Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYDZIAŁ TURYSTYKI I NAUK O ZDROWIU Kierunek: TURYSTYKA I REKREACJA Specjalność: Zarządzanie turystyką.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYDZIAŁ TURYSTYKI I NAUK O ZDROWIU Kierunek: TURYSTYKA I REKREACJA Specjalność: Zarządzanie turystyką."— Zapis prezentacji:

1 WYDZIAŁ TURYSTYKI I NAUK O ZDROWIU Kierunek: TURYSTYKA I REKREACJA Specjalność: Zarządzanie turystyką

2 MIĘDZYNARODOWE ORGANIZACJE TURYSTYCZNE
Autorzy: Maria Matusik Paulina Stawiarska Kamil Borzęcki

3 Amerykańskie Stowarzyszenie Agentów Podróży

4 Historia Amerykańskie Stowarzyszenie Agentów Podróży powstało w 1931 roku. Początkowo nosiło nazwę Amerykańskie Stowarzyszenie Statków Parowych i Agentów Turystycznych. Obecną nazwę przyjęło w 1946 roku. Większość członków ASTA stanowią firmy sektora turystycznego z Kanady i Stanów Zjednoczonych.

5 Misja Chronić i promować wzajemne interesy członków, działać zgodnie z kodeksem etycznym, stymulować popyt na usługi turystyczne oraz promować korzystanie z usług członków Stowarzyszenia

6 Cele •Promowanie aktywności turystycznej ludzi wszystkich narodów,
•Polepszanie wizerunku swych członków i zachęcanie do korzystania z ich usług, •Reprezentowanie poglądów i interesów agentów podróży na wszystkich szczeblach administracji rządowej i przemysłu turystycznego, •Promowanie profesjonalnych i etycznych wzorców zachowań w przemyśle turystycznym, •Stanowić źródło informacji dla przedstawicieli sektora turystycznego na całym świecie, •Działanie na rzecz ochrony konsumenta i bezpieczeństwa podróży, •Prowadzenie programów edukacyjnych dla członków i podmiotów związanych z przemysłem turystycznym, •Zwracanie uwagi na wpływ, jaki ma turystyka na środowisko naturalne.

7 Członkostwo Wbrew swej nazwie, która sugeruje, iż ASTA grupuje wyłącznie biura amerykańskie, nie jest to organizacja regionalna. Wśród członków Stowarzyszenia zawsze przeważały firmy z USA i Kanady, jednak zrzesza ono wiele tysięcy firm turystycznych z całego świata. Członkami ASTA są przedstawiciele wszystkich branż związanych z przemysłem turystycznym i hotelarskim, a mianowicie: biura i agencje turystyczne, touroperatorzy, hotele i sieci hotelowe, linie lotnicze, przewoźnicy promowi, wypożyczalnie samochodów i inni usługodawcy związani z turystyką344. Liczba członków Stowarzyszenia przekracza , a ponad tysiąc związanych jest z nim co najmniej od 25 lat.

8 Członkostwo w ASTA istnieje wyjątkowo duża liczba kategorii członkostwa: •TravelAgency Company. Członkowie tej kategorii muszą pochodzić z USA lub innych terytoriów od nich zależnych, •International Travel Agency Company. Członkowie tej kategorii pochodzą spoza terenu USA •TravelProfessional- pracownicy lub przedstawiciele handlowi agencji akredytowanych przy ARC i IATAN •Allied Company - instytucje zaangażowane w dostarczanie usług oraz in¬ formacji dla agencji turystycznych •Senior - emerytowani członkowie ASTA lub reprezentanci swoich przedsiębiorstw, pracujący w turystyce co najmniej 12 lat. •Honorary - osoby, którym tytuł honorowego członka nadaje Zarząd ASTA. Tytuł ten przyznawany jest przeważnie za wybitne zasługi dla przemysłu turystycznego.

9 Władze i Struktura organizacyjna
Struktura zarządu składa się z 24 osób oraz powoływanego komitetu wykonawczego Zarząd(24 osoby) Komitet wykonawczy(wiceprezydent, Sekretarz oraz Skarbnik

10 Bibliografia Międzynarodowe Organizacje Turystyczne Wiesław Alejziak, Tomasz Marciniec www. asta.org

11 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "WYDZIAŁ TURYSTYKI I NAUK O ZDROWIU Kierunek: TURYSTYKA I REKREACJA Specjalność: Zarządzanie turystyką."

Podobne prezentacje


Reklamy Google