Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gmina Opole Lubelskie. Wikipedia.pl W ciągu tych 20 lat nasza gmina bardzo się zmieniła. Dzięki opracowanej strategii rozwoju Gminy Opole Lubelskie zmiany.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gmina Opole Lubelskie. Wikipedia.pl W ciągu tych 20 lat nasza gmina bardzo się zmieniła. Dzięki opracowanej strategii rozwoju Gminy Opole Lubelskie zmiany."— Zapis prezentacji:

1 Gmina Opole Lubelskie

2 Wikipedia.pl

3 W ciągu tych 20 lat nasza gmina bardzo się zmieniła. Dzięki opracowanej strategii rozwoju Gminy Opole Lubelskie zmiany nastąpiły przede wszystkim: w wykorzystaniu środków pozabudżetowych; w rozwoju i unowocześnieniu bazy sportowo – rekreacyjnej; w zwiększeniu nakładów na oświatę; w zabezpieczaniu środowiska naturalnego; w nawiązywaniu współpracy zagranicznej; w promocji gminy; miasta partnerskie : Hamme-Belgia Sokal-Ukraina Satorajuhely - Węgry Jarmark Opolski Tablice informacyjne, drogowskazy turystyczne prasa: Opolanin Rowerem na przełaj... Opole Lubelskie i okolice Opole Lubelskie- katalog tradycji rzemieślniczych i kupieckich Turystyczna mapa miasta i gminy Są miejsca urokliwe i wiele innych

4 Nowa oczyszczalnia ścieków oraz rozbudowana kanalizacja sanitarna w Opolu Lubelskim (2006 - 2009) Certyfikat Samorząd przyjazny środowisku - 2007r.

5 Rekultywacja składowiska odpadów komunalnych Ożarów II (2004 - 2005) Inwestycja realizowana wspólnie z gminami sąsiadującymi.

6 Budowa kąpieliska miejskiego (2004 - 2005) Projekt jako jeden z wielu sfinansowany z funduszy europejskich

7 Moje boisko - Orlik 2012 – budowa obiektu sportowego współfinansowanego z programu rządowego

8 Budowa hali sportowej w Kluczkowicach

9 Budowa dróg gminnych na Pomorzu, w Niezdowie, Franciszkowie Starym; modernizacja oświetlenia I miejsce w ogólnopolskim konkursie Najlepiej oświetlona gmina- 2003r.

10 Zmiana wizerunku szkół: ZS Kluczkowice - nowa elewacja budynku, wymiana kotłowni węglowej na nowoczesną olejową, remont ogrodzenia, wymiana pokrycia dachowego, stworzenie 2 pracowni komputerowych; ZS Kluczkowice - nowa elewacja budynku, wymiana kotłowni węglowej na nowoczesną olejową, remont ogrodzenia, wymiana pokrycia dachowego, stworzenie 2 pracowni komputerowych; ZS Nr 1 w Opolu Lubelskim – modernizacja kotłowni, przebudowa boiska wielofunkcyjnego ogólnodostępnego, wymiana stolarki okiennej, zakup znaków drogowych na miasteczko ruchu drogowego; ZS Nr 1 w Opolu Lubelskim – modernizacja kotłowni, przebudowa boiska wielofunkcyjnego ogólnodostępnego, wymiana stolarki okiennej, zakup znaków drogowych na miasteczko ruchu drogowego; ZS Nr 2 w Opolu Lubelskim – Moje boisko - Orlik 2012, budowa bieżni o powierzchni poliuretanowej; ZS Nr 2 w Opolu Lubelskim – Moje boisko - Orlik 2012, budowa bieżni o powierzchni poliuretanowej; SP Wandalin – budowa szkoły; SP Wandalin – budowa szkoły; SP Niezdów – wymiana okien w sali gimnastycznej; SP Niezdów – wymiana okien w sali gimnastycznej;

11 ZS w Kluczkowicach kiedyś i teraz… Gmina przyjazna oświacie – wyróżnienie ZNP – 2009r.

12 Gmina Opole patronuje i współfinansuje różne działania kulturalne: Jarmark Opolski organizowany od 2001 roku – święto rzemieślników i przedsiębiorców; Jarmark Opolski organizowany od 2001 roku – święto rzemieślników i przedsiębiorców; Opolska Gala Tańca z Ogólnopolskim Turniejem Tańca Towarzyskiego prowadzonym w 2009r przez Iwonę Pavlović; Opolska Gala Tańca z Ogólnopolskim Turniejem Tańca Towarzyskiego prowadzonym w 2009r przez Iwonę Pavlović; Festiwal Kina Offowego Filmoffo; Festiwal Kina Offowego Filmoffo; Festiwal Kolęd i Pastorałek Polska Kolęda; Festiwal Kolęd i Pastorałek Polska Kolęda; Zorganizowanie akcji w ramach programu Katyń… ocalić od zapomnienia prowadzonego przez Stowarzyszenie Parafiada (zakup tablic upamiętniających oficerów zamordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie); Zorganizowanie akcji w ramach programu Katyń… ocalić od zapomnienia prowadzonego przez Stowarzyszenie Parafiada (zakup tablic upamiętniających oficerów zamordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie);

13

14 Nasi rodzice, nauczyciele jednomyślnie stwierdzają, że w ostatnim 20 - leciu są widoczne zasadnicze zmiany w pracy Urzędu Miejskiego. Wielka troska trzech kolejnych burmistrzów doprowadziła do zmiany wizerunku miasta i wsi, co świadczy o dobrych rządach włodarzy. W dzisiejszych czasach każdy petent jest klientem, który chce być obsłużony szybko i kulturalnie. Pracownicy są kompetentni i życzliwi. Świadczy o tym certyfikat zdobyty przez gminę w 2006 roku Gmina Fair Play. Gmina pozyskuje wiele środków z Unii Europejskiej i programów rządowych na realizację różnorodnych zadań. Świadczy to o zaangażowaniu i rzeczowości urzędników. Wielkie Uznanie! Zwieńczeniem działalności samorządowej jest desygnowanie burmistrza Dariusza Wróbla do udziału w pracach Komitetu Regionów, działającego przy Parlamencie Europejskim w Brukseli, organu doradczego składającego się z przedstawicieli władz regionalnych i lokalnych w krajach członkowskich. Członkiem Komitetu Regionów jest pan D. Wróbel od 2008r. jako przedstawiciel strony samorządowej – rekomendowany przez Unię Miasteczek Polskich. Laur Europejska Gmina. Europejskie miasto – 2009r

15 Artur PakułaRadosław Teresiński 1994, III gim. Joanna KalinowskaPiotr Stolarz Joanna KalinowskaPiotr Stolarz 1994, III gim.1994, III gim. Bartosz Kubiś Bartosz Kubiś 1994, III gim. Zespół Szkół w Kluczkowicach Ewa Pietras Ewa Pietras ewapietras@vp.pl Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gmina Opole Lubelskie. Wikipedia.pl W ciągu tych 20 lat nasza gmina bardzo się zmieniła. Dzięki opracowanej strategii rozwoju Gminy Opole Lubelskie zmiany."

Podobne prezentacje


Reklamy Google