Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzieżowa Akcja Obywatelska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzieżowa Akcja Obywatelska"— Zapis prezentacji:

1 Młodzieżowa Akcja Obywatelska
20 LAT WSPÓLNIE Młodzieżowa Akcja Obywatelska

2 W 1989 roku w Polsce rozpoczęła się transformacja ustrojowa
W 1989 roku w Polsce rozpoczęła się transformacja ustrojowa. 4 czerwca odbyły się pierwsze wolne wybory. Nasz kraj wszedł na drogę samorządności. Od tej pory zaszło wiele pozytywnych zmian. Nie ominęły one gminy Grodzisk Mazowiecki.

3 Symbolem nowoczesnych zmian w naszej gminie stało się grodziskie Centrum Kultury, które zajęło miejsce dawnej fabryki „IWIS”.

4 Najpierw trochę historii…
Fabryka „IWIS” powstała w latach 20. XX wieku. Założył ją inżynier Witold Izdebski, chcąc wyprzeć z rynku niemieckie węże pożarnicze. Już w latach 30. zakład bardzo dobrze prosperował. Poza tym zajmowano się w nim też produkcją sieci rybackich i wyrobów kokosowych.

5 Po zakończeniu II wojny światowej „IWIS” został upaństwowiony w 1949 roku. W ramach PAX-u wraz z innymi fabrykami zajął się produkcją środków czystości. W latach 50. Kontynuowano wytwarzanie węży strażackich, sieci, a także zapoczątkowano robienie siatek maskujących na potrzeby wojska.

6 W latach 60. nadal wytwarzano węże gaśnicze
W latach 60. nadal wytwarzano węże gaśnicze. Spalił się jednak strop nad krosnami. Urządzenia wymieniono. W związku z tym zmieniono produkcję. Rozpoczęto konstruowanie taśmociągów w ramach Żyrardowskich Zakładów Tkanin Technicznych. Działo się tak do końca lat 80.

7 Zmiana ustroju wiązała się jednak z pogorszeniem sytuacji zakładu
Zmiana ustroju wiązała się jednak z pogorszeniem sytuacji zakładu. Zaczął podupadać. W latach pojawił się pomysł zrobienia w jego budynku hal targowych, lecz nie został zaaprobowany przez kupców. Fabrykę zamknięto. W 2005 roku zaczęto rozbiórkę.

8 A teraz współczesność…
Pomysłodawcą powstania Centrum Kultury był w dużej mierze sam burmistrz Grzegorz Benedykciński. Zaraz po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, w połowie 2004 roku złożono aplikację o środki unijne. Zaś we wrześniu 2005 roku podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji z Urzędem Wojewódzkim. fot. A. Kucharski fot. A. Kucharski

9 Budowę rozpoczęto w 2006 roku, a zakończono dwa lata później
Budowę rozpoczęto w 2006 roku, a zakończono dwa lata później. Generalnymi projektantami byli arch. A. Duda i arch. H. Zubel z firmy INARKO Sp. z o.o. Gliwice.

10 Centrum Kultury nastąpiło 28 czerwca 2008 roku. Wystąpili m. in. Budka
Uroczyste otwarcie Centrum Kultury nastąpiło 28 czerwca 2008 roku. Wystąpili m. in. Budka Suflera i Edyta Górniak. Od tamtej pory można skorzystać z: biblioteki, kina, kawiarni, sali historii miasta kręgielni, i innych miejsc. fot. A. Kucharski/ fot. A. Kucharski/

11 Centrum Kultury ma powierzchnię ponad 3700 m2
Centrum Kultury ma powierzchnię ponad 3700 m2. W jego sali widowiskowej jest 375 miejsc siedzących i dwa rodzaje nagłośnienia-osobne na koncerty i filmy, a także największy ekran rolowany w Polsce. W budynku swoje siedziby posiada radio i gazeta „Bogoria”.

12 Wśród mieszkańców naszego miasta przeprowadziliśmy ankietę dotyczącą Centrum Kultury. Oto jej rezultaty: Czy korzysta Pan/ Pani z Centrum Kultury? Czy decyzja o wybudowaniu Centrum Kultury była według Pana/ Pani słuszna? 100%- TAK 100%- TAK !!! 81%- TAK 19%- NIE

13 Czy Centrum Kultury spełnia Pana/ Pani oczekiwania?
Jak często korzysta Pan/ Pani z Centrum Kultury w ciągu roku? 94%- TAK 6%-NIE 21%- od 1 do 10 razy 29%- od 11 do 30 razy 9%- od 31 do 50 razy 23%- od 51 do 100 razy 18%- ponad 100 razy 94%- TAK 6%-NIE

14 Z jakiego typu rozrywki dostępnego w Centrum Kultury Pan/ Pani korzysta?

15 Autorzy prezentacji: Dziękujemy za uwagę-
Edyta Trepkowska Piotr Długołęcki Ola Grzywacz Monika Wodniak Kamil Guzak Daniel Chmiel Opiekun: Pani Maria Pogorzelec Gimnazjum nr 3 im. Leonida Teligi w Grodzisku Mazowieckim Dziękujemy za uwagę- Młodzież Dumna ze Swojej Gminy Dzięki władzom samorządowym w naszej gminie starą fabrykę zastąpiono wspaniałym, nowoczesnym, wielofunkcyjnym Centrum Kultury, które jeszcze długo będzie służyło ludziom. Jak widać z przeprowadzonej ankiety społeczeństwo podziela z nami tą opinię. Z nadzieją patrzymy w przyszłość.


Pobierz ppt "Młodzieżowa Akcja Obywatelska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google