Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Proste nagrywanie przy użyciu programu HardDisk OGG.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Proste nagrywanie przy użyciu programu HardDisk OGG."— Zapis prezentacji:

1 Proste nagrywanie przy użyciu programu HardDisk OGG

2 Po rozpakowaniu pliku hdogg.zip (np. za pomocą programu WinRAR czy WinZIP) do dowolnego, nowego katalogu na dysku, uruchamiamy program HardDiskOGG poprzez plik Harddisk.exe

3 Tak wygląda uruchomione okno programu

4 W pasku Output file wpisujemy ścieżkę dostępu do katalogu, w którym chcemy zapisać nagrany plik oraz nazwę pliku. Najlepiej z domyślnym rozszerzeniem.wav. Możemy też wybierać folder używając przycisku...

5 Z rozwijanej listy Output format wybieramy format pliku audio, który będziemy nagrywać. Najlepiej wybrać domyślny format Windows ACM.

6 Z prezentacji Podstawywy cyfrowej obróbki audio video wiedzą już Państwo co to jest normalizacja. Teraz czas przetestować tą wiedzę w praktyce. W polu Normalization zaznaczamy opcję Smart, dzięki której sygnał dźwięku automatycznie wyrówna się w wypadku gdyby poziom był zbyt niski.

7 Dotychczasowe ustawienia wystarczą by rozpocząć nagrywanie. O pozostałych opcjach programu zainteresowani mogą poczytać w pliku manual.htm (w języku angielskim).

8 Zanim jednak przystąpimy do nagrywania upewnijmy się, że kabel naszego mikrofon wpięty jest we właściwe miejsce na karcie dźwiękowej z tyłu komputera. Zwykle jest ono oznaczone czerwonym kolorem i ikoną mikrofonu.

9 W celu rozpoczęcia nagrywania klikamy oczywiście na przycisk Record.

10 Podczas nagrywania wskaźnik poziomu dźwięku powinien się poruszać.

11 W trakcie nagrywania możemy robić przerwy za pomocą przycisku pauzy || lub prosto dzielić nagrywany materiał na osobne pliki kilkając na ikonę nożyczek.

12 Nagrywanie kończymy kilknięciem przycisku stop.

13 Nagranie zakończone. Plik dźwiękowy znajduje się w wybranym przez nas folderze (w tym wypadku jest to folder programu).


Pobierz ppt "Proste nagrywanie przy użyciu programu HardDisk OGG."

Podobne prezentacje


Reklamy Google