Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dobry czy śmiertelny sposób na odchudzanie?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dobry czy śmiertelny sposób na odchudzanie?"— Zapis prezentacji:

1 Dobry czy śmiertelny sposób na odchudzanie?
Dieta Tasiemcowa Dobry czy śmiertelny sposób na odchudzanie?

2 Dowiesz się… Jak wygląda „Cudotwórcza dieta”?
Pozytywy i negatywy tej metody Dlaczego kobiety stosują taką dietę? Czy warto? Moja opinia na ten temat.

3 Jak wygląda „Cudotwórcza dieta”?
Najczęściej w tabletce lub ampułce znajduje się główka pasożyta. Przyczepia się on do ścianki jelita i zaczyna pochłaniać substancje odżywcze; nie tylko tłuszcze i cukry, ale także witaminy i sole mineralne. Pasożyt rośnie, a my tracimy na wadze.

4 Pozytywy i negatywy tej metody
Wydawać by się mogło, że dieta jest bardzo dobra. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Jedynym pozytywem tej diety jest szybka strata masy ciała. Nie musimy ćwiczyć, a szybko tracimy na wadze. A do tego nie musimy się obawiać efektu jo-jo, rozstępów czy cellulitu.

5 Jednak jest druga strona medalu.
Tasiemiec nie tylko zżera kalorie, ale i składniki pokarmowe. Ich brak powoduje anemie lub awitaminozę (niedobór witamin). Po za tym może się on dostać do innych organów, powodując ich uszkodzenie. Leczenie takich przypadków jest długotrwałe i kosztowne. Same pigułki są kosztowne. Kosztują one 1,5-2 tyś. złotych, a stosować je trzeba codziennie. Nigdy nie wiemy, jakiego tasiemca kupujemy. Większość tego typu leków pochodzi z Chin, a mogły być one hodowane w psach, świniach czy innych zwierzętach przydomowych. Stosowanie takiej diety może bardzo osłabić organizm, doprowadzając nawet do śmierci. A to nie wszystko…

6 Dlaczego kobiety stosują tą dietę?
Dorosłe kobiety często stosują tasiemca, aby schudnąć po ciąży. Stosują je także gwiazdy Hollywood, aby nie przytyć bądź utrzymać swoją wagę Tasiemca używają również dziewczęta w wieku 13 – 16 lat; są to naśladowczynie Hollywoodzkich gwiazd. Niska samoocena powoduje, że nawet tak młode dziewczyny sięgają po tego typu preparaty.

7 Czy warto? Moja opinia na ten temat.
Czy warto? – na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć indywidualnie. Jednak ja uważam, że nie. To, co podałam w tej prezentacji to tylko mała część tego, co może się stać. Ten, kto stosuje tą dietę po prostu zabija siebie. Jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia. Więcej na ten temat na stronie: która była moim źródłem informacji. Oprócz historii z życia wziętych są tam zdjęcia, które powinny pomóc przed zastosowaniem tego sposobu odchudzania.


Pobierz ppt "Dobry czy śmiertelny sposób na odchudzanie?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google