Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jakie branże gospodarki i rodzaje działalności są reprezentowane na NewConnect. Analiza sektorowa pod kątem przyszłych inwestycji Marcin Rafał Kiepas.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jakie branże gospodarki i rodzaje działalności są reprezentowane na NewConnect. Analiza sektorowa pod kątem przyszłych inwestycji Marcin Rafał Kiepas."— Zapis prezentacji:

1 Jakie branże gospodarki i rodzaje działalności są reprezentowane na NewConnect. Analiza sektorowa pod kątem przyszłych inwestycji Marcin Rafał Kiepas X-Trade Brokers Dom Maklerski SA

2 NewConnect ruszył 30 sierpnia 2007 roku, jako rynek finansujący rozwój młodych przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu. Rynek NewConnect powstał z myślą o młodych, dynamicznych polskich firmach, którym zastrzyk kapitału otworzy możliwość wykorzystania potencjału tkwiącego w ich innowacyjności, a w efekcie da szansę na rozwój uwieńczony awansem do grona dużych i wartościowych polskich spółek.

3 Struktura rynku NewConnect z podziałem na sektory
chemiczny 2,6% media 4,6% deweloperzy 1,0% metalowy 1,2% drzewny 1,7% informatyka 13,0% elektromaszynowy 11,4% telekomunikacja 3,0% finanse inne 28,4% usługi inne 13,4% handel detaliczny 7,5% hotele i restauracje 6,9% handel hurtowy 5,5%

4 Struktura rynku NewConnect - wykres

5 NewConnect – sektory 1/5

6 NewConnect – sektory 2/5

7 NewConnect – sektory 3/5

8 NewConnect – sektory 4/5

9 NewConnect – sektory 5/5

10 NewConnect a GPW

11 Mała płynność – duży problem (1/2)
Średnia liczba transakcji na spółce z GPW Mediana liczby transakcji na spółce z GPW Średnia liczba transakcji na spółce z NC Mediana liczby transakcji na spółce z NC Średnia obrót na spółce z GPW ,9 mln zł Mediana obrotu na spółce z GPW tys. zł Średnia obrót na spółce z GPW tys. zł Mediana obrotu na spółce z GPW tys. zł

12 Mała płynność – duży problem (2/2)
W dniu 15 lipca br. na 13 spółkach z NewConnect nie zawarto ani jednej transakcji, natomiast w przypadku 9 spółek liczba transakcji nie przekroczyła 2.

13 Ciekawe spółki … z rynku NewConnect ATON-HT Inteliwise Euroimplant
Alumast LUG … zmierzając na NewConnect Pharmena MobiTrust

14 X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Dziękuję za uwagę Marcin Rafał Kiepas X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Pobierz ppt "Jakie branże gospodarki i rodzaje działalności są reprezentowane na NewConnect. Analiza sektorowa pod kątem przyszłych inwestycji Marcin Rafał Kiepas."

Podobne prezentacje


Reklamy Google