Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu Oświata, kultura, sport – czyli działalność samorządu w Przasnyszu

2 Przasnysz- krótki opis
Przasnysz – miasto i gmina miejska w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, nad Węgierką. W latach miasto administracyjnie należało do województwa ostrołęckiego. Miasto leżące na północnym Mazowszu ma połączenia drogowe z Warszawą, Olsztynem, Ostrołęką, Działdowem, Ciechanowem, Makowem Mazowieckim i Mławą. Przez Przasnysz przechodzą drogi: krajowa nr 57 i wojewódzkie nr 544 i nr 617. Na wschód od miasta znajduje się lotnisko Aeroklubu Północnego Mazowsza. Według danych z 31 grudnia miasto miało mieszkańców. Herb Przasnysza

3 Przasnysz- krótki opis - ciąg dalszy
Ratusz i rynek od strony pn.-zach. Kościół i klasztor pasjonistów w Przasnyszu

4 Oświata W ramach wydatków budżetowych dokonano wielu remontów, które w poszczególnych latach kształtowały się następująco:

5 Oświata

6 Oświata Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu

7 Kultura Miejski Dom Kultury w Przasnyszu jest samorządową instytucją kultury. Utrzymuje się z dotacji budżetowej i dochodów własnych, które w omawianym okresie kształtowały się w następujący sposób: Rok Dotacja U.M w tys. zł Dochody własne MDK w tys. zł 1998 28.000 1999 38.000 2000 78.000 2001 93.000 2002 W okresie wykonano szereg inwestycji i prac remontowych, m.in.: - remont ścian wokół sceny w budynku i wymiana 3 drzwi, - położono nową dębową podłogę na scenie MDK, - częściowa Wymiana rur spustowych, - częściowe odnowienie budynku, - składany dach nad plenerową sceną

8 Kultura - punkt zasilania elektrycznego w Muzeum Historycznym w celu
podłączenia nagłośnienia na imprezy rozrywkowe (,dni Przasnysza'' i inne), - zakupiono nowoczesny keyboard do nauczania w Ognisku Muzycznym, - wykonano blaty i półki w kuchni, - schodki na scenę w MDK, - remont schodów dostawczych i Przez ,"Parkową'', -balustrada przy wejściu użytkowanym -kurtynę na sali widowiskowej, -zakup małego kontenera na śmieci o poj l w miejsce zbędnego , - wykonano 6 stołów składanych, -W 2001 roku opracowano kosztorys inwestorski na wymianę blachy na dachu MDK ( kwota kosztorysowa zł), -zakupiono zestaw nagłaśniający o mocy 300 w na mniejsze imprezy, -zakupiono komputer Mc Intosh do prac plastycznych i wydawniczych, - urządzenia do opraw wydawanych publikacji i na świadczenie usług : bindownica, laminarka, foliarka i gilotyna.

9 Kultura W latach w Przasnyszu w ramach sieci bibliotek publicznych funkcjonowały: -Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Natkowskiej z wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych -dwie filie biblioteczne: Filia Nr 1 na osiedlu Orlika - ogólna Filia Nr 2 dla Dzieci i Młodzieży. W ramach poprawy standardu pomieszczeń bibliotecznych w latach dokonano następujacych zmian: przeniesiono Filie dla Dzieci i Młodzieży do nowego lokalu przy ul. Św. Wojciecha 3, 2005- wymiana części okien w Filii dla Dzieci i Młodzieży, 2006- przeniesiono Filię Nr 1 na Osiedlu Orlika z ulicy Sosnowej 9 na ulicę Orlika 27. -trwa przeprowadzka Miejskiej Biblioteki Publicznej z lokalu przy ul. 3 Maja 16 do lokalu przy ul. Kilińskiego 2. Podstawowymi, statutowymi działaniami MBP są gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych. W latach przasnyskie biblioteki wzbogaciły się w nastepującą liczbę woluminów:

10 Kultura Rok Liczba nowych książek - ogółem W tym: z zakupu Z darów od instytucji i osób prywatny ch Inne wpływy 2002 659 468 191 - 2003 705 488 217 2004 948 564 344 40 2005 1.434 1.294 47 93 2006 (stan na ) 340 263 77 Powyższe zestawienie pokazuje, ze wzrasta liczba egzemplarzy zakupionych przez MBP. Dzieje się to dlatego, że biblioteka korzysta z dotacji finansowej na zakup książek, dzięki temu, że bierze udział w programie operacyjnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Promocja Czytelnictwa. Priorytet 1".

11 Tak wyglądał przasnyski stadion jeszcze w 2007 roku.
Sport Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu powstał z dniem 1 stycznia 2001 r. i była to ważna data, w zarządzaniu kultura fizyczna w mieście. Podniesiona została ranga sportu masowego i rekreacji jako ważnego i niezbędnego elementu rozwoju społeczeństwa. W ciągu ostatnich lat stadion oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu zmieniał się gruntownie. Oto zdjęcia z tych remontów. Tak wyglądał przasnyski stadion jeszcze w 2007 roku.

12 Prace remontowe stadionu
Sport Prace remontowe stadionu

13 Sport Stadion oraz Stadion oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji po remoncie

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Monika Sobocińska 1994, klasa III gimnazjum Paweł Sendrowski Monika Zamielska Adam Grabowski Monika Lewicka Klaudia Berk Publiczne Gimnazjum z Oddz. Integracyjnymi im. Noblistów Polskich, ul. Orlika Przasnysz Opiekun: mgr Urszula Wasilewska Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.

15 Podziękowanie W imieniu całej mojej grupy
chciałabym podziękować Jarosławowi Szmulskiemu, Krzysztofowi Gadomskiemu oraz Urszuli Wasilewskiej za ogromną pomoc w realizacji projektu. Dziękujemy. Przewodnicząca grupy, Monika Sobocińska


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google