Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szoi@nfz-szczecin.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szoi@nfz-szczecin.pl."— Zapis prezentacji:

1

2 Poniższa prezentacja obejmuje:
Sposób rozliczania świadczeń spoza terenu OW NFZ z którym Świadczeniodawca ma podpisaną umowę.

3 Wprowadzenie Cechą charakterystyczną obsługi umów obcych jest fakt ich rozliczania przez OW NFZ, z którego pochodzi świadczeniobiorca, niezależnie z jakim Oddziałem ma podpisany kontrakt świadczeniodawca realizujący usługi. Raporty ZPX nie są przekazywane do macierzystego OW NFZ realizatora, ale do OW NFZ świadczeniobiorcy któremu udzielono świadczeń.

4 Schemat obiegu informacji w zakresie obsługi rozliczania umów obcych rodzaju zaopatrzenie ortopedyczne

5 Konto dostępowe Zgodnie z zasadami rozliczania w Wojewódzkich Oddziałach NFZ, każdy świadczeniodawca przekazujący do Oddziału komunikaty statystyczne, musi posiadać w systemie konto dostępowe do Portalu SZOI. Zasady zgłaszania wniosków o założenie konta dostępowego są ustalone na poziomie OW NFZ

6 Przekazanie raportu ZPX przez Świadczeniodawcę
Świadczeniodawca wykonuje realizację zleceń/wniosków ZPO dowolnym świadczeniobiorcom, z całego kraju. Po wykonaniu świadczeń dane są sprawozdawane przez Świadczeniodawcę w postaci komunikatu ZPX w Portalu SZOI oddziału rozliczającego umowę (w tym wypadku OW NFZ pacjenta).

7 Świadczeniodawca przesyła plik ZPX do Oddziału NFZ poprzez system SZOI.
Po zalogowaniu się do systemu świadczeniodawca musi wybrać menu Sprawozdawczość/Komunikaty zaopatrzenia ZPX. Po użyciu funkcji Dodawanie pozycji określa Oddział rozliczający oraz wskazuje plik do przesłania.

8 Aby raport ZPX był poprawnie zaimportowany do systemu informatycznego OW NFZ musi obligatoryjnie zawierać następujące dane: kod świadczeniodawcy wg OW NFZ, do którego przekazywany jest raport, kod świadczeniodawcy wg OW NFZ, w którym jest on zarejstrowany (macierzysty OW NFZ świadczeniodawcy), techniczny kod umowy, której dotyczy raport (bez myślników, jako ciąg cyfr).

9 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Szoi@nfz-szczecin.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google