Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cel Warsztatu Generalnym celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej oraz zaspokajania potrzeb efektywnego kontaktu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cel Warsztatu Generalnym celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej oraz zaspokajania potrzeb efektywnego kontaktu."— Zapis prezentacji:

1 „Zadaniem niepełnosprawnych jest uczyć świat, czym jest miłość” Jan Paweł II

2 Cel Warsztatu Generalnym celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej oraz zaspokajania potrzeb efektywnego kontaktu z otoczeniem, a także wskazywanie sposobów życia i postępowania, zgodnych z naukami głoszonymi przez patrona Warsztatu – bł. Jana Pawła II, którego serce było zawsze otwarte na ludzi i ich potrzeby. Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji.

3 Zajęcia w Warsztacie Do dyspozycji uczestników pozostaje dziesięć nowocześnie wyposażonych pracowni: - pracownia gospodarstwa domowego, - pracownia drewna i metalu, - pracownia rękodzieła artystycznego, - pracownia komputerowo- internetowa, - pracownia podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, - pracownia terapii logopedycznej, - pracownia terapii psychologicznej, - pracownia rehabilitacji układu ruchu, - pracownia biżuterii artystycznej, - pracownia kartek okolicznościowych.

4 Nadanie imienia Dnia 22 września 2005 r. arcybiskup Wiktor Skworc nadał Warsztatowi Terapii Zajęciowej imię Jana Pawła II.

5 Błogosławieństwo Benedykta XVI
12 października 2006 roku Papież Benedykt XVI udzielił błogosławieństwa pracownikom i uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II z przesłaniem, aby umocnieni Duchem Świętym dawali swoim życiem świadectwo wierności Bogu i Ewangelii.

6 Motto Patrona „Niepełnosprawny – osoba jedyna i niepowtarzalna, obdarzona taką samą jak inni nienaruszalną godnością – potrzebuje nie tylko opieki ale także miłości” Jan Paweł II, Rzym 2000 W holu naszego Warsztatu znajduje się portret i motto Patrona, które codziennie przypomina nam o jego wielkiej miłości do osób niepełnosprawnych.

7 Czytanie słów Papieża Jana Pawła II
Każdego dnia, przed rozpoczęciem zajęć, odczytujemy myśl błogosławionego Jana Pawła II, która daje wskazówkę do właściwego postępowania w zgodzie z jego nauką.

8 Dzień Patrona Dzień Patrona obchodzimy 16. października, kiedy to przypada rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego. Organizujemy wówczas uroczyste akademie, konkursy wiedzy o Patronie, zwiedzamy miejsca związane z osobą Papieża, składamy kwiaty pod jego pomnikiem na placu katedralnym. Obchodzimy również uroczyste rocznice urodzin i śmierci bł. Jana Pawła II. Świętujemy dzień imienin oraz rocznice wydania najważniejszych dokumentów, np.: encykliki „Laborem Exercens”.

9 Dzień Patrona Quiz wiedzy o Patronie.

10 Dzień Patrona W dniu imienin Karola Wojtyły oglądamy filmy opowiadające o jego życiu oraz organizujemy skromny poczęstunek.

11 Realizacja nauk papieskich
Pięcioraczki z Brzeska Pomagamy potrzebującym, zbierając i przekazując najpotrzebniejsze rzeczy. Tak było w przypadku pięcioraczków z Brzeska, dla których za zebrane pieniądze kupiliśmy zapas pieluszek jednorazowych. Zbieramy nakrętki, zawieszki od herbaty oraz zużyte znaczki pocztowe i przekazujemy organizacjom, które fundują sprzęt do rehabilitacji osobom niepełnosprawnym i chorym.

12 Śladami Ojca Świętego Nowy i Stary Sącz.
Podążając szlakami naszego Patrona, dotarliśmy do Nowego i Starego Sącza. Odwiedziliśmy Sądecki Park Etnograficzny, klasztor klarysek i papieski ołtarz na błoniach w Starym Sączu.

13 Śladami Ojca Świętego Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska
Celem wycieczki było dokładne zapoznanie się z postacią Jana Pawła II. Zwiedziliśmy wszystkie miejsca związane z dzieciństwem błogosławionego. Dzięki tej wycieczce poznaliśmy cechy, które były tak charakterystyczne dla osobowości Papieża: patriotyzm, umiłowanie lokalnych społeczności, tradycji i kultury oraz dotrzymywanie słowa, uczciwość i życzliwość.

14 Śladami Ojca Świętego Zakopane.
W 2007 roku, pojechaliśmy do Zakopanego i zwiedzaliśmy sanktuarium na Krzeptówkach, które jest votum wdzięczności za ocalenie Ojca Świętego w dniu r.

15 Śladami Ojca Świętego Kraków.
W drugą rocznicę śmierci papieża spędziliśmy cały dzień w Jego „umiłowanym Krakowie”. Zwiedzaliśmy miejsca związane z Janem Pawłem II. Byliśmy pod „papieskim” oknem przy Franciszkańskiej 3. Zobaczyliśmy dziedziniec Kurii Metropolitalnej, Seminarium Duchowne, gdzie przyszły Papież przygotowywał się do kapłaństwa i Kryptę Leonarda na Wawelu, gdzie przyjął święcenia.

16 Śladami Ojca Świętego Rzym
Podczas 6-dniowej pielgrzymki do Rzymu spotkaliśmy się z Ojcem Świętym Benedyktem XVI na południowej modlitwie "Anioł Pański" w niedzielę i na środowej audiencji ogólnej na Placu św. Piotra. Najważniejszym punktem programu pielgrzymki była modlitwa przy grobie Jana Pawła II - Patrona naszego Warsztatu. W cichej modlitwie podziękowaliśmy za wszystko, co ten Papież uczynił dla ludzi, także dla chorych, cierpiących i niepełnosprawnych. W Bazylice św. Piotra została odprawiona przez ks. prałata Pawła Ptasznika, msza w intencji Warsztatu, pracowników, uczestników i ich rodziców oraz za Stanisławę Krawczyk – zmarłą uczestniczkę naszego Warsztatu.

17 Najcenniejsza relikwia
Cząstka z pasa Papieża Jana Pawła II jest naszą najcenniejszą relikwią i pamiątką. Znajduje się w gablocie między innymi cennymi rzeczami, które ofiarowywał wiernym Ojciec Święty podczas swoich pielgrzymek i audiencji.

18 Gablota z dewocjonaliami
W gablocie, oprócz wspomnianych już relikwii naszego Patrona, znajdują się również: relikwie Św. Kingi, św. Brata Alberta, św. Bernadetty, św. Ojca Pio, św. Faustyny Kowalskiej, św. Zygmunta Gorazdowskiego, bł. Zygmunta Szczęsnego, bł. Edmunda Bojanowskiego, ks. Jerzego Popiełuszki.

19 Spotkanie z Haliną Kwiatkowską
Spotkanie z wieloletnią przyjaciółką Papieża z lat szkolnych Haliną Kwiatkowską było najważniejszym wydarzeniem obchodów 5-lecia istnienia Warsztatu. Wspomnienia, anegdoty oraz recytacja ulubionych wierszy Karola Wojtyły pogłębiły naszą wiedzę o życiu i osobowości naszego Patrona.

20 Spotkanie z Haliną Kwiatkowską

21 Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II
ul. Hodowlana 6 Tarnów Autor prezentacji: Małgorzata Chomentowska Terapeuta w pracowni komputerowo–internetowej


Pobierz ppt "Cel Warsztatu Generalnym celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej oraz zaspokajania potrzeb efektywnego kontaktu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google