Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu Oświata, kultura, sport – czyli działalność samorządu w Przasnyszu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu Oświata, kultura, sport – czyli działalność samorządu w Przasnyszu."— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu Oświata, kultura, sport – czyli działalność samorządu w Przasnyszu

2 Przasnysz- krótki opis Przasnysz – miasto i gmina miejska w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim, nad Węgierką. W latach miasto administracyjnie należało do województwa ostrołęckiego. Miasto leżące na północnym Mazowszu ma połączenia drogowe z Warszawą, Olsztynem, Ostrołęką, Działdowem, Ciechanowem, Makowem Mazowieckim i Mławą. Przez Przasnysz przechodzą drogi: krajowa nr 57 i wojewódzkie nr 544 i nr 617. Na wschód od miasta znajduje się lotnisko Aeroklubu Północnego Mazowsza. Według danych z 31 grudnia 2006 miasto miało mieszkańców. Herb Przasnysza

3 Przasnysz- krótki opis - ciąg dalszy Kościół i klasztor pasjonistów w Przasnyszu Ratusz i rynek od strony pn.- zach.

4 Oświata W ramach wydatków budżetowych dokonano wielu remontów, które w poszczególnych latach kształtowały się następująco:

5 Oświata

6 Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu

7 Kultura Rok Dotacja U.M w tys. zł Dochody własne MDK w tys. zł Miejski Dom Kultury w Przasnyszu jest samorządową instytucją kultury. Utrzymuje się z dotacji budżetowej i dochodów własnych, które w omawianym okresie kształtowały się w następujący sposób: W okresie wykonano szereg inwestycji i prac remontowych, m.in.: - remont ścian wokół sceny w budynku i wymiana 3 drzwi, - położono nową dębową podłogę na scenie MDK, - częściowa Wymiana rur spustowych, - częściowe odnowienie budynku, - składany dach nad plenerową sceną

8 Kultura - punkt zasilania elektrycznego w Muzeum Historycznym w celu podłączenia nagłośnienia na imprezy rozrywkowe (,dni Przasnysza'' i inne), - zakupiono nowoczesny keyboard do nauczania w Ognisku Muzycznym, - wykonano blaty i półki w kuchni, - schodki na scenę w MDK, - remont schodów dostawczych i Przez,"Parkową'', -balustrada przy wejściu użytkowanym -kurtynę na sali widowiskowej, -zakup małego kontenera na śmieci o poj l w miejsce zbędnego , - wykonano 6 stołów składanych, -W 2001 roku opracowano kosztorys inwestorski na wymianę blachy na dachu MDK ( kwota kosztorysowa zł), -zakupiono zestaw nagłaśniający o mocy 300 w na mniejsze imprezy, -zakupiono komputer Mc Intosh do prac plastycznych i wydawniczych, - urządzenia do opraw wydawanych publikacji i na świadczenie usług : bindownica, laminarka, foliarka i gilotyna.

9 Kultura W latach w Przasnyszu w ramach sieci bibliotek publicznych funkcjonowały: -Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Natkowskiej z wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych -dwie filie biblioteczne: Filia Nr 1 na osiedlu Orlika - ogólna Filia Nr 2 dla Dzieci i Młodzieży. W ramach poprawy standardu pomieszczeń bibliotecznych w latach dokonano następujacych zmian: przeniesiono Filie dla Dzieci i Młodzieży do nowego lokalu przy ul. Św. Wojciecha 3, wymiana części okien w Filii dla Dzieci i Młodzieży, przeniesiono Filię Nr 1 na Osiedlu Orlika z ulicy Sosnowej 9 na ulicę Orlika 27. -trwa przeprowadzka Miejskiej Biblioteki Publicznej z lokalu przy ul. 3 Maja 16 do lokalu przy ul. Kilińskiego 2. Podstawowymi, statutowymi działaniami MBP są gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych. W latach przasnyskie biblioteki wzbogaciły się w nastepującą liczbę woluminów:

10 Kultura Rok Liczba nowych książek - ogółem W tym: z zakupu Z darów od instytucji i osób prywatny ch Inne wpływy (stan na ) Powyższe zestawienie pokazuje, ze wzrasta liczba egzemplarzy zakupionych przez MBP. Dzieje się to dlatego, że biblioteka korzysta z dotacji finansowej na zakup książek, dzięki temu, że bierze udział w programie operacyjnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Promocja Czytelnictwa. Priorytet 1".

11 Sport Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu powstał z dniem 1 stycznia 2001 r. i była to ważna data, w zarządzaniu kultura fizyczna w mieście. Podniesiona została ranga sportu masowego i rekreacji jako ważnego i niezbędnego elementu rozwoju społeczeństwa. W ciągu ostatnich lat stadion oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu zmieniał się gruntownie. Oto zdjęcia z tych remontów. Tak wyglądał przasnyski stadion jeszcze w 2007 roku.

12 Sport Prace remontowe stadionu

13 Sport Stadion oraz Stadion oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji po remoncie

14 Monika Sobocińska 1994, klasa III gimnazjum Paweł Sendrowski 1994, klasa III gimnazjum Monika Zamielska 1994, klasa III gimnazjum Adam Grabowski 1994, klasa III gimnazjum Monika Lewicka 1994, klasa III gimnazjum Klaudia Berk 1994, klasa III gimnazjum Publiczne Gimnazjum z Oddz. Integracyjnymi im. Noblistów Polskich, ul. Orlika Przasnysz Opiekun: mgr Urszula Wasilewska W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.

15 Podziękowanie W imieniu całej mojej grupy chciałabym podziękować Jarosławowi Szmulskiemu, Krzysztofowi Gadomskiemu oraz Urszuli Wasilewskiej za ogromną pomoc w realizacji projektu. Dziękujemy. Przewodnicząca grupy, Monika Sobocińska


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu Oświata, kultura, sport – czyli działalność samorządu w Przasnyszu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google