Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie I semestru

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie I semestru"— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie I semestru
Ekologia Podsumowanie I semestru

2 Mam na imię Mateusz Tomoń i na projekt Ekologia zapisałem się by dowiedzieć się więcej na temat naszego środowiska i sposobów na badanie jego. Miałem nadzieję na dobrą zabawę w czasie nauki i możliwość nie tylko teoretycznych, ale również praktycznych zajęć. Lubię zajęcia tego typu, dlatego jestem bardzo zadowolony z zapisania się na nie.

3 Siema nazywam się Patryk
Siema nazywam się Patryk. Na projekt zapisałem się głównie aby podwyższyć sobie ocenę z biologii. Na początku większość zajęć przesypiałem marząc o pięknych dziewczynach ale ostatecznie spodobało mi się pomaganie moim kolegom z grupy oraz nauka przedmiotów ścisłych.

4 Witajcie drodzy ludzie
Witajcie drodzy ludzie. Na projekt zapisałem się bez najmniejszego namysłu ponieważ bardzo lubię przedmioty ścisłe. Na początku miałem też bardzo duże ambicje żeby to wygrać, aktualnie to zeszło na drugi plan a ważna jest sama atmosfera zajęć. A lepszego zdjęcia nie miałem … naprawdę jestem dużo przystojniejszy :D

5 Przystąpiłem do projektu Ekologia ponieważ chciałem poszerzyć swoją wiedzę na temat naszego ekosystemu oraz zagrożeń środowiska spowodowanymi działalnością człowieka. Ten projekt poszerza wiedzę i jest przeprowadzany bardzo ciekawym sposobem.

6 Razem z innymi pięknymi ludźmi jesteśmy grupą która ma na celu badanie hałasu, odoru oraz nadmiernego oświetlenia. Wszystko to realizujemy w ramach projektu „Środowiskowi dywersanci. Hałas, Odór, Nadmierne oświetlenie”.

7 Krótki przegląd naszych osiągnięć w walce z odorem
Odór Krótki przegląd naszych osiągnięć w walce z odorem

8 Pierwszą lekcją związaną z odorem było określenie co go wywołuje, jak się go pozbyć, czym jest mierzony oraz co to jest w ogólnym znaczeniu odór.

9 Odór jest to nieprzyjemny zapach
Odór jest to nieprzyjemny zapach. Odory są to najczęściej wieloskładnikowe mieszaniny zapachów

10 Zapachy przenoszone są dzięki zjawisku dyfuzji czyli samorzutnego mieszania się gazów. Szybkość dyfuzji jest zależna od ciśnienia oraz temperatury danego gazu.

11 Zapachy czujemy do 30 sekund później intensywność maleje, ponieważ przyzwyczajamy się do zapachu. Obraz rzeczy pachnącej powoduje że nie zaskakujemy się zapachem i od razu sobie go wyobrażamy.

12 29 listopada 2011 wraz z panią Tudry oraz panią Dublańską pojechaliśmy na Sobięcin by mierzyć poziom odoru w pobliżu koksowni.

13 Badanie polegało na ustawieniu się 4 osób w rogach kwadratu o boku 10m i określanie przez każdą z nich intensywność zapachu co 15 s przez 5 min.

14 Intensywność zapachu Pomiar I odległość 400m 3 2 1 Sekunda 15 30 45 60 Minuta 4 5

15 Intensywność zapachu Pomiar II odległość 220m 3 2 1 Sekunda 15 30 45 60 Minuta 4 5

16 Wyniki zostały pokazane na wykresie.
Wyniki z tabel zostały opracowane poprzez obliczenie średniej wartości intensywności zapachu. Liczyliśmy to ze wzoru: I=((3*x+2*y+1*z))/8 Wyniki zostały pokazane na wykresie.

17

18 Podczas ankiety dowiedzieliśmy się że aż 57 ankietowanym ze 175 przeszkadza odór w naszym mieście a aż 30 z nich w stopniu bardzo uciążliwym.

19 Krótki przegląd naszych osiągnięć w walce z hałasem

20 Hałas według ankietowanych jest największym problemem Wałbrzycha ponieważ aż połowa z nich deklaruje że bardzo im on przeszkadza. Jako źródła hałasu podawane były najczęściej główne ulice w mieście. Ale ankietowani nie zapomnieli też o uporczywych sąsiadach którzy plasują się na drugim miejscu

21 Zaciekawieni tym postanowiliśmy sprawdzić jaki poziom dźwięku jest w naszej szkole podczas przerwy.

22 Parter

23 I piętro

24 II piętro

25 Warto się zastanowić na tym jak człowiek odbiera dźwięki
Warto się zastanowić na tym jak człowiek odbiera dźwięki. Ucho składa się z trzech części: ucha zewnętrznego, ucha środkowego oraz ucha wewnętrznego. Ucho zewnętrzne występuje jedynie u ssaków. Ucho zewnętrzne i środkowe odpowiadają głównie za słuch, ucho wewnętrzne zawiera także elementy odpowiedzialne za równowagę.

26 Hałasy bywały przyczyną procesów sąsiedzkich już w średniowieczu
Hałasy bywały przyczyną procesów sąsiedzkich już w średniowieczu. Od XVI w. wydawano przepisy ograniczające hałas w miastach. Niekiedy były specyficzne: np. Anglicy zakazywali bicia żon o pewnych porach dnia i nocy wyłącznie dlatego, aby ich krzyki nie przeszkadzały sąsiadom. Od XIX wieku w wielu miastach zakazywano słuchania muzyki przy otwartych oknach.

27 Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
25 kwietnia

28 Nadmierne Oświetlenie
Czy to naprawdę aż tak wielki problem?

29 Czy nadmierne oświetlenie występuje w Wałbrzychu
Czy nadmierne oświetlenie występuje w Wałbrzychu? Na to pytanie twierdząco odpowiedziało 18 ze 175 ankietowanych. Większość z nich przyznawała jednak że Wałbrzych jest za słabo oświetlony.

30 Zanieczyszczenie świetlne jest to termin mówiący o nadmiernym oświetleniu w nocy. Utrudnia obserwację astronomiczną nieba oraz ma negatywny wpływ na faunę i florę naturalnie przystosowaną do życia w ciemności w czasie nocy

31

32 Ponieważ w szkole posiadamy luksometr mieliśmy możliwość do badania natężenia światła.

33 Nasze pomiary: Ciemny pokój - 136lx Laser czerwony lx Laser zielony - >20000lx Lampa czołowa -1500lx Latarka lx

34 Siema! Jestem pan oko :D to ja codziennie muszę oglądać to wszystko co nas otacza ale także jestem narażony na działanie nadmiernego oświetlenia

35 Moja budowa nie jest trudna
Moja budowa nie jest trudna. Najważniejsze części to tęczówka która ogranicza ilość promieni świetlnych wpadających do oka, soczewka która skupia obraz, oraz siatkówka która ten obraz odczytuje.

36 Wielkie dzięki za dotrwanie do końca
To skrócone zakończenie jest spowodowane moim spaniem przed monitorem w trakcie pisania tej pracy.

37 Pozdrawiamy najpiękniejsza
Grupa I


Pobierz ppt "Podsumowanie I semestru"

Podobne prezentacje


Reklamy Google