Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zbydniowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zbydniowie"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zbydniowie
ZMIANY PRZEPROWADZONE W DZIERDZIÓWCE w LATACH 1990 – 2010 ZA SPRAWĄ SAMORZĄDU Gmina Zaleszany

2 Dzierdziówka – moja wieś
Niewątpliwie w ciągu ostatnich 20 lat wiele zmieniło się w mojej miejscowości. Z jednych zmian mieszkańcy są zadowoleni, z innych nieco mniej. W sołectwie najważniejszym organem samorządowym, dzięki któremu zachodzą zmiany i wieś się rozwija jest ZEBRANIE WIEJSKIE. To miejsce na podanie źródła powyższego cytatu

3 Samorząd wiejski Zebranie wiejskie to najważniejszy organ władzy samorządowej w sołectwie, gdyż to ono podejmuje uchwały. W skład zebrania wiejskiego wchodzą wszyscy stali mieszkańcy sołectwa uprawnieni do głosowania. W skład samorządu wieskiego wchodzi: sołtys - w kadencji na lata 2006 – 2010 jest nim Grzegorz Garanty, rada sołecka – w kadencji na lata 2006 – 2010 w jej skład wchodzą: Karbowniczek Emilian - przewodniczący, Kowalik Witold, Maj Stanisław, Grobel Tomasz, Gębala Andrzej , Soból Sylwester , To miejsce na podanie źródła powyższego cytatu

4 DOM LUDOWY Dom ludowy w Dzierdziówce powstał w latach 60. ubiegłego wieku. Wtedy można było go tak nazwać, gdyż toczyło się tam życie kulturalne. Organizowano zabawy, potańcówki, uroczystości na wszelkie okazje. W latach 90. XX wieku życie kulturalne w domu ludowym zamarło. Teraz jednak coś zaczyna się dziać. W dużej sali na wakacjach organizowane są dyskoteki, głównie dla młodzieży. Urządza tu się też komunie czy wesela. Niegdyś w drugim, dużo mniejszym pomieszczeniu był sklep, który zamknięto. W miejscu dawnego sklepu powstała „mini siłownia”. W trzecim pomieszczeniu jest stół do tenisa stołowego. Stosunkowo niedawno odnawiano dom ludowy. Został otynkowany, a wnętrze całkowicie się zmieniło. Całość wygląda teraz ładnie i schludnie.

5 PRZED …

6

7 W TRAKCIE …

8 PO …

9 BIBLIOTEKA Historia biblioteki w Dzierdziówce jest długa. Dawniej była tu szkoła: dwie klasy, pokój nauczycielski i mała sala gimnastyczna. Szkołę z powody zbyt małej liczby uczniów zamknięto i przeniesiono do Zbydniowa. Samorząd zdecydował, że w tym miejscu powstanie biblioteka. Tak też się stało. Po odnowieniu budynku zawieszono tablicę, kupiono regały i książki. Pomimo małej liczby książek już w pierwszym roku do biblioteki zapisały się 102 osoby. Teraz wiele osób, za prośbą sołtysa bibliotekarza, poszerza księgozbiór o własne zbiory. Sam oddałem znaczną liczbę książek.

10 MUZEUM Niedługo po powstaniu biblioteki, w grudniu 2007 roku powstało „Muzeum Przyrodnicze Koniec Świata”. Inicjatorem był Sebastian Sobowiec – „nakręcony” przyrodnik. W muzeum można znaleźć okazy piór rzadkich ptaków czy koszatniczki – małe zwierzątka podobne rozmiarem do świnek morskich. W dawnym pokoju nauczycielskim powstał jakby gabinet sołtysa, gdzie można zagrać w różne gry planszowe. Tu także organizowane są w każdą sobotę zabawy dla młodszych. Na sali gimnastycznej stoi teraz bilard, który czynny jest, podobnie jak biblioteka, od do od wtorku do piątku.

11

12 Za czasów szkoły przed budynkiem nie było właściwie nic oprócz zgliszcz i starej ubikacji. Dzięki staraniom samorządu teren uprzątnięto, a na nieużytkach postawiono grzybek i w ramach projektu „wygraj w tysiąca” dwa małe boiska do koszykówki. Odnowiono także boisko do siatkówki i postawiono bramki za domem ludowym. Utworzenie boiska do siatkówki plażowej okazało się bardzo trafną inwestycją. Organizowane są na nim turnieje, a wieczorami co dzień gra na nim młodzież. Niedawno obok boiska do siatkówki powstał plac zabaw z piaskownicą i dwoma ławkami. To także było trafne przedsięwzięcie. Wielu z mieszkańców Dzierdziówki nie miało pojęcia, że na wsi jest tak dużo dzieci, które teraz bawią się na placu zabaw.

13

14 Jak widać jest wiele zmian, które usprawniają i ulepszają życie
Jak widać jest wiele zmian, które usprawniają i ulepszają życie. Można by wymieniać jeszcze wiele zmian: nowe przystanki, dwie nowe drogi asfaltowe, tablice informacyjne, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej. Myślę, że sołectwo jest na dobrej drodze do rozwoju i zapewnieniu mieszkańcom zarówno wygody jak i bezpieczeństwa.

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Jacek Gębala 1995, telefon/ , klasa II Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zbydniowie Opiekun Zespołu – Danuta Marut Krajanowska – Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zbydniowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google