Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT ZAWODOZNAWCZY „WARSZTATY KULINARNO- ARANŻACYJNE”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT ZAWODOZNAWCZY „WARSZTATY KULINARNO- ARANŻACYJNE”"— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT ZAWODOZNAWCZY „WARSZTATY KULINARNO- ARANŻACYJNE”
ZESPÓŁ SZKÓŁ AGROTECHNICZNYCH IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH W BOŻKOWIE BOŻKÓW 89A,

2 PROJEKT WYŁONIONY W DRODZE KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ DCIZiDN W WAŁBRZYCHU W RAMACH PROJEKTU „MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU II”

3 PRZY REALIZACJI PROJEKTU PRACOWAŁO 13 UCZNIÓW PODZIELONYCH NA 2 GRUPY:
GRUPA I GRUPA II OPIEKUNOWIE

4 ETAP PROJEKTOWANIA I grupa: Menu : tartinki sałatka szynkowa
pomidory z mozzarellą koreczki owocowe koreczki z wędliną deser owocowy z galaretką napoje zimne i gorące I grupa: zaplanowała menu przyjęcia okolicznościowego; zaplanowała ilość niezbędnej zastawy stołowej; sporządziła zapotrzebowanie na surowce i sprzęt niezbędne do zorganizowania przyjęcia.

5 ETAP PROJEKTOWANIA II grupa:
zapoznała się z różnymi technikami florystycznymi; zapoznała się z roślinami wykorzystywanymi we florystyce; zaprojektowała wystrój bankietowy i aranżację stołów; zaplanowała zakup potrzebnych materiałów, sprzętu i roślin.

6 ETAP REALIZACJI I grupa:
dokonała zakupu surowców i sprzętu niezbędnego do zorganizowania przyjęcia; sporządziła zaplanowane potrawy; przygotowała stoły bankietowe; zapewniła obsługę kelnerską ; wykonała czynności porządkowe podsumowała projekt

7 ETAP REALIZACJI II grupa:
wykonała dekorację oraz tematyczna aranżację bankietową; udokumentowała przebieg projektu; podsumowała projekt.

8 WYNIKI NASZEJ PRACY Finałem projektu było przyjęcie okolicznościowe zorganizowane w sali obsługi konsumenta w dniu 26 kwietnia br. W tym dniu miała miejsce uroczysta akademia z okazji ukończenia szkoły przez klasy czwarte. Po akademii zaproszeni goście, Dyrekcja, grono pedagogiczne , rodzice i uczniowie spotkali się po raz ostatni na przyjęciu okolicznościowym zrealizowanym w ramach projektu.

9

10 PODSUMOWANIE PROJEKTU-WNIOSKI
Realizacja projektu w powyższej formie pozwoliła na pokazanie nowoczesnego podejścia do tematu przyjęcia okolicznościowego wyrażonego za pomocą aranżacji stołów oraz poczęstunku; Innowacyjność projektu opierała się na zintegrowaniu umiejętności z różnych dziedzin oraz współpracy uczniów z dwóch kierunków kształcenia (technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik architektury krajobrazu).


Pobierz ppt "PROJEKT ZAWODOZNAWCZY „WARSZTATY KULINARNO- ARANŻACYJNE”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google