Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

w Osieku Łużyckim Osiek Łużycki Zgorzelec

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "w Osieku Łużyckim Osiek Łużycki Zgorzelec"— Zapis prezentacji:

1 w Osieku Łużyckim Osiek Łużycki 56 59-900 Zgorzelec
Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim Osiek Łużycki Zgorzelec

2 Zaczęło się od: remontu pomieszczeń klas I-III, tak aby były zgodne z zaleceniami nowej podstawy programowej, pozyskiwania środków finansowych na zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznym między innymi z programu „Radosna szkoła”, remontu, ku radości rodziców, pomieszczenia na jeszcze jeden oddział przedszkolny – 5-latków. akcji informacyjnej wśród rodziców. Bardzo ważnym atutem byli oddani swej pracy nauczyciele.

3 W chwili obecnej w szkole funkcjonują 2 oddziały przedszkolne
W chwili obecnej w szkole funkcjonują 2 oddziały przedszkolne. W bieżącym roku szkolnym uczęszcza do nich: pięciolatków i 14 sześciolatków. Oddziały przedszkolne dysonują dobrze wyposażonymi salami, atrakcyjnymi pomocami, sprzętem audiowizualnym.

4 Każdy uczeń posiada szafkę na pozostawianie podręczników
Sale są dobrze wyposażone. Mają wydzieloną część dydaktyczną i rekreacyjną Każdy uczeń posiada szafkę na pozostawianie podręczników

5 W każdej klasie wygospodarowano miejsce na kącik czystości
Toalety dla najmłodszych przeszły generalny remont – dostosowano je do wzrostu dzieci W każdej klasie wygospodarowano miejsce na kącik czystości

6 Pracownia przyrodnicza i informatyczna
Sala gimnastyczna oraz plac zabaw, który w najbliższym czasie będzie zmodernizowany Pracownia przyrodnicza i informatyczna

7 Zapewnia opiekę po zajęciach szkolnych (ok
Zapewnia opiekę po zajęciach szkolnych (ok. 75 % naszych uczniów dojeżdża do szkoły). Można w niej odrobić lekcje pod opieką nauczyciela. Pobawić się i odpocząć.

8 Pani Alina Steleżuk – szkolna pielęgniarka
Wspólne śniadania to nasza tradycja. Kanapki oraz ciepła herbatka przygotowane w szkolnej kuchni nie mają sobie równych. Pani Alina Steleżuk – szkolna pielęgniarka

9 Poranki logopedyczne Diagnoza logopedyczna
Początek września to przesiewowe badania logopedyczne w oddziale przedszkolnym. Zaburzenia i wady wymowy w znacznym stopniu utrudniają osiąganie sukcesów na wszystkich szczeblach edukacji. Niestety dzieci z wadami wymowy stanowią w oddziałach przedszkolnych liczną grupę. Poranki logopedyczne Szkolny logopeda p. Elżbieta Prudzienica stara się te wady niwelować poprzez zajęcia grupowe i indywidualne z uczniami. Przedszkolaki, raz w tygodniu zaczynają dzień od ćwiczeń oddechowych tzw. „Poranków logopedycznych”.

10 Zatrudnienie w szkole specjalistów:
Pedagoga szkolnego Terapeutów. Organizacja zajęć dydaktyczno- wyrównawczych, korekcyjno- kompensacyjnych. Współpraca z PPP w Zgorzelcu. Skuteczność oddziaływań terapeutycznych szkoły została potwierdzona certyfikatami Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Już czwarty rok szkoła realizuje Program Edukacyjno- Terapeutyczny „Ortograffiti”.

11 W naszej szkole uczniowie mogą się czuć bezpieczne.
Szkoła dwukrotnie uzyskała certyfikat „Szkoły dbającej o bezpieczeństwo”, nadany nam przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W tym roku ponownie ubiegamy się o jego przedłużenie.

12 Mleko pijemy świat podbijemy
Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VI otrzymują nieodpłatnie „szklankę” białego mleka. Mleko pijemy świat podbijemy

13 Nasza szkoła bierze także udział w programie: „OWOCE W SZKOLE”
Nasza szkoła bierze także udział w programie: „OWOCE W SZKOLE”. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców i warzyw.

14 Realizujemy projekt: „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkoły podstawowej w kontekście wdrażania nowej podstawy kształcenia ogólnego” Dzięki udziałowi w projekcie szkoła wzbogaciła się o nowe, atrakcyjne pomoce dydaktyczne

15 Efekty doświadczeń „Małych odkrywców”
Dzięki zwykłym przedmiotom codziennego użytku mamy szanse odkrywać niezwykłe zjawiska Efekty doświadczeń „Małych odkrywców”

16 Posiadamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.
Kierujemy się zasadą: „Talent to coś, co potrafisz wyjątkowo dobrze i sprawia ci to przyjemność”. Ten tytuł wiele dla nas znaczy. Nasza szkoła stwarza wszystkim uczniom szanse na rozwijanie zainteresowań i odkrywanie talentów. Posiadamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie z sukcesami biorą udział w konkursach. Szkoła promuje osiągnięcia uczniów min. poprzez organizację „Dnia Talentów”.

17 W tym dniu podsumowujemy całoroczną działalność wszystkich kół przedmiotowych, artystycznych i sportowych działających w szkole oraz udział uczniów w różnego rodzaju konkursach i zawodach.

18 Zajęcia matematyczno- logiczne i plastyczne
Badania oraz eksperymenty przyrodnicze

19 W czasie wakacji z bezpłatnych 2 -tygodniowych półkolonii
W sezonie zimowym korzystać z bezpłatnych wyjazdów na lodowisko- w tym roku szkolnym jeździmy w poniedziałki. W czasie wakacji z bezpłatnych 2 -tygodniowych półkolonii

20 Udział w uroczystościach szkolnych DEN, Jasełkach, świętach narodowych
Udział w zabawie karnawałowej, wspólne zabawy integracyjne ze starszymi kolegami, poczęstunek przygotowany przez rodziców Udział w uroczystościach szkolnych DEN, Jasełkach, świętach narodowych

21 6 -latki na XV Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej
Ania (blondynka w kucykach) jest zwyciężczynią Szkolnego i Gminnego Konkursu Recytatorskiego klas 0-III

22 Zespół Pieśni i Tańca „Lusatia” nie musi martwić się o następców
Występ 5-latków na jubileuszu 5-lecia zespołu „Lusatia”

23 Amelka i Daria 6- latki otrzymały, podczas Dnia Talentów, dyplomy uznania za szczególną aktywność na zajęciach szkolnego koła plastycznego „Mali artyści”. Praca Amelki (w środku) zaowocowała zwycięstwem w X Międzyszkolnym Konkursie Wielkanocnym w kategorii przedszkola.

24 Pomagają w organizacji imprez szkolnych, mama ratownik medyczny prowadzi zajęcia z pierwszej pomocy, a mama fotograf dokumentuje działania szkoły. Przygotowują także oprawę muzyczną uroczystości szkolnych- tata dyskdżokej. Są pomysłodawcami i organizatorami zajęć dla dzieci: np. ”Dzień Marchewki” w oddziale przedszkolnym, „Czas na pierniczki” w klasie I.

25 Prezentacja przygotowana przez: Katarzynę Kąpinkiewicz
i Martę Franczuk na podstawie materiałów szkolnych, przy wsparciu Pani Dyrektor


Pobierz ppt "w Osieku Łużyckim Osiek Łużycki Zgorzelec"

Podobne prezentacje


Reklamy Google