec współpracy samorządów, organizacji ekologicznych |i hodowców ryb.

6 Skawa uchodzi do Wisły w okolicy wsi Smolice, tuż za znajdującym się tam stopniem wodnym wchodzącym w skład Drogi Wodnej Górnej Wisły.

7 Park mitologiczny na wodzie
Pierwszy w Polsce park poświęcony tematyce mitologii greckiej. Park usytuowany jest na zbiorniku wodnym, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Tuż obok znajduje się lunapark z kilkunastoma atrakcjami, głównie skierowanymi do najmłodszych.

8 W trakcie rejsu po malowniczym stawie w Parku Mitologii, można będzie poznać bogów i herosów i choć przez chwilę poczuć się jak uczestnik tak niezwykłych wydarzeń jak wojna bogów z gigantami, podstęp trojański czy wyprawa po złote runo. 

9

10

11 Euroregion Beskidy powstał na bazie porozumienia "Beskidy bez granic" - inicjatywy władz lokalnych miast i gmin beskidzkich polskosłowacko-czeskiego pogranicza. Obejmuje przygraniczną część terenu województwa śląskiego i małopolskiego po stronie polskiej, województwa żylińskiego po stronie słowackiej oraz gmin wokół miasta Frydek-Mistek w Republice Czeskiej. W skład Euroregionu wchodzą: Stowarzyszenie "Region Beskidy" z siedzibą w Bielsku-Białej, Zdrużenie Región Beskydy z siedzibą w Żylinie oraz Sdrużeni Region Beskydy we Frydku-Mistku.

12 Holandia

13 Holandia leży w dorzeczu trzech rzek: Renu, Mozy i Skaldy, tym samym należy do zlewiska Oceanu Atlantyckiego (Morze Północne) Poza nimi wymienić można 3 mniejsze rzeki: IJssel (125 km), Waal (82 km) i Amstel (31 km). Długą tradycję (od VIII wieku) ma tu osuszanie terenów nadmorskich, jezior i zatok, poprzez tworzenie polderów. W 1932 roku powstał zbiornik IJsselmeer (1 100 km²) w wyniku odcięcia tamą Afsluitdijk zatoki Zuiderzee od Morza Północnego.

14 Wiele stawów i jezior wykorzystuje się do hodowli ryb
Wiele stawów i jezior wykorzystuje się do hodowli ryb. W Holandii występują gatunki typowe dla zachodniej Europy.

15


Pobierz ppt "Wodny świat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google